Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Uczymy ratować

Szkoliliśmy na Pomorzu!

2024-05-24 16:45:00

 

23 i 24 maja instruktorzy Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" gościli w województwie pomorskim, gdzie przeprowadzili kolejne intensywne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli klas I-III!

 

Pierwsze szkolenie odbyło się 23 maja w Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Wzięło w nim udział 45 nauczycieli z 25 szkół z całego województwa. Podczas warsztatów prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę i doskonalić umiejętności w zakresie ratowania życia.

 

Szkolenie RUR w Bytowie, fot. Anna Stawicka

 

Drugie szkolenie miało miejsce 24 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Bytowie. Uczestniczyło w nim 38 nauczycieli z 19 szkół z województwa pomorskiego. Podobnie jak w Gdańsku, program szkolenia obejmował zarówno teorię, jak i praktykę udzielania pierwszej pomocy.

 

Szkolenie RUR w Gdańsku, fot. Anna Stawicka

 

Pracownicy szkół podstawowych poznali zarówno w teorii jak i w praktyce najważnie,jsze techniki pierwszej pomocy - od sprawdzania przytomności i oddechu, przez wzywanie pomocy, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, po resuscytację krążeniowo-oddechową i łańcuch przeżycia. Każda szkoła biorąca udział w szkoleniu otrzymała materiały dydaktyczne, które później będą wykorzystywane na lekcjach - fantomy, podręczniki dla uczniów, tablice edukacyjne czy tekturowe telefony. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy wzięli udział w szkoleniach! Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą im skutecznie uczyć swoich uczniów ratowania życia.

 

Zgłoś swoją szkołę do Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”!

 

Program RUR

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Do tej pory Programem zostało objętych: 30 945 nauczycieli z 12 602 szkół. Stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Blisko 3 miliony dzieci nauczyły się podstaw pierwszej pomocy! Szkolenia prowadzą instruktorzy Fundacji WOŚP z uprawnieniami American Heart Association.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-04-10 13:55:22

Za nami szkolenie RUR w Szadowie-Młyn!

W zeszłym tygodniu w Ośrodku Szkoleniowym WOŚP Szadowo-Młyn odbyło się szkolenie dla kandydatów na instruktorów WOŚP z uprawnieniami AHA (American Heart Association) w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

2024-05-24 16:45:00

Szkoliliśmy na Pomorzu!

23 i 24 maja instruktorzy Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" gościli w województwie pomorskim, gdzie przeprowadzili kolejne intensywne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli klas I-III!

2024-05-17 15:05:00

Wakacyjny Zawrót Głowy, czyli zapraszamy na kolonie!

W tym roku, po raz kolejny, Wakacyjny Zawrót Głowy zapewni dzieciom niezapomniane przeżycia i pozwoli zawiązać przyjaźnie na lata. W pięknych okolicznościach przyrody zorganizowane będą trzy 12-dniowe turnusy

2024-04-19 14:45:00

Pierwsze takie symulatory na świecie!

Celem 30. Finału WOŚP, który zagrał w 2022 roku, był zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej. W ramach realizacji celu zbiórki w środę, 17 kwietnia, podpisaliśmy kontrakt na zakup 4 symulatorów do nauki badania dzieci w kierunku retinopatii wcześniaków za blisko 1,8 miliona złotych!