Fundacja

Jak wykorzystujemy technologie?

2018-05-31 13:37:25

 

Festiwal Sektor 3.0 to największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. Nie mogło więc na nim zabraknąć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka, który swoim wystąpieniem dodał uczestnikom energii i wiary w to, że warto sięgać wysoko i spełniać swoje marzenia. Blisko 700 osób z organizacji pozarządowych z calej Polski przyjechało do Warszawy, do Centrum Nauki Kopernik na największe spotkanie technologiczne NGO. Wśród wykładowców nie zabrakło gości z całego świata, między innymi Emma Lacey-Bordeaux z CNN, Sands Fish z MIT Media Lab (USA), Mohamed Jimale (Somalia), założyciel Ari.farm czy Jairus Khan z Mozilli. Prelegentem zamykającym część główną wystąpień był Jurek Owsiak. Jak powiedzieli sami organizatorzy - tego wystąpienia po prostu nie dało się podsumować. Moc muzyki i entuzjazmu popłynęła na uczestników, którzy dali temu wyraz, np. na Twitterze. 

 

Jurek Owsiak na Festiwalu Sektor 3.0

 

Prezentacja Jurka o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Najpiękniejszym Festiwalu Świata miała dodać uczestnikom skrzydeł, a jednocześnie zaprezentować, że w Fundacji też kiedyś zaczynaliśmy - bez komputerów, liczarek pieniędzy czy… kart kredytowych. Dziś niemal połowa wpłacanych środków na Finał WOŚP pochodzi ze zbiórek elektronicznych (54 543 011,44 zł). W dniu 26. Finału stronę Fundacji odwiedziło w sumie ponad 700 tys. unikalnych użytkowników, a ponad połowa internautów (55%) korzystała z urządzeń mobilnych. Jak co roku uruchamiamy dziesiątki możliwości wsparcia Finału - poprzez wpłaty online, karty kredytowe, akcje specjalne, zbiórki indywidualne na Facebooku, wspieram.to i wiele innych. Wierzymy, że internet ma wielką moc tworzenia dobra, dlatego tak chętnie opowiadamy o swoich doświadczeniach i dzielimy się wiedzą podczas takich spotkań jak Sektor 3.0, ale też na Dobrej Stronie Internetu stworzonej dla organizacji pozarządowych, które chcą rozpocząć lub rozwinąć swoją działalność w sieci.

 Jurek Owsiak

 

Dziękujemy Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za zaproszenie - było wspaniale! Załoga WOŚP także uczestniczyła w spotkaniach i prelekcjach, między innymi z Janiną Ochojską czy Michałem Szafrańskim. Nasza relacja i więcej informacji znajdziecie tu: http://dobrastronainternetu.pl/ngo-a-technologie-relacja-z-festiwalu-sektor-3-0-sektor2018.

 

A jeśli chcecie poczuć tę moc i wysłuchać wystąpienia Jurka, zapraszamy tu:

 

POKAŻ PODOBNE
2018-04-24 10:40:27

Gdzie zobaczyć 50. Konkurs Ofert na zakup sprzętu medycznego

Dziś odbędzie się 50. Konkurs Ofert na zakup sprzętu medycznego. Sprawdź, gdzie będziesz mógł obejrzeć go na żywo.

2018-05-23 09:24:57

Asystent/ka działu medycznego poszukiwana!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poszukuje osoby do pracy w dziale medycznym na stanowisku asystenta/asystentki działu.

2018-04-13 16:08:12

Zamów orkiestrowe hologramy dla swojej szkoły!

Twoja szkoła bierze udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować"? Nie zwlekaj i już teraz zamów hologramy na świadectwa szkolne dla swoich uczniów!

2018-05-16 16:55:33

207 stanowisk do resuscytacji!

Kontynuacja zakupów rozpoczętych na 50. Konkursie Ofert Fundacji WOŚP za nami! Orkiestra zakupiła 207 stanowisk do resuscytacji, które trafią do szpitali w całej Polsce!

Zobacz też