Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja

NFT w NGO – Orkiestra nowych technologii!

2023-03-14 17:38:22

Cyfrowe rozwiązania wkradają się powoli we wszystkie dziedziny naszego życia. XXI wiek puka także do drzwi NGOsów.WOŚP po raz kolejny zaprasza do digitalowego świata pomagania. Nasza Fundacja przystąpiła do bezprecedensowej akcji sprzedaży serduszek NFT!

 

Zaufanie w erze nowoczesnych rozwiązań

Fundacja WOŚP opiera swoją codzienną pracę na transparentności, zaufaniu i otwartości. Zależy nam na tym, żeby ludzie czuli się bezpiecznie, powierzając nam cenne przedmioty, wpłacając datki czy ofiarując niematerialne wsparcie. Nie chodzi tutaj o samo poczucie zobowiązania, ale przede wszystkim szczerą chęć bycia fair wobec wszystkich, którzy razem z nami tworzą największą akcję charytatywną w Polsce (możliwe, że i na świecie)!

 

Wprowadzanie innowacji zwykle wiąże się z szeregiem wątpliwości i obaw przed nieznanym. To, co nowe niesie za sobą także pewne ryzyko, bo nigdy nie ma 100% gwarancji, że wszystko uda się tak, jak zakładaliśmy. Ale WOŚP to przecież żywa definicja niemożliwego, które trwa! :)

 

Popularne elektroniczne metody płatności, aukcje na platformach zaufanych partnerów, puszki pozwalające kwestować online, internetowe narzędzia rejestracji wolontariuszy i Sztabów – to tylko kilka przykładów niestandardowych rozwiązań, którymi może pochwalić się Orkiestra. W tym roku postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i uruchomiliśmy zbiórkę przy pomocy Serduszek NFT!

 

 

Serduszka NFT – cyfrowy świat pomagania

NFT (non-fungible tokens) to unikatowe treści cyfrowe, które zazwyczaj kojarzone są z zakupami realizowanymi przy użyciu kryptowalut. Współpracując z firmą InfluVerum mieliśmy okazję wypracować schemat, który byłby nieco bardziej przyjazny, a przy tym bardziej przystępny dla ludzi. Przy użyciu dobrze znanych rozwiązań płatniczych wykorzystywanych w branży e-commerce, Serduszka NFT można było w prosty sposób kupić na stronie, wybierając jeden z 10 unikatowych wzorów w nielimitowanych ilościach (za 31 PLN lub więcej). Dla wolontariuszy z zacięciem kolekcjonerskim przygotowaliśmy także licytacje 31 limitowanych wzorów serc (cena wywoławcza: 599,00 PLN).

 

 

 Najczęściej wybierany wzór Serduszka NFT podczas 31. Finału WOŚP

Serduszko NFT to cyfrowy „dowód” na wsparcie 31. Finału WOŚP! Wyjątkowy format tego potwierdzenia idealnie wpisuje się w wyjątkowość Orkiestry. To do tej pory największa taka inicjatywa NFT w Polsce, której nowoczesny charakter spodoba się każdemu informatycznemu geekowi. Najnowsze rozwiązania technologiczne przy treściach NFT to jednocześnie bezpieczny sposób na włączenie się w działalność charytatywną. Wszystkie płatności były weryfikowane, a Serduszka NFT przekazane bezpośrednio do kupującego. 

 

Co więcej, utrzymując się na digitalowej fali NFT, Fundacja WOŚP postanowiła zorganizować małą niespodziankę razem z partnerem akcji. W ramach podziękowania, każdy z wolontariuszy zarejestrowanych w naszej bazie, otrzyma Okolicznościowe Serduszko NFT zaprojektowane przez Jurka Owsiaka. Będzie to bezcenny certyfikat potwierdzający ich udział w 31. Finale WOŚP.   

 

Technologia spisała się orkiestrowo

Emisja Serduszek NFT okazała się ogromnym sukcesem. Zainteresowanie tą formą wsparcia przerosło nasze założenia. Łącznie, we względnie krótkim czasie, kupiono aż 5214 kolorowych Serduszek NFT. Całkowita kwota, która mogła zasilić konto 31. Finału WOŚP jest szacowana na blisko 280 000 zł! Warto także zaznaczyć, że wszystkie Serduszka Kolekcjonerskie znalazły się na licytacji, a kwota z samych licytacji przekroczyła 70 000 zł!

 

Okazuje się, że wspólnie z naszym partnerem nie tylko zorganizowaliśmy największą akcję charytatywną z wykorzystaniem NFT, ale jak przekazało nam InfluVerum, prawdopodobnie największą sprzedaż NFT wśród polskich użytkowników w ogóle. Po raz kolejny okazuje się, że razem możemy odkrywać nowe rozwiązania, udowadniając, że pomaganie jest dziecinne proste — także w cyfrowym świecie.

 

Zakończenie 31. Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń

 

Cieszymy się, że Wasze zaufanie pozwala nam przenosić wolontariat na inny, kosmiczny poziom i być świadkami przełomowych zmian w dziedzinie NGOsów. Dziękujemy, że jesteście z nami i chętnie bierzecie udział w nowych projektach. Takiego odważnego, odpowiedzialnego, nowoczesnego społeczeństwa nam potrzeba! 

 

31. Finał WOŚP

31. Finał WOŚP dedykowany był walce z sepsą. 1653 Sztaby na całym świecie organizowały zbiórki i tysiące aktywności towarzyszących. 154 606 764 złote — właśnie z taką kwotą deklarowaną zakończył się dzień 31. Finału WOŚP. Cała ta suma znalazła się już na koncie Finału WOŚP, a wielkie liczenie wciąż trwa! Ostateczny wynik zbiórki ogłoszony zostanie 31 marca.

POKAŻ PODOBNE
2024-01-23 16:13:46

Otworzyliśmy Pracownię Symulacji Okulistycznej

Na 5 dni przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziliśmy Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i uroczyście otworzyliśmy pierwszą w Europie Pracownię Symulacji Okulistycznej dedykowaną wyłącznie problemom okulistyki wieku rozwojowego.

2024-01-26 15:50:00

Finał na błoniach PGE Narodowego - gotowi!

Miesiące przygotowań, tysiące wydarzeń na całym świecie i setki tysięcy osób zaangażowanych w ich realizację. 32. Finał WOŚP tuż-tuż! W Warszawie serce Orkiestry najmocniej zabije na błoniach PGE Narodowego. To tu Jurek Owsiak podsumował dziś przygotowania do kolejnej edycji zbiórki.

2024-01-23 09:30:00

Jak moja firma może włączyć się w Finał?

To już ostatnia prosta! Jeśli prowadzisz firmę i chcesz się włączyć w 32. Finał, wciąż masz kilka możliwości!

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.