Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Festiwal
Finały

Dziś jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

2024-02-27 09:00:00

27 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień NGO, ma on przypominać i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.

W tym dniu chcielibyśmy życzyć Wszystkiego Najlepszego wszystkim organizacjom pozarządowym. Dziękujemy wam, za waszą pracę i chęć zmieniania świata na lepsze.

Organizacje pozarządowe to wszystkie podmioty, które nie są organami lub jednostkami podległymi administracji publicznej oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku.

Helsńska Fundacja Praw Czlowieka podczas 29. Pol`and`Rock Festival fot. Aleksandra Kluszczyńska

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy aktywnie współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Współpraca ta najbardziej widoczna jest podczas Pol`and`Rock Festival, kiedy to NGOsy organizują warsztaty i róznego rodzaju spotkania dla uczestników festiwalu. W ubiegłym roku między innymi takie organizacje jak;

  • DKMS
  • Fundacja Avalon
  • Amnesty International
  • Helsińska Fundacja Praw Człowieka
  • Krajowa Rada Kuratorów
  • Międzynarodowy Ruch NA Rzecz Zwierząt VIVA
  • Stowarzyszenie Otwarte Klatki
  • Strajk Kobiet
  • Watchdog Polska
  • Fundacja Daj Herbatę

I wiele innych  

Sprawdź, jak wyglądały warsztaty na 29. Pol`and`Rock Festival!

 

Organizacje pozarządowe można także lepiej poznać podczas Finału WOŚP, nie tylko na stoiskach organizacji w studiu, ale także dzięki fantastycznym aukcjom wystawianym przez organizacje pozarządowe. W tym roku między innymi Fundacja WWF wystawiła na aukcje wyprawę przyrodniczą nad Biebrzę, która została wylicytowana za 18 200 PLN. Drugą aukcją wartą wspomnienia była licytacja wystawiona przez Janinę Ochojską (polska działaczka humanitarna, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej). Osoba, która wylicytowała aukcje za 3 760 PLN, będzie miała możliwość wspólnie z Janiną Ochojską ugotować kluski śląskie.

Stoisko DKMS podczas 32. Finału WOŚP fot. Paweł Krupka

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana 2 marca 1993 roku, działa w zakresie ochrony zdrowia- realizujemy zbiórki Finałowe, kupujemy sprzęt na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także prowadzimy osiem ogólnopolskich programów medycznych i jeden edukacyjny. 

To wszystko dzięki Wam! Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom, osobom, które grają z nami od trzech dekad i tym, które zaczęły z nami grać w tym roku. Dziękujemy wolontariuszom i wolontariuszkom kwestującym z puszkami oraz członkom i członkiniom Pokojowego Patrolu. Dziękujemy też wszystkim organizacjom pozarządowym, które aktywnie działają w walce o lepsze jutro. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!

2024-03-30 12:00:00

Mocy życzymy! Wielkanoc 2024

Życzymy Wam wszystkiego dobrego od całej naszej Fundacji!

2024-03-19 14:09:41

Przeszkoliliśmy nauczycieli w Wołominie!

Przeszkoliliśmy wczoraj ponad 30 nauczycielek i nauczycieli z 15 szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego w ramach naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!