Zostało 50 dni do 31. Finału WOŚP!
Wszystkie orkiestrowe instrumenty prawie nastrojone. Na 50 dni przed 31. Finałem WOŚP rozpoczynamy wielkie odliczanie i podsumowujemy status naszych przygotowań!
Wybiegajmy do przodu z pomocą!
Już po raz trzynasty w całej Polsce w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się bieg "Policz się z cukrzycą". W pierwszej edycji zorganizowanej w Kętrzynie wystartowało ponad 130 uczestników.
Ideą akcji jest promocja profilaktyki i badań związanych z cukrzycą.
My przyłączyliśmy się do tej akcji po raz pierwszy, ponieważ uznaliśmy to za słuszną ideę. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - nie kryje radości Marek Małagocki, Szef Sztabu WOŚP Kętrzyn.W Kętrzynie biegacze mieli do pokonania dwa dystanse: 1 kilometr i 5 kilometrów. Łącznie na starcie zameldowało się ponad 130 osób z Bartoszyc, Szczytna oraz Kętrzyna i okolic.
Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, najstarszy 66. W tym biegu nie było przegranych. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. - Fajna inicjatywa. Biegam prawie codziennie, więc nawet się długo nie zastanawiałem, żeby pobiec dziś w szczytnym celu - mówi jeden z zawodników.
Wszystkie orkiestrowe instrumenty prawie nastrojone. Na 50 dni przed 31. Finałem WOŚP rozpoczynamy wielkie odliczanie i podsumowujemy status naszych przygotowań!
Tegoroczny 31. Finał to 120 tysięcy wolontariuszy w 1653 sztabach w Polsce i na świecie. Zobacz, w których sztabach jest najwięcej wolontariuszy, a gdzie najmniej.
Nie mogliśmy wyobrazić sobie piękniejszego prezentu mikołajkowego! Liczba zaakceptowanych Sztabów i zgłoszeń wolontariuszy przerosła wszystkie nasze oczekiwania. Dziękujemy!