Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Uczymy ratować

Jaki jest Nauczyciel programu RUR?

2021-10-05 12:20:42

Wszystkim nauczycielom mówimy dziś ogromne "Dziękuję!" z okazji Światowego Dnia Nauczyciela. To dzięki Waszemu zaangażowaniu od lat uczymy dzieci pierwszej pomocy. Od początku istnienia Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" przeszkoliliśmy 30 763 nauczycieli z 12 593 szkół, a dzięki Wam blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstaw pierwszej pomocy!

 

Jaki jest nauczyciel, który działa w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować"?

 

◉ Rozumie idee nauki pierwszej pomocy

Naszą ideą i jednocześnie celem programu, jest nauka pierwszej pomocy w klasach I-III. Dzięki szkoleniu nauczycieli propagujemy jej naukę i wprowadzamy zajęcia do szkoły.

Na podstawie doświadczeń i historii dzieci, które udzieliły pierwszej pomocy swoim bliskim — o których słyszymy co jakiś czas w telewizji — mamy pewność, że ta nauka jest bardzo potrzebna. 

Poznaj historie dzieci, które zostały bohaterami i przekonaj się, że warto!

Nasze sukcesy

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

◉ Zaangażowany 

Każdy nauczyciel, który zgłasza swoją aktywność w programie "Ratujemy i Uczymy Ratować" chce zdobyć wiedzę z zakresu dydaktyki pierwszej pomocy, poprzez organizowane przez Fundację szkolenia. Celem takiego szkolenia jest przede wszystkim wdrażanie wiedzy i wyrabianie nawyków u dzieci młodszych oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielenia pierwszej pomocy. 

Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej. Wasza aktywność, to wspaniała postawa, za którą nieustannie gorąco Wam dziękujemy!

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

◉ Kreatywny

Co roku zaskakujecie nas swoimi pomysłami na lekcje oraz pracami, jakie dzieci przez lata wykonywały w ramach konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować". Ogromnie cenimy Wasze zaangażowanie i aktywność.

Dziś jeszcze mocniej życzymy Wam kreatywności, wytrwałości i pasji w działaniu, poczucia spełnienia oraz tego, abyście byli doceniani za swoją pracę. Dla tych z Was, którzy jeszcze nie grają z nami cały rok, mamy małą dawkę inspiracji:

5 angażujących społecznie lekcji dla Twojej klasy

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Jesteście niesamowici w swojej pracy i zaangażowaniu, za co serdecznie Wam dziękujemy!

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Większość polskich szkół już została objęta Programem Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować".  Zdarza się jednak, że nauczyciel z takiej szkoły, który odbył nasze szkolenie, już w niej nie pracuje, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby szkoła taka zgłosiła do Programu kolejnego pedagoga. 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-30 15:05:00

Otwarcie Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trzciance

W Trzciance (woj. Wielkopolskie) zostało dziś otwarte Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uroczystości nadania imienia udział brał zastępca burmistrza Trzcianki Witold Putyrski, przedstawiciele trzcianeckiego Sztabu WOŚP, oraz Jurek Owsiak.

2022-07-19 15:45:02

Fundacyjne serce w Łodzi odsłonięte!

W Łodzi na Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została odsłonięta rzeźba w kształcie serca. W uroczystości odsłonięcia brała udział Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, łódzkie sztaby WOŚP i Jurek Owsiak

2022-05-30 16:27:13

Szukamy ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz ze Złotym Melonem sp. z o.o., organizatorem Wakacyjnego Zawrotu Głowy w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn, poszukuje ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią w terminie: 12.07 – 23.07.2022.

2022-06-06 16:28:18

Odwiedź wystawę WOŚP!

Zapraszamy Was do odwiedzenia Centrum Praskiego Koneser w Warszawie - do końca czerwca znajdziecie tam wyjątkową wystawę, która przeprowadzi Was przez 30 lat historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!