Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Otyń - Po raz pierwszy z takim wynikiem!

2017-01-25 02:14:40

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Otyniu (woj. lubuskie) za nami. Dołożyliśmy wszelkich starań, by był to wyjątkowy dzień - obchodziliśmy przecież 25 urodziny tej inicjatywy. Jednak to, co się wydarzyło w minioną niedzielę, przeszło nasze oczekiwania – padł nowy rekord – zebrana kwota na dzień dzisiejszy wynosi 27 tysięcy złotych!!! Patrząc na wielkość naszej gminy, liczbę mieszkańców, jak również wyniki uzyskane przez gminy porównywalne do naszej – to istny precedens!

Program imprezy podzielono, już tradycyjnie, na dwie sale. Na scenie głównej swoje umiejętności wokalne oraz taneczne mieli okazje zaprezentować uczniowie naszej szkoły, grupa uczniów z Zespołu Szkół w Niedoradzu, 2 DH Łowcy Przygód oraz grupa taneczna z GCK. Część artystyczną zamknęła „Hymnem WOŚP” nasza utalentowana absolwentka – Karolina Kamińska. 

Poza naszymi  najmłodszymi artystami, podczas jubileuszowego Finału na scenie głównej zagrał zespół „Starzy Przyjaciele” oraz gwiazda wieczoru – Tomasz Wachnowski.  Niesamowitych emocji między występami dostarczał publiczności duet prowadzących – Krzysztof Gąsior (dyrektor GCK) oraz Tadeusz Szechowski. Panowie w wielkim stylu przeprowadzili licytacje zebranych fantów – a te w tym roku były wyjątkowo atrakcyjne. Dzięki hojności naszych sponsorów, oferowaliśmy publiczności między innymi dwa rowery trekkingowi, namiot samorozkładający marki Regatta, dwutygodniowy obóz harcerski dla dziecka, voucher na godzinny rejs Odrą czy też zestaw stylowych krzeseł wyprodukowanych przez firmę „Jadik”. Nie zabrakło również fantów od gwiazd estrady czy sportowców – licytowaliśmy płyty z osobistymi autografami Kasi Kowalskiej, Ani Wyszkoni, Lady Pank, Jana Borysewicza, Braci, piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz gadżety nadesłane przez Adama Małysza! Mieliśmy też bogatą ofertę wyjątkowych obrazów czy zdjęć, w tym fotografii w wykonaniu Adama Szewczykowskiego.

Wśród atrakcji dodatkowych na drugiej sali znalazły się: pokaz ratownictwa medycznego, strzelnica, pokaz Judo, psy rasowe. Dla najmłodszych przygotowano stoisko z malowaniem twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszył się również „Kiermasz Rozmaitości” oraz kiermasz prac wykonanych przez naszych najmłodszych uczniów. Smaku imprezie nadały nasza kawiarenka, w której serwowano kawę, herbatę, napoje zimne i wykwintne ciasta oraz stołówka z tradycyjną grochówką.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za okazałe wsparcie, publiczności – za obecność i hojność! Atmosfera panująca podczas imprezy oraz wynik końcowy pokazały po raz kolejny, że Gmina Otyń potrafi pomagać! 

Współorganizatorem tegorocznego Finału było Gminne Centrum Kultury w Otyniu.

(Kamila Wyka - Szef Sztabu WOŚP w Otyniu)

 

 Finał w Otyniu

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-28 13:02:43

6. Zlot Sztabów Zagranicznych za nami!

W dniach 23-26 maja, w słonecznej Hiszpanii, w miejscowości Lloret de Mar, odbył się 6. Zlot Sztabów Zagranicznych. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło prawie 100 przedstawicieli 34 Sztabów z 13 krajów! Łączy ich jedno – ogromne serce i zaangażowanie w organizację Finałów WOŚP poza granicami Polski!