Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już: 45 507 210 PLN
154 606 764 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Jaki jest Nauczyciel programu RUR?

2021-10-05 12:20:42

Wszystkim nauczycielom mówimy dziś ogromne "Dziękuję!" z okazji Światowego Dnia Nauczyciela. To dzięki Waszemu zaangażowaniu od lat uczymy dzieci pierwszej pomocy. Od początku istnienia Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" przeszkoliliśmy 30 763 nauczycieli z 12 593 szkół, a dzięki Wam blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstaw pierwszej pomocy!

 

Jaki jest nauczyciel, który działa w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować"?

 

◉ Rozumie idee nauki pierwszej pomocy

Naszą ideą i jednocześnie celem programu, jest nauka pierwszej pomocy w klasach I-III. Dzięki szkoleniu nauczycieli propagujemy jej naukę i wprowadzamy zajęcia do szkoły.

Na podstawie doświadczeń i historii dzieci, które udzieliły pierwszej pomocy swoim bliskim — o których słyszymy co jakiś czas w telewizji — mamy pewność, że ta nauka jest bardzo potrzebna. 

Poznaj historie dzieci, które zostały bohaterami i przekonaj się, że warto!

Nasze sukcesy

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

◉ Zaangażowany 

Każdy nauczyciel, który zgłasza swoją aktywność w programie "Ratujemy i Uczymy Ratować" chce zdobyć wiedzę z zakresu dydaktyki pierwszej pomocy, poprzez organizowane przez Fundację szkolenia. Celem takiego szkolenia jest przede wszystkim wdrażanie wiedzy i wyrabianie nawyków u dzieci młodszych oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielenia pierwszej pomocy. 

Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej. Wasza aktywność, to wspaniała postawa, za którą nieustannie gorąco Wam dziękujemy!

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

◉ Kreatywny

Co roku zaskakujecie nas swoimi pomysłami na lekcje oraz pracami, jakie dzieci przez lata wykonywały w ramach konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować". Ogromnie cenimy Wasze zaangażowanie i aktywność.

Dziś jeszcze mocniej życzymy Wam kreatywności, wytrwałości i pasji w działaniu, poczucia spełnienia oraz tego, abyście byli doceniani za swoją pracę. Dla tych z Was, którzy jeszcze nie grają z nami cały rok, mamy małą dawkę inspiracji:

5 angażujących społecznie lekcji dla Twojej klasy

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Jesteście niesamowici w swojej pracy i zaangażowaniu, za co serdecznie Wam dziękujemy!

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Większość polskich szkół już została objęta Programem Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować".  Zdarza się jednak, że nauczyciel z takiej szkoły, który odbył nasze szkolenie, już w niej nie pracuje, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby szkoła taka zgłosiła do Programu kolejnego pedagoga. 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-11-18 11:15:00

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP!

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP! Stań się częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 29 stycznia zagraj razem z nami przeciwko sepsie!

2022-11-28 21:25:00

Spięty na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Spięty – charyzmatyczny frontmen Lao Che dołącza ze swoim autorskim projektem do line-upu koncertu warszawskiego 31. Finału WOŚP, który odbędzie się 29 stycznia na Placu Bankowym w Warszawie!

2022-12-05 13:21:18

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dziękujemy!

Dzisiaj święto wszystkich wolontariuszy! Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię dla słusznej sprawy.

2022-12-05 08:40:00

5 tysięcy paczek w drodze do Sztabów

Początek grudnia to tradycyjna wielka wysyłka do Sztabów! W tym roku w proces pakowania puszek i plakatów do ponad 1600 Sztabów na całym świecie zaangażowało się blisko 200 wolontariuszy, przede wszystkim z firmy UPS Polska, który jest partnerem logistycznym Finału.