W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
25 436 448 PLN
Medycyna
Finały

Kupujemy sprzęt medyczny dla pediatrii

2016-11-21 10:16:55

W ciągu najbliższych trzech dni, czyli od dziś do najbliższej środy, w Warszawie odbywać się będzie 47. Konkurs Ofert Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Za środki z 24. Finału Fundacja kupować będzie sprzęt medyczny dla 218 szpitali w całej Polsce. Zakupione przez Fundację urządzenia trafią na oddziały ogólnopediatryczne, będzie to więc wsparcie w podstawowej opiece medycznej najmłodszych pacjentów. Orkiestra chce znacząco podnieść standard tej opieki kupując najnowocześniejszy, ale podstawowy sprzęt. Będą to więc łóżeczka szpitalne dla dzieci, pompy strzykawkowe, holtery EKG, lokalizatory naczyń i wiele innych aparatów. W sumie planujemy kupić 2 514 urządzeń medycznych.

W efekcie dzisiejszego konkursu ofert do szpitali trafią:

 • szpitalne łóżka młodzieżowe typu ‘junior’ – 881 szt.
 • szpitalne łóżka dziecięce tzw. ‘szczebelkowe’   -  752 szt.
 • aparaty USG  -   31 szt.
 • lokalizatory naczyń krwionośnych  - 120 szt.
 • aparaty EKG  -  67 szt.
 • holtery ABPM  -  48 szt.
 • holtery EKG  -  45 szt.
 • kardiomonitory – 123 szt.
 • pulsoksymetry  -  118 szt.
 • pompy strzykawkowe  -  242 szt.
 • pompy objętościowe  -  87 szt.

Ilości kupowanych urządzeń w trakcie negocjacji mogą się zmienić, ponieważ potrzeby są znacznie większe, jeśli wiec tylko uda się wynegocjować atrakcyjne ceny i nie będzie groził nam przekroczenie założonego budżetu, będziemy decydowali o zwiększeniu ilości.

Oceny złożonych ofert dokona powołana przez Fundację komisja ekspertów w składzie:

 

Komisja Ekspertów ds. wyboru aparatów USG

 1. Prof. nadzw. dr hab.n.med. Teresa Jackowska (Warszawa) – Konsultant Krajowy ds. Pediatrii
 2. Dr n.med. Tomasz Jarmoliński Konsultant Wojewódzki ds. Pediatrii  (Międzyrzecz)
 3. Inż. Marcin Gostyński (Warszawa)
 4. Mgr Bożena Adamska  - Pielęgniarka Oddziałowa (Warszawa)
 5. Mgr Ewa Ławniczak  - Pielęgniarka Oddziałowa (Warszawa)
 6. Dr n.med. Michał Brzewski
 7. Dr n.med. Ewa Zbucka-Jachowska
 8. Dr Małgorzata Serafin-Król 

 

Komisja Ekspertów ds. wyboru łóżek szpitalnych oraz aparatów kardiologicznych 

 1. Prof. nadzw. dr hab.n.med. Teresa Jackowska
 2. Dr n.med. Tomasz Jarmoliński
 3. Mgr Bożena Adamska 
 4. Mgr Ewa Ławniczak 
 5. Dr n.med. Ewa Zbucka-Jachowska
 6. Dr n.med. Maria Miszczak-Knech
 7. Prof. dr hab. n.med. Waldemar Bobkowski

 

Komisja Ekspertów ds. wyboru aparatów anestezjologicznych

 1. Prof. nadzw. dr hab.n.med. Teresa Jackowska
 2. Dr n.med. Tomasz Jarmoliński Inż. Marcin Gostyński
 3. Mgr Bożena Adamska 
 4. Mgr Ewa Ławniczak 
 5. Prof. dr hab.n.med. Andrzej Piotrowski
 6. Dr n.med. Wojciech Walas
 7. Dr n.med. Andrzej Byszewski

 

Fundacja nie korzysta z mechanizmów zamówień publicznych. Zakupy będą odbywały się wg wypracowanego przez Fundację regulaminu konkursu ofert, który kładzie w pierwszej kolejności nacisk na jakość urządzeń, a w drugiej kolejności prowadzone są negocjacje cenowe. Pozwala to kupić urządzenia najlepsze – za jak najlepsze ceny. Dzisiaj, po 25 latach działalności Orkiestry, urządzenia z serduszkiem WOŚP pracują we wszystkich szpitalach w Polsce, w których leczy się dzieci. Przeważnie to właśnie urządzenia Wielkiej Orkiestry są podstawą nowoczesnego wyposażenia szpitali, dzięki czemu polscy lekarze mają takie możliwości leczenia najmłodszych pacjentów, jak ich koledzy z najbardziej rozwiniętych krajów świata.

 - Kiedy ogłaszamy zamknięty już i podsumowany efekt Finału WOŚP, to dla nas tak naprawdę jest dopiero połowa drogi do osiągniecia założonych w czasie akcji celów – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Tak naprawdę ze swoich finałowych obietnic wywiązujemy się w czasie naszych zakupów. To jest ten właśnie moment, kiedy efekt ogromnego zaangażowana wszystkich tych, którzy włączają się w finały WOŚP, zamienia się w konkretną pomoc dla polskich szpitali.

Każdy konkurs ofert Fundacji WOŚP poprzedza wielomiesięczna praca powołanych przez Fundację ekspertów. Analizują oni wszystkie nadesłane do Fundacji przez szpitale prośby, a następnie, we współpracy z konsultantami krajowymi, przygotowują kompletną listę zakupów w darze dla konkretnych szpitali. Dlatego już na etapie zakupów Fundacja doskonale wie, jaki sprzęt i dla kogo kupuje i może najlepiej dostosować pozyskiwany sprzęt do potrzeb, jakie są w konkretnych szpitalach. Proces jest więc czasochłonny, ale dzięki niemu udaje się najskuteczniej wesprzeć polskie szpitale, przekazując im najlepszy sprzęt medyczny.

Konkurs ofert rozpoczął się od publicznego otwarcia i odczytania wszystkich ofert. Następnie, już za zamkniętymi drzwiami, eksperci Fundacji przenalizują złożone oferty i rozpoczną się negocjacje z oferentami. Potrwają one co najmniej do najbliższej środy, ale całość przebiegu zakupów będziemy relacjonowali na stronie Fundacji na Facebooku. Bądźcie z nami i życzcie nam, by oferenci wykazywali się brawurą i odwagą w obniżaniu cen swoich urządzeń.

(Milkee)

Open Tender 2016

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-04-05 08:50:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.24

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zwiedzaj świat, poznawaj, podróżuj i dziś otwórz atlas, mapę, książkę i zaplanuj swoją rodzinną podróż całą rodziną, którą odbędziecie po domowej kwarantannie.

2020-04-15 10:11:28

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.32

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś prezentujemy Ci niezwykłą zabawę! Tym razem zrobimy kolejny, mały eksperyment, a dla miłośników tajnych operacji, zagadek czy odkrywców, odnajdziemy zaszyfrowaną wiadomość!

2020-04-13 09:13:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.30

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Złapaliście już dzisiejszą dawkę słońca? Przed nami kolejny tydzień walki. Pomaluj swój świat i dziś. Wydrukuj kolejną partię malowanek WYGRAMY!

2020-04-06 16:43:27

Kolejne dary WOŚP w walce z COVID-19

Dzięki powołanemu Funduszowi Interwencyjnemu na rzecz walki z koronawirusem realizujemy kolejne akcje wsparcia dla polskich placówek medycznych walczących z koronawirusem. Trafi do nich 75 000 przyłbic ochronnych, 1 000 000 maseczek chirurgicznych oraz 2 500 masek sportowych.

Zobacz też