Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
77 634 634 PLN
Fundacja

Oddział imienia WOŚP w Szpitalu Południowym

2022-10-03 16:00:00

Od dziś, Oddział Neonatologii w placówce na warszawskim Ursynowie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja przekazała szpitalowi sprzęt do leczenia i ratowania życia noworodków o wartości prawie 6 milionów złotych. To 12. oddział imienia WOŚP w Polsce.

 
Otwarcie Oddziału Neonatologii im. WOŚP w Szpitalu Południowym, fot. Łukasz Widziszowski
 
 
Do Szpitala Południowego pod koniec czerwca br. przeniesiono z placówki na Solcu oddział ginekologiczno – położniczy oraz oddział neonatologiczny.
 

Od chwili ich uruchomienia w Szpitalu Południowym przyszło na świat już ponad 200 dzieci. Wszystkie mamy i ich pociechy mają tu zapewnione komfortowe warunki i najlepszą opiekę medyczną, którą na oddziale neonatologii zapewnia zespół świetnych specjalistów: lekarzy i lekarek, pielęgniarek i położnych. Dzięki Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która przekazała specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości prawie 6 mln zł, oddział jest też jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

- Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy

 

Sprzęt medyczny z Fundacji WOŚP trafił na oddział neonatologii, blok porodowy i oddział położniczy Szpitala Południowego i posłuży do leczenia i ratowania życia noworodków urodzonych po 32. tygodniu ciąży.

 
Otwarcie Oddziału Neonatologii im. WOŚP w Szpitalu Południowym, fot. Łukasz Widziszowski
 
 

Decyzja o zakupie sprzętu na Oddział Neonatologiczny była natychmiastowa. Znamy się na tym, robimy to bardzo dobrze i cieszymy się, że na bazie wieloletnich doświadczeń możemy wyznaczać standard, jak tutaj w Szpitalu Południowym. Pan Prezydent Trzaskowski wspomniał "sprzęt o wartości 6 milionów" - dokładnie, bo to jest bardzo ważne, to 5 958 508,08 zł. To 8 groszy na końcu jest wynikiem naszych negocjacji - Konkursu Ofert, czyli zakupów prawdziwych urządzeń, które działają, które są dotykalne i które już pomagają przy porodach. Ponad 200 dzieci już się urodziło - to jest po prostu fantastyczna wiadomość! Jesteśmy gotowi, żeby nadal wspomagać ten szpital i wszystkie inne szpitale. To 12. oddział w Polsce, który nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 53. miejsce imienia WOŚP.

- Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP

 

Neonatologia w Szpitalu Południowym będzie 12. oddziałem w Polsce, i 2. w Warszawie, którego patronem jest Fundacja.
Sprzęt przekazany przez Fundację WOŚP obejmuje 10 stanowisk opieki intensywnej, każde wyposażone w nowoczesny, hybrydowy inkubator, który, w zależności od potrzeb pacjenta, może być otwarty lub tradycyjnie zamknięty. W nowym oddziale będą do dyspozycji również 4 stanowiska intensywnej terapii wyposażone w 4 respiratory z logo WOŚP.  Fundacja przekazała również aparat do wentylacji nieinwazyjnej z najnowocześniejszą funkcją synchronizacji oddechu.
 
 
Otwarcie Oddziału Neonatologii im. WOŚP w Szpitalu Południowym, fot. Łukasz Widziszowski
 
 
Ordynator oddziału neonatologii w Szpitalu Południowym, dr n med. Justyna Tołłoczko podkreśla, że nowe aparaty USG i RTG z WOŚP poszerzyły możliwości diagnostyki przyłóżkowej.
 

Zdjęcie pacjenta jest widoczne zaraz po wykonaniu na monitorze urządzenia. Szpital otrzymał również aparat do badania EKG oraz aparat NIRS, który określa stopień niedotlenienia mózgu po np. trudnym porodzie, oraz nowoczesne pompy infuzyjne i lampy do fototerapii. W gabinecie zabiegowym i neonatologicznej izbie przyjęć stanęły nowe otwarte inkubatory, a na sali cięć cesarskich znajduje się wykonane na zamówienie stanowisko resuscytacyjne dla bliźniąt.

- dr n med. Justyna Tołłoczko

 
Inkubator transportowy z respiratorem umożliwi bezpieczne przewożenie pacjentów z sali porodowej i sali cięć cesarskich na oddział. 
 

Dla rodziców, których dzieci wymagają pobytu na oddziale patologii noworodka czekają wygodne fotele, w których mogą je kangurować. Wszyscy pracownicy zwracają  szczególną uwagę na kontakt rodziców z dziećmi nie tylko zdrowymi (kangurowanie przez ojców noworodków urodzonych cięciem cesarskim), ale także z dziećmi z problemami np. oddechowymi

- mówi dr Tołłoczko

 
Oddział został również wyposażony w  stanowiska do pielęgnacji noworodka. Wszystkie noworodki urodzone w Szpitalu Południowym leżą w łóżeczkach oznaczonych logo WOŚP.  
 
W sumie Fundacja WOŚP przekazała Oddziałowi Neonatologii w Szpitalu Południowym 144 sztuki sprzętu o łącznej wartości 5 958 508,08 złotych.
 
 
Otwarcie Oddziału Neonatologii im. WOŚP w Szpitalu Południowym, fot. Łukasz Widziszowski
 
POKAŻ PODOBNE
2022-11-16 12:10:00

Już 100 pacjentów przebadanych aparatem PET-CT!

Najdroższe urządzenie zakupione przez Fundację WOŚP - pierwszy w Polsce dedykowany dzieciom cyfrowy aparat PET-CT - zostało użyte do przebadania aż 100 małych pacjentów. Rozpiera nas duma!

2022-12-05 21:30:00

Żurkowski zagra na Placu Bankowym podczas 31. Finału WOŚP!

Poznaliśmy nową gwiazdę finałowego koncertu na Placu Bankowym! W trakcie swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił zespół Żurkowski!

2022-12-05 20:35:00

Zespół Blenders wystąpi podczas 31. Finału WOŚP!

Zapowiada się skocznie! Jurek Owsiak na antenie Antyradia ogłosił występ zespołu Blenders podczas finałowego koncertu na Placu Bankowym w Warszawie!

2022-12-04 08:10:00

Piłkarskie emocje również w WOŚP!

Szał piłkarskich mistrzostw świata ogarnął Polaków, a my, kibicując naszym, wspominamy także Wielkie Mecze TVN vs WOŚP. W tych meczach wygrywały przede wszystkim dzieci!