Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Festiwal
Finały

Dziś jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

2024-02-27 09:00:00

27 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień NGO, ma on przypominać i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.

W tym dniu chcielibyśmy życzyć Wszystkiego Najlepszego wszystkim organizacjom pozarządowym. Dziękujemy wam, za waszą pracę i chęć zmieniania świata na lepsze.

Organizacje pozarządowe to wszystkie podmioty, które nie są organami lub jednostkami podległymi administracji publicznej oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku.

Helsńska Fundacja Praw Czlowieka podczas 29. Pol`and`Rock Festival fot. Aleksandra Kluszczyńska

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy aktywnie współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Współpraca ta najbardziej widoczna jest podczas Pol`and`Rock Festival, kiedy to NGOsy organizują warsztaty i róznego rodzaju spotkania dla uczestników festiwalu. W ubiegłym roku między innymi takie organizacje jak;

  • DKMS
  • Fundacja Avalon
  • Amnesty International
  • Helsińska Fundacja Praw Człowieka
  • Krajowa Rada Kuratorów
  • Międzynarodowy Ruch NA Rzecz Zwierząt VIVA
  • Stowarzyszenie Otwarte Klatki
  • Strajk Kobiet
  • Watchdog Polska
  • Fundacja Daj Herbatę

I wiele innych  

Sprawdź, jak wyglądały warsztaty na 29. Pol`and`Rock Festival!

 

Organizacje pozarządowe można także lepiej poznać podczas Finału WOŚP, nie tylko na stoiskach organizacji w studiu, ale także dzięki fantastycznym aukcjom wystawianym przez organizacje pozarządowe. W tym roku między innymi Fundacja WWF wystawiła na aukcje wyprawę przyrodniczą nad Biebrzę, która została wylicytowana za 18 200 PLN. Drugą aukcją wartą wspomnienia była licytacja wystawiona przez Janinę Ochojską (polska działaczka humanitarna, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej). Osoba, która wylicytowała aukcje za 3 760 PLN, będzie miała możliwość wspólnie z Janiną Ochojską ugotować kluski śląskie.

Stoisko DKMS podczas 32. Finału WOŚP fot. Paweł Krupka

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana 2 marca 1993 roku, działa w zakresie ochrony zdrowia- realizujemy zbiórki Finałowe, kupujemy sprzęt na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także prowadzimy osiem ogólnopolskich programów medycznych i jeden edukacyjny. 

To wszystko dzięki Wam! Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom, osobom, które grają z nami od trzech dekad i tym, które zaczęły z nami grać w tym roku. Dziękujemy wolontariuszom i wolontariuszkom kwestującym z puszkami oraz członkom i członkiniom Pokojowego Patrolu. Dziękujemy też wszystkim organizacjom pozarządowym, które aktywnie działają w walce o lepsze jutro. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-24 13:00:00

Znani i lubiani wspierają 32. Finał WOŚP

Do naszych finałowych aukcji Allegro dla WOŚP od wielu lat chętnie dołącza wiele znanych osób. Gorąco za to dziękujemy! Zobaczcie, co ciekawego przygotowali dla Wasz politycy, sportowcy, aktorzy, dziennikarze oraz muzycy i licytujcie, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP!

2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!

2024-01-25 15:08:31

Wciąż możecie dołączyć do Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców!

Do 32. Finału WOŚP zostały tylko cztery dni. A to oznacza, że macie dokładnie tyle czasu, aby dołączyć do tegorocznej Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców.

2024-01-23 16:13:46

Otworzyliśmy Pracownię Symulacji Okulistycznej

Na 5 dni przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziliśmy Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i uroczyście otworzyliśmy pierwszą w Europie Pracownię Symulacji Okulistycznej dedykowaną wyłącznie problemom okulistyki wieku rozwojowego.