Fundacja

Jak wykorzystujemy technologie?

2018-05-31 13:37:25

 

Festiwal Sektor 3.0 to największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. Nie mogło więc na nim zabraknąć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka, który swoim wystąpieniem dodał uczestnikom energii i wiary w to, że warto sięgać wysoko i spełniać swoje marzenia. Blisko 700 osób z organizacji pozarządowych z calej Polski przyjechało do Warszawy, do Centrum Nauki Kopernik na największe spotkanie technologiczne NGO. Wśród wykładowców nie zabrakło gości z całego świata, między innymi Emma Lacey-Bordeaux z CNN, Sands Fish z MIT Media Lab (USA), Mohamed Jimale (Somalia), założyciel Ari.farm czy Jairus Khan z Mozilli. Prelegentem zamykającym część główną wystąpień był Jurek Owsiak. Jak powiedzieli sami organizatorzy - tego wystąpienia po prostu nie dało się podsumować. Moc muzyki i entuzjazmu popłynęła na uczestników, którzy dali temu wyraz, np. na Twitterze. 

 

Jurek Owsiak na Festiwalu Sektor 3.0

 

Prezentacja Jurka o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Najpiękniejszym Festiwalu Świata miała dodać uczestnikom skrzydeł, a jednocześnie zaprezentować, że w Fundacji też kiedyś zaczynaliśmy - bez komputerów, liczarek pieniędzy czy… kart kredytowych. Dziś niemal połowa wpłacanych środków na Finał WOŚP pochodzi ze zbiórek elektronicznych (54 543 011,44 zł). W dniu 26. Finału stronę Fundacji odwiedziło w sumie ponad 700 tys. unikalnych użytkowników, a ponad połowa internautów (55%) korzystała z urządzeń mobilnych. Jak co roku uruchamiamy dziesiątki możliwości wsparcia Finału - poprzez wpłaty online, karty kredytowe, akcje specjalne, zbiórki indywidualne na Facebooku, wspieram.to i wiele innych. Wierzymy, że internet ma wielką moc tworzenia dobra, dlatego tak chętnie opowiadamy o swoich doświadczeniach i dzielimy się wiedzą podczas takich spotkań jak Sektor 3.0, ale też na Dobrej Stronie Internetu stworzonej dla organizacji pozarządowych, które chcą rozpocząć lub rozwinąć swoją działalność w sieci.

 Jurek Owsiak

 

Dziękujemy Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za zaproszenie - było wspaniale! Załoga WOŚP także uczestniczyła w spotkaniach i prelekcjach, między innymi z Janiną Ochojską czy Michałem Szafrańskim. Nasza relacja i więcej informacji znajdziecie tu: http://dobrastronainternetu.pl/ngo-a-technologie-relacja-z-festiwalu-sektor-3-0-sektor2018.

 

A jeśli chcecie poczuć tę moc i wysłuchać wystąpienia Jurka, zapraszamy tu:

 

POKAŻ PODOBNE
2018-06-26 10:14:17

Pokojowy Patrol na finale projektu "Czyste Tatry"

Na nieco ponad miesiąc przed kolejną edycją Pol'and'Rock Festival wolontariusze Najpiękniejszego Festiwalu Świata wezmą udział w finale projektu "Czyste Tatry". Przeczytajcie szczegóły!

2018-06-07 17:25:02

WOŚP laureatem Nagrody Obywatelskiej Parlamentu Europejskiego

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała dziś pismo sygnowane przez Panią Sylvie Guillaume, Wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego i Przewodniczącą Kapituły Europejskiej Nagrody Obywatelskiej.

2018-06-15 17:23:56

Trwa II Zlot Sztabów Zagranicznych

W belgijskim Ośrodku Macierzy Szkolnej w Comblain-la-Tour trwa organizowany przez brukselski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy II Zlot Sztabów Zagranicznych WOŚP. Zobaczcie co dzieje się w Belgii i sprawdźcie kiedy odbędzie się 27. Finał WOŚP!

2018-07-16 12:07:07

TVN i WOŚP zapraszają na Wielki Mecz

W niedzielę, 9 września na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie po raz kolejny spotkają się drużyny TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na czele drużyn staną Grzegorz Kajdanowicz i Jurek Owsiak, a gospodarzami imprezy będą Agnieszka Woźniak-Starak i Filip Chajzer.

Zobacz też