Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Dla sztabów

Informacje dla organizatorów

 

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się

w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku.

 

Rejestracja Sztabów rozpoczęła się

16 października i trwała do 20 listopada 2023 roku.

 

Odwiedź naszą bazę i zapoznaj się z zasadami rejestracji sztabów! 

Sztab
 • Kiedy rozpocznie się rejestracja sztabów?

  32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Rejestracja Sztabów rozpoczęła się 16 października i skończyła 20 listopada. 

 • Czy Sztab może realizować inne formy zbiórki?

  W ramach sztabu możesz założyć: 

  Sztabową Puszkę Stacjonarną   

  Sztabowa Puszka Stacjonarna to puszka, którą możesz zarejestrować w sztabie i na imprezach zamkniętych zarejestrowanych w Bazie Szefa Sztabu. Każda taka puszka powinna zostać zarejestrowana w bazie, mieć swój numer zezwolenia przypisanego opiekuna. Zbiórka do Sztabowej Puszki Stacjonarnej może być realizowana tylko 10.12.2023-28.01.2024 przy pomocy oficjalnej finałowej puszki i może się odbywać wyłącznie w lokalu, który otrzymał zgodę na przeprowadzenie kwesty i posiada wydrukowaną kopię zezwolenia. 

  Firmową Puszkę Stacjonarną   

  Firmowa Puszka Stacjonarna to puszka, którą możesz zarejestrować tylko w firmie posiadającej nr NIP. Rejestracja odbywa się poprzez portal iwolontariusz. Każda taka puszka powinna zostać zarejestrowana w bazie, mieć swój numer zezwolenia przypisanego opiekuna. Zbiórka do Firmowej Puszki Stacjonarnej może być realizowana tylko 10.12.2023-28.01.2024 przy pomocy oficjalnej finałowej puszki i może się odbywać wyłącznie w lokalu, który otrzymał zgodę na przeprowadzenie kwesty i posiada wydrukowaną kopię zezwolenia. 

  Sztabową Skarbonę Wirtualną

  Wszystkie zbiórki realizowane w przestrzeni online muszą być zgłoszone i zarejestrowane w Bazie Szefa Sztabu. 

 • Chcę założyć Sztab! Gdzie znajdę więcej informacji?

  Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania sprawdź czy w Twojej okolicy nie ma już Sztabu lub kogoś, kto tak jak Ty jest zainteresowany orkiestrowym działaniem. Jeśli obok Ciebie działa Sztab – dołącz do niego, może uda się Wam zorganizować Finał na większą skalę! Ideą Fundacji WOŚP jest łączenie różnych organizacji, środowisk i dlatego zachęcamy Was do współpracy między sobą.  Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie https://www.wosp.org.pl/final/dla-organizatorow/sztab 

 • Przeczytaj regulaminy
Sztab Skarbon Stacjonarnych
 • Kiedy rozpocznie się rejestracja sztabów?

  32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Rejestracja Sztabów rozpoczęła się 16 października i skończyła 20 listopada.

 • Kto może założyć Sztab Skarbon Stacjonarnych?

  Ten rodzaj zbiórki skierowany jest tylko do firm, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski. 

 • Jak wygląda zbiórka w ramach Sztabu Skarbon Stacjonarnych?

  W firmach, które założą Sztab Skarbon Stacjonarnych i dołączą do finałowej zbiórki, pracownicy zbierają pieniądze podczas swoich zmian, a Skarbona umieszczana jest przy ich stanowisku. Z tego powodu forma zbiórki jest nieco inna od tej, do której się przyzwyczailiśmy - zamiast wolontariusza z identyfikatorem, przy puszce kwestarskiej umieszczone jest stosowne zezwolenie na zbiórkę. Oryginał takiego zezwolenia znajduje się w centrali, a przy każdej puszce musi być zamieszczona jego kopia. 

 • Mam firmę i chcę zarejestrować Sztab Skarbon Stacjonarnych w swoich oddziałach!

  To fantastycznie! Przed rejestracją sztabu - koniecznie zapoznaj się ze specjalną podstroną https://www.wosp.org.pl/final/dla-organizatorow/sztab-skarbon-stacjonarnych

 • Przeczytaj regulaminy
Impreza Zamknięta
 • Przeczytaj regulaminy
 • Kiedy rozpocznie się rejestracja sztabów?

  32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Rejestracja Sztabów rozpoczęła się 16 października i skończyła 20 listopada.

 • Czym jest Sztab Imprezy Zamkniętej?

  Określenie Impreza Zamknięta nie oznacza, że jest to impreza dla wybranego grona osób (biletowana lub za zaproszeniem). Impreza zamknięta nazywa się tak, ponieważ odbywa się na zamkniętym terenie, a jej wolontariusze (maksymalnie 5) nie kwestują na ulicy. Takie wydarzenia mogą odbywać się w terminie 15.12.2023-28.01.2024 r., muszą zostać zgłoszone do Fundacji i zarejestrowane w Bazie Szefa Sztabu. Wszystkie zarejestrowane finałowe wydarzenia, które uzyskały naszą akceptację, wyświetlają się na interaktywnej mapie, którą możecie znaleźć na naszych stronach internetowych. 

 • Kiedy można organizować Imprezy Zamknięte na rzecz WOŚP?

  Imprezą Zamkniętą jest wydarzenie organizowane w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okresie od 15 grudnia 2023 r. do 28 stycznia 2024 r. tj. do dnia 32. Finału włącznie.

 • Jestem zainteresowany/a organizacją Imprezy Zamkniętej. Gdzie znajdę więcej informacji?

  Jeśli chcesz zorganizować Imprezę Zamkniętą - wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie https://www.wosp.org.pl/final/dla-organizatorow/impreza-zamknieta 

Sztab Skarbony Wirtualnej
 • Kiedy rozpocznie się rejestracja sztabów?

  32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Rejestracja Sztabów rozpoczęła się 16 października i zakończyła 20 listopada.

 • Kto może założyć sztab Skarbony Wirtualnej?

  Ten rodzaj zbiórki skierowany jest do firm i portali internetowych, które chcą zorganizować zbiórkę za pomocą elektronicznych środków przekazu. 

 • Jakie zbiórki mogą być realizowane w ramach Sztabu Skarbony Wirtualnej?

  W ramach Sztabu Skarbony Wirtualnej można realizować zbiórki za pomocą takich metod jak: 

  • Crowdfunding
  • Formularz wpłat na stronie
  • Przekazy zagraniczne
  • Zbiórka za pomocą kryptowalut
  • Zakupy grupowe
  • Zbiórka w aplikacji mobilnej
 • Jestem zainteresowany/a rejestracją Sztabu Skarbony Wirtualnej - o czym pamiętać?

  Wszystkie zbiórki na rzecz WOŚP - również te w przestrzeni online muszą być zgłoszone i zarejestrowane w Bazie Sztabów. Więcej informacji na temat tej formy Sztabu znajdziesz na specjalnej podstronie https://www.wosp.org.pl/final/dla-organizatorow/sztab-skarbony-wirtualnej

 • Przeczytaj regulaminy