Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

6. Zlot Sztabów Zagranicznych za nami!

2024-05-28 13:02:43

 

W dniach 23-26 maja, w słonecznej Hiszpanii, w miejscowości Lloret de Mar, odbył się 6. Zlot Sztabów Zagranicznych. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło prawie 100 przedstawicieli 34 Sztabów z 13 krajów! Łączy ich jedno – ogromne serce i zaangażowanie w organizację Finałów WOŚP poza granicami Polski!

 

Podczas 32. Finału WOŚP działało aż 100 Sztabów zlokalizowanych poza granicami Polski. Wolontariusze działający w 23 krajach zebrali łącznie aż 7 649 007,09 PLN!

 

6. Zlot Sztabów Zagranicznych, fot. Chodor

 

Zlot Sztabów Zagranicznych to nie tylko okazja do podsumowania minionego Finału, ale przede wszystkim do wymiany doświadczeń i inspiracji. Uczestnicy Zlotu, reprezentujący 34 Sztaby z 13 krajów na 3 kontynentach, mogli dzielić się swoimi historiami, sukcesami i wyzwaniami, z jakimi się mierzą podczas organizacji Finału WOŚP w swoich lokalnych społecznościach. To dzięki nim idea i moc serduszka WOŚP niesie się w świat, docierając do najdalszych zakątków globu – od dżungli po bieguny polarne, od tajskich wysp po tętniące życiem metropolie.

 

W tegorocznym Zlocie uczestniczyli przedstawiciele Sztabów z 13 krajów: Australii, Belgii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburga, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii!

 

Finał WOŚP to dla Sztabów Zagranicznych okres wytężonej pracy, a Zlot to czas na podsumowanie, podzielenie się sukcesami i wyciągnięcie wniosków. Podczas spotkania ze Sztabami, Jurek Owsiak podsumował 32. Finał WOŚP, a uczestnicy Zlotu mieli okazję wziąć udział w warsztatach i szkoleniach, które pomogą im jeszcze lepiej organizować zbiórki i promować Finał w swoich miejscowościach. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in.: zasady prowadzenia Sztabu, pozyskiwanie sponsorów, organizacja aukcji online i offline, tworzenie angażujących treści na social media, zarażanie pozytywną energią i zachęcanie nowych wolontariuszy do współpracy, a także radzenie sobie z organizacją pracy i skutecznym delegowaniem zadań. Zajęcia dotyczące sztuki pracy w grupie prowadzone były przez Magdalenę Jelonkiewicz-Bałdys – psycholożkę i psychoterapeutkę.

 

6. Zlot Sztabów Zagranicznych, fot. Maciej Gawliński

 

Dzień przed rozpoczęciem Zlotu Sztabów mieliśmy okazję spotkać się z przyjaciółkami Orkiestry w Madrycie. Były to: Anna Sroka – Ambasador Polski w Hiszpanii, Justyna Tokarska – Konsul RP w Madrycie oraz Agata Witosławska – Dyrektorka Polskiej Organizacji Turystycznej w Madrycie. Szczególne podziękowania należą się hiszpańskim Sztabom – Sztabowi WOŚP Madryt, Sztabowi WOŚP Girona i Sztabowi WOŚP Barcelona – za zorganizowanie Zlotu na tak wysokim poziomie. Dziękujemy również koordynatorowi Zlotu – Marcinowi Paszko, który zadbał o każdy szczegół spotkania.

 

 

6. Zlot Sztabów Zagranicznych WOŚP to kolejny dowód na to, że siła serduszka WOŚP nie zna granic. To dzięki zaangażowaniu i pasji Sztabów Zagranicznych Orkiestra gra w każdym zakątku świata, niosąc dobrą energię tym, którzy jej potrzebują. Już teraz zapraszamy na 7. Zlot Sztabów Zagranicznych WOŚP, który odbędzie się w dniach 8-11 maja 2025 roku w Paryżu. Do zobaczenia!

 

6. Zlot Sztabów Zagranicznych, fot. Maciej Gawliński

 

Polska Organizacja Turystyczna nie po raz pierwszy zagrała z WOŚP – tym razem, poprzez swój ośrodek w Hiszpanii – wsparła 6. Zlot Zagranicznych Sztabów WOŚP w Lloret de Mar.

Dziękujemy LinguaTracks SL by Pearson za zaangażowanie, które pozwoliło przedstawicielom Fundacji lepiej poznać Barcelonę. Dziękujemy firmie również za materiały biurowe dla uczestników Zlotu.

 

 

 

 

O 32. Finale WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 28 stycznia – Orkiestra zagrała w Polsce oraz na całym świecie, bo podczas tegorocznej zbiórki działało aż 1 685 Sztabów, w tym aż 100 Sztabów zagranicznych w 23 krajach! Jak co roku, kwestowało aż 120 000 wolontariuszy, których w finałową niedzielę można było spotkać z kolorowymi puszkami i identyfikatorami na szyjach. Celem 32. Finału WOŚP były płuca po pandemii, a dzięki zebranym środkom Fundacja WOŚP planuje kupić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-04-19 10:26:48

Szkolimy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim!

Nasze szkolenia w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie zwalniają tempa! Wczoraj nasi instruktorzy przeprowadzili zajęcia w Łodzi, a dzisiaj szkolimy nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim! Łącznie przeszkolimy nauczycieli i nauczycielki z 40 szkół!

2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-04-10 13:55:22

Za nami szkolenie RUR w Szadowie-Młyn!

W zeszłym tygodniu w Ośrodku Szkoleniowym WOŚP Szadowo-Młyn odbyło się szkolenie dla kandydatów na instruktorów WOŚP z uprawnieniami AHA (American Heart Association) w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.