Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Uczymy ratować

Czaplinek i Szczecin przeszkolone!

2024-06-13 16:30:00

 

W dniach 12 i 13 czerwca nasza ekipa instruktorów przeprowadziła kolejne intensywne szkolenia w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” – tym razem w województwie zachodniopomorskim! W Szczecinie i Czaplinku przeszkoliliśmy łącznie 76 nauczycieli z 41 szkół podstawowych!

 

Uczestnicy szkolenia RUR w Szczecinie, fot. Anna Stawicka

 

W środę 12 czerwca instruktorzy RUR - Marcin, Mateusz, Damian, Weronika i Ania - przeprowadzili szkolenie dla 43 nauczycieli z 24 szkół podstawowych ze Szczecina i okolicznych powiatów. Podczas zajęć nauczyciele poznali zarówno teoretyczne i praktyczne aspekty udzielania pierwszej pomocy, jak i zdobyli umiejętności przekazywania tej wiedzy dzieciom w klasach I-III.

 

Szkolenie RUR w Czaplinku, fot. Anna Stawicka

 

Dzisiaj, czyli 13 czerwca, instruktorzy prowadzili zajęcia dla 33 nauczycieli z 17 szkół z Czaplinka i okolic. Szkolenie odbyło się w urokliwym Czaplinku, czyli miejscu, gdzie w dniach 1-3 sierpnia odbędzie się 30. Pol'and'Rock Festival. Nauczyciele zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do ratowania życia w sytuacjach zagrożenia, oraz przekazywania tej wiedzy swoim podopiecznym.

 

Szkolenie w Szczecinie, fot. Anna Stawicka

 

Pracownicy szkół podstawowych poznali zarówno w teorii, jak i w praktyce najważniejsze techniki pierwszej pomocy – od sprawdzania przytomności i oddechu, przez wzywanie pomocy, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, po resuscytację krążeniowo-oddechową i łańcuch przeżycia. Każda szkoła biorąca udział w szkoleniu otrzymała materiały dydaktyczne, które później będą wykorzystywane na lekcjach – fantomy, podręczniki dla uczniów, tablice edukacyjne oraz tekturowe telefony.

 

Zgłoś swoją szkołę do Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”!

 

Program RUR

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. 

Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

Do tej pory Programem zostało objętych 30 945 nauczycieli z 12 602 szkół. Stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Blisko 3 miliony dzieci nauczyły się podstaw pierwszej pomocy! 

Szkolenia prowadzą instruktorzy Fundacji WOŚP z uprawnieniami American Heart Association.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-24 15:55:00

Ostatnia szansa na dołączenie do Patrolu!

Pol'and'Rock Festival za mniej niż 70 dni, a ostatnie w tym sezonie szkolenie Pokojowego Patrolu za niespełna miesiąc! Jeśli chcesz dołączyć do ekipy tworzącej 30. Najpiękniejszy Festiwal Świata, zgłoś się już dziś!

2024-05-17 15:05:00

Wakacyjny Zawrót Głowy, czyli zapraszamy na kolonie!

W tym roku, po raz kolejny, Wakacyjny Zawrót Głowy zapewni dzieciom niezapomniane przeżycia i pozwoli zawiązać przyjaźnie na lata. W pięknych okolicznościach przyrody zorganizowane będą trzy 12-dniowe turnusy

2024-05-09 17:05:00

Dzień Okulistyki w Fundacji WOŚP!

9 maja obchodzimy Dzień Okulistów i Okulistyki, czyli święto szczególnie ważne dla naszej Fundacji. Nasz Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków od 2001 roku zapewnia ratunek dla wzroku małych bohaterów!

2024-05-28 13:02:43

6. Zlot Sztabów Zagranicznych za nami!

W dniach 23-26 maja, w słonecznej Hiszpanii, w miejscowości Lloret de Mar, odbył się 6. Zlot Sztabów Zagranicznych. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło prawie 100 przedstawicieli 34 Sztabów z 13 krajów! Łączy ich jedno – ogromne serce i zaangażowanie w organizację Finałów WOŚP poza granicami Polski!