Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN
Finały

Finał WOŚP Wrocław

2018-01-03 09:51:19

Dżem, znany aktor Arek Jakubik z zespołem Dr Misio, Lipali, Hurt,  Koniec Świata , Bubliczki,  Wolna Grupa Bukowina, a także shantymani, Metalowe Dziewczyny oraz ... Gitarowa Orkiestra Krasnoludków - to tylko niektóre gwiazdy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu!

Jak co roku Wrocław rządzi! Wrocławski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie absolutnie unikalnym wydarzeniem - podczas trwającego od 12 do 14 stycznia święta wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne! Z roku na rok skala imprezy jest coraz większa - jednodniowe wydarzenie przeistoczyło się w wielki muzyczny festiwal! W tym roku świętowanie będzie podporządkowane wyłącznie jednemu celowi - pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych!

Tym razem koncerty będą się odbywać na aż trzech scenach - w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej, w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego i na placu Nowy Targ. W piątkowy wieczór 12 stycznia w Starym Klasztorze wystąpi czołówka polskiej sceny folkowej. Do wspólnej zabawy poderwie Was najgłośniejsza w Polsce bałkańska banda, czyli Bubliczki, na koncertach których po prostu nie da się siedzieć! Muzycznego pola nie ustąpi im kapela Timingeriu, rodzinny wrocławski zespół, znany miłośnikom folku w Polsce i Europie, który wyciska wszystko co najlepsze z muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej. Z kolei Radykalna Wieś to połączenie folkowych melodii, dubowego brzmienia i punkowej energii. Z zupełnie innej, hipnotycznej i elektronicznej bajki wywodzi się Shamanika, czyli Natalia Norko, znana z zespołu Zebra.

Klub Stara Piwnica zaprasza natomiast na Metalgirls vol. 2, czyli metalową petardę w wykonaniu kobiet! Swój udział potwierdziły już zespoły Runika z Warszawy oraz Issel z Wrocławia.

W sobotę 13 stycznia Stara Piwnica będzie gościć gwiazdy wrocławskiej (i nie tylko!) sceny szantowej - wystąpiąSzkocka Trupa, Orkiestra Samanta, W Strone Portu, Za Horyzontem I Znienacka Project. Stary Klasztor tradycyjnie postawi na cięższe brzmienia - honory gospodarza będzie pełnić legendarny wrocławski punkowy HURT, a na scenie pojawi się również grający wybuchową mieszankę ska, punku i rocka KONIEC ŚWIATA, a także znany z "Must Be the Music. Tylko muzyka" wrocławski zespół Trzynasta W Samo Południe Oraz Chorzy - doskonały rockowy skład ze Szczecina.

 

sztab wrocław

Kulminacja festiwalu nastąpi w niedzielę 14 stycznia. Tego dnia w całym kraju ponad 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty szósty wyjdzie na ulice nie tylko polskich, ale i zagranicznych miast, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W samym Wrocławiu pojawi się ich ponad tysiąc. Dzięki hojności darczyńców Fundacja WOŚP przez lata działalności zakupiła urządzenia medyczne za kwotę ponad 700 mln zł. W zeszłym roku padł absolutny rekord - ludzie dobrej woli przekazali Orkiestrze ponad 105 mln! Teraz może być tylko lepiej.

Tego dnia Wrocław oszaleje! Wielki Finał odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach - plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Starym Klasztorze. Na Nowym Targu czekać będą m.in. stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami. Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, idealna okazja do wspomożenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Tradycyjnie wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem.

A na obu finałowych scenach będzie się działo naprawdę dużo. Największą niespodzianką będzie występ legendarnego Dżemu, który po raz pierwszy wystąpi podczas wrocławskiego finału! Obchodzący (w co trudno uwierzyć) 45-lecie zespół jest w znakomitej formie - cały Wrocław zedrze gardła śpiewając „Whisky”, „Sen o Victorii” i „Kaczor, coś ty zrobił”! Na placu Nowy Targ pojawi się również Dr Misio - chuligańska ekipa jednego z najlepszych polskich aktorów ARKA JAKUBIKA, grająca skąpanego w papierosowym dymem prawdziwego rock’n’rolla. Wystąpi również jedyna na świecie Gitarowa Orkiestra Krasnoludków w ramach przygotowań do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 obywającego się po hasłem "We Wrocławiu nawet krasnoludki grają na gitarach!". Wisienką na tym imponującym torcie będzie koncert Lipali, kierowanej przez genialnego maszynistę Tomka „Lipę” Lipnickiego rockowej lokomotywy, która wymiata na krajowych torach od prawie 20 lat!

Na tych, którzy zamiast ognistej plenerowej zabawy wybiorą gotyckie wnętrza Starego Klasztoru, również czekają niespodzianki. Wtajemniczeni wiedzą, że w dzień Wielkiego Finału klub staje się wielkim tyglem, w którym mieszają się różne gatunki muzyczne. Tym razem wystąpi tam Wolna Grupa Bukowina (która, w co jeszcze bardziej trudno uwierzyć, gra dłużej od Dżemu!) oraz Osiecka Jazzowo, czyli Krzysztof Żesławski Quartet & Natalia Lubrano w znakomitym projekcie ku czci Agnieszki Osieckiej. To nie koniec - jeden z najciekawszych i najbardziej obiecujących gitarzystów i wokalistów młodego pokolenia Wojtek Kiełbasa zaśpiewa utwory Eda Sheerana.

Trzy dni zabawy w najszczytniejszym celu. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno 14 stycznia w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji. Przed każdym finałem niezmordowany Jurek Owsiak wypowiada magiczną formułę „Oj, się będzie działo!”. We Wrocławiu się będzie działo w tym roku najwięcej!

 Wrocław wydarzenia finałowe

 

POKAŻ PODOBNE
2023-11-30 17:10:00

1685 Sztabów gotowych do działania!

Zakończyła się rejestracja Sztabów! Ponownie działać będą one na terenie całej Polski, ale też poza granicami kraju - tym razem w 100 lokalizacjach na całym świecie! Rejestracja wolontariuszy w toku!

2023-12-07 15:09:17

Wieści ze Sztabów 32. Finału WOŚP

W sercu zimy, 28 stycznia 2024 roku, Polska i świat znów zagrają w harmonii w trakcie 32. Finału WOŚP. Przedstawiamy informacje o tym, jakie niezapomniane wydarzenia przygotowały Sztaby WOŚP w Waszych okolicach.

2023-12-12 09:10:10

Lambersart - Lille - Nasza eSkarbonka już jest

eSkarbonka sztabu w Lille została uruchomiona. Teraz łatwo i bezpiecznie można wesprzeć cel 32. Finału WOŚP.

2023-12-11 11:58:31

Dar Młodzieży - okręt pełen historii i dobroci

W niedzielę, 10 grudnia 2023 r., żaglowiec „Dar Młodzieży” otworzył swoje pokłady dla zwiedzających, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP. Dziękujemy!