W ciągu 29 lat WOŚP kupiła
66 150 urządzeń medycznych
Impreza Zamknięta

Jak zorganizować Imprezę Zamkniętą 29.Finału WOŚP?

Zebraliście się ekipą, która ma pomysł na nietuzinkową Imprezę Zamkniętą, a w Waszej okolicy nie ma Sztabu? W takiej sytuacji możecie zrobić kilka prostych rzeczy:


1. Zapoznajcie się z Regulaminem funkcjonowania Imprez Zamkniętych oraz Procedurą naboru i rejestracji wolontariuszy 
2. Wybierzcie Szefa Imprezy Zamkniętej, to on będzie odpowiedzialny za całą akcję.
3. Szef Sztabu rejestruje się w Bazie Szefa Sztabu – po akceptacji regulaminu wypełnia formularz zgłoszeniowy - wniosek.
4. Drukujecie wypełniony wcześniej w Bazie Szefa Sztabu wniosek.
5. Po sprawdzeniu poprawności danych Szef Imprezy Zamkniętej oraz komisja odpowiedzialna za przeliczenie pieniędzy podpisują wniosek. 
6. Prawidłowo przygotowane dokumenty wysyłacie do Fundacji w formie czytelnego skanu przesłanego na adres [email protected] lub pocztą na adres Fundacji WOŚP ul.Dominikańska 19c 02-738 Warszawa z dopiskiem "Sztaby".

 

UWAGA!
WNIOSEK MUSI mieć ORYGINALNE podpisy! Jeśli nie prześlecie oryginalnych dokumentów – Wasza Impreza nie zostanie zarejestrowana!


 

 

Najważniejsze zasady dotyczące Imprezy Zamkniętej

Impreza Zamknięta to wydarzenie zorganizowane w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okresie od 15 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. tj. do dnia 29. Finału włącznie. Cały dochód z Imprezy Zamkniętej przeznaczony jest na cel zawarty w tegorocznym temacie Finału WOŚP. 


Termin Impreza Zamknięta nie oznacza, że jest to impreza dla wybranego grona osób (biletowana lub za zaproszeniem). Impreza zamknięta nazywa się tak, ponieważ odbywa się na zamkniętym terenie, a jej wolontariusze nie kwestują na ulicy.

Przy współpracy z wolontariuszami w ramach 29. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. 

 

Co można zorganizować w ramach Imprezy Zamkniętej 

W ramach Imprezy Zamkniętej można zorganizować np. dyskotekę, koncert, występ zespołu, wystawę fotograficzną czy plastyczną, warsztaty teatralne czy plastyczne, przedstawienie teatralne czy uroczyste spotkanie z ciekawym człowiekiem. Pamiętajcie, że przede wszystkim liczy się Wasza kreatywność i to od Was zależy, co postanowicie zorganizować. Spróbujcie zaangażować w Wasze działania lokalną społeczność. Może okazać się, że mają dużo fantastycznych pomysłów, z których wcześniej nie zdawaliście sobie sprawy i dzięki nim będziecie w stanie zorganizować szereg ciekawych imprez. Mogą one odbywać się w różnych miejscach w okresie 15 grudnia 2020 r. - 31 stycznia 2021 r. Pamiętajcie jednak, że każdą musicie zgłosić w specjalnym formularzu w bazie. 

Wstęp na Imprezę Zamkniętą to dobrowolny datek do puszki kwestarskiej Wolontariusza. Pamiętajcie, że na Imprezie Zamkniętej nie może być kwoty minimalnej, za którą można wejść na tę imprezę. 

Pamiętajcie, że wszystkie puszki biorące udział w zbiórce publicznej muszą być zarejestrowane - zarówno puszki wolontariuszy jak i Sztabowe Puszki Stacjonarne. Puszki te przydadzą Wam się na Finałowych stoiskach, "licytacjach" i innych wydarzeniach. Sztabowe Puszki Stacjonarne to również forma zbiórki dzięki której okoliczne Firmy mogą dołączyć do Finałowego grania. Więcej informacji na ten temat znajduje się w Regulaminie Sztabowej Puszki Stacjonarnej.

Przy organizacji wydarzeń w ramach 29. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19.
 

Rozliczenie Imprezy

Organizator Imprezy Zamkniętej powołuje z grona osób wiarygodnych komisję do przeliczenia zebranych pieniędzy. W komisji musi znaleźć się nie mniej niż 1 osoba. Członkiem komisji do przeliczenia zebranych pieniędzy może zostać jedynie osoba pełnoletnia, mające pełną zdolność do czynności prawnych i ciesząca się zaufaniem społecznym. Przygotowane według wytycznych znajdujących się w Regulaminie Imprez Zamkniętych  rozliczenie należy przesłać na adres Fundacji nie później niż do 31.01.2021 r. Dopiero kompletna dokumentacja daje podstawy do rozliczenia, a tym samym rozwiązania Sztabu Imprezy Zamkniętej. 

 

Kontakt z nami

Kontakt z Wami – Organizatorami Imprez Zamkniętych jest dla nas bardzo ważnym elementem koordynacji całej akcji, dlatego otwieramy coraz więcej różnych platform komunikacji. Zależy nam na tym by wszyscy zainteresowani Waszymi działaniami również mogli skontaktować się z Waszymi przedstawicielami. Dane, które podajecie do publicznej wiadomości powinny być tymi, pod którymi zainteresowani faktycznie zdobędą informacje na temat działania Sztabu – nie powinien to być numer do centrali, w której nie będzie można uzyskać żadnych informacji.

Jeśli organizujecie Imprezę w szkole lub innym miejscu, które w okresie świątecznym mogą być zamknięte, podajcie nam inny adres, pod który możemy wysyłać nasze materiały. Większość paczek ślemy właśnie w grudniu i nie zawsze w siedzibie Sztabu ma kto je odebrać.

W razie pytań lub wątpliwości czekamy na Wasze e-maile pod adresem: [email protected] 

 

Informacje dodatkowe

 

Pamiętajcie - najbardziej aktualne informacje na temat działalności Fundacji i przygotowań do Finału znajdziecie na naszych stronach internetowych oraz w  Bazie Szefów Sztabu. W założonym przez Was profilu, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, na bieżąco będzie pojawiać się aktualna korespondencja.

Chcemy także pokazywać jak najszerzej Wasze działania i dlatego jeszcze raz bardzo gorąco zachęcamy Was do uzupełniania wydarzeń w Bazie i tworzenia własnych nowinek. Wszystkie zgłoszone przez Was aktywności pojawią się na mapie umieszczonej na naszych stronach. Pozwoli to większej ilości osób uczestniczyć w przygotowanych przez Was wydarzeniach.

Jako Szefowie Sztabu Imprez Zamkniętych podejmujecie się niezwykle ciężkiego zadania i za to jesteśmy wam ogromnie wdzięczni. Wiemy, że to dzięki Waszym staraniom jednego dnia w roku, cała Polska gra rock'n'rollowo i kolorowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Jesteśmy z Wami i gramy do końca świata i jeden dzień dłużej, a Dobre Anioły zawsze są nad nami w tych wspaniałych, radosnych chwilach! Wielkie dzięki!
  

Aktualności
2021-09-28 08:47:51

Szesnaście lat z Maratonem Warszawskim

Wczoraj na ulicach Warszawy odbył się 43. Maraton Warszawski oraz 15. Półmaraton Warszawski. Nasi wolontariusze - Pokojowy Patrol - wspierali zabezpieczenie tego wydarzenia.