Fundacja

Jak wykorzystujemy technologie?

2018-05-31 13:37:25

 

Festiwal Sektor 3.0 to największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. Nie mogło więc na nim zabraknąć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka, który swoim wystąpieniem dodał uczestnikom energii i wiary w to, że warto sięgać wysoko i spełniać swoje marzenia. Blisko 700 osób z organizacji pozarządowych z calej Polski przyjechało do Warszawy, do Centrum Nauki Kopernik na największe spotkanie technologiczne NGO. Wśród wykładowców nie zabrakło gości z całego świata, między innymi Emma Lacey-Bordeaux z CNN, Sands Fish z MIT Media Lab (USA), Mohamed Jimale (Somalia), założyciel Ari.farm czy Jairus Khan z Mozilli. Prelegentem zamykającym część główną wystąpień był Jurek Owsiak. Jak powiedzieli sami organizatorzy - tego wystąpienia po prostu nie dało się podsumować. Moc muzyki i entuzjazmu popłynęła na uczestników, którzy dali temu wyraz, np. na Twitterze. 

 

Jurek Owsiak na Festiwalu Sektor 3.0

 

Prezentacja Jurka o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Najpiękniejszym Festiwalu Świata miała dodać uczestnikom skrzydeł, a jednocześnie zaprezentować, że w Fundacji też kiedyś zaczynaliśmy - bez komputerów, liczarek pieniędzy czy… kart kredytowych. Dziś niemal połowa wpłacanych środków na Finał WOŚP pochodzi ze zbiórek elektronicznych (54 543 011,44 zł). W dniu 26. Finału stronę Fundacji odwiedziło w sumie ponad 700 tys. unikalnych użytkowników, a ponad połowa internautów (55%) korzystała z urządzeń mobilnych. Jak co roku uruchamiamy dziesiątki możliwości wsparcia Finału - poprzez wpłaty online, karty kredytowe, akcje specjalne, zbiórki indywidualne na Facebooku, wspieram.to i wiele innych. Wierzymy, że internet ma wielką moc tworzenia dobra, dlatego tak chętnie opowiadamy o swoich doświadczeniach i dzielimy się wiedzą podczas takich spotkań jak Sektor 3.0, ale też na Dobrej Stronie Internetu stworzonej dla organizacji pozarządowych, które chcą rozpocząć lub rozwinąć swoją działalność w sieci.

 Jurek Owsiak

 

Dziękujemy Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za zaproszenie - było wspaniale! Załoga WOŚP także uczestniczyła w spotkaniach i prelekcjach, między innymi z Janiną Ochojską czy Michałem Szafrańskim. Nasza relacja i więcej informacji znajdziecie tu: http://dobrastronainternetu.pl/ngo-a-technologie-relacja-z-festiwalu-sektor-3-0-sektor2018.

 

A jeśli chcecie poczuć tę moc i wysłuchać wystąpienia Jurka, zapraszamy tu:

 

POKAŻ PODOBNE
2018-10-08 15:35:24

Sprawdź oglądalność Wielkiego Meczu

Wielki Mecz WOŚP vs. TVN za nami! Wspólnie wsparliśmy zakup karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu - dziękujemy, że byliście razem z nami! Jesteście ciekawi, ile osób przed telewizory i ekrany komputerów przyciągnęła transmisja Wielkiego Meczu? Sprawdźcie szczegóły!

2018-10-16 11:02:04

Na co gra WOŚP w 2019 roku?

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

2018-10-09 09:01:10

Ogłaszamy 51. Konkurs Ofert

Kolejny raz będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neonatologicznych I i II stopnia referencyjności oraz oddziałów intensywnej terapii noworodków i dzieci.

2018-10-12 12:42:08

Maurycy - mały bohater z Ursynowa!

Maurycy - bohaterski 12 latek, który udzielił pierwszej pomocy starszemu mężczyźnie w Lesie Kabackim odnaleziony!Chłopiec to uczeń jednej ze szkół biorących udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

Zobacz też