Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna
Festiwal
Finały

Podsumowujemy 2020 roku!

2020-12-31 16:00:00

 

Wspólnie wspomnijmy najważniejsze i najbardziej emocjonujące wydarzenia 2020 roku!

 

28. Finał WOŚP fot. Damian Mekal


28. Finał WOŚP

 

Tegoroczna Letnia Zadyma w Środku Zimy przyniosła nam wiele wartych zapamiętania chwil. Graliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wspólnie udało nam się uzbierać 186 133 610,66 PLN. Dziękujemy Wam za Waszą kreatywność podczas tego Finału – nagraliście ciekawe piosenki motywujące do wspierania nas, na aukcjach Allegro dla WOŚP znalazły się fantastyczne przedmioty (jak medal noblowski Olgi Tokarczuk czy kurtka Franza Maurera z filmu Psy). Na koncercie finałowym w Warszawie solidaryzowaliśmy się z płonącą Australią, a w Gdańsku w ramach wspomnienia naszego przyjaciela Pawła Adamowicza wspólnie wykonaliśmy piękny utwór Sound of Silence. Co to był za Finał!

Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków

 

Przebadaliśmy już 6 209 060 dzieci w Programie Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków! Nasz program działa nieprzerwanie od 01.01.2003r. i każdego dnia badanych jest około 1000 noworodków! Aby jak najszybciej wykryć niedosłuch i głuchotę wrodzoną oraz dostarczyć rodzicom informację o stanie słuchu ich dziecka, programem objęte są wszystkie noworodki w Polsce. Dokładne zdiagnozowanie problemu i rozpoczęcie leczenia już w pierwszych dniach życia zdecydowanie zwiększa szanse na skuteczne wyleczenie i często ratuje dziecko przed trwałym, pełnym lub częściowym, uszkodzeniem słuchu.

 

 Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków fot. Łukasz Widziszowski


Rozpoczęcie współpracy z Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim na temat psychiatrii dziecięcej

 

W 2020 roku rozpoczęliśmy dyskurs publiczny na temat psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej oraz kondycji ten dziedziny w polskiej medycynie. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki oraz Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zaprosili na debatę „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”, która niestety nie mogła się odbyć w planowym terminie w marcu. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce uda nam się wrócić do tematu. Pozostajemy w kontakcie z Marszałkiem Tomaszek Grodzkim, który w ostatnich dniach zaszczepił się na koronawirusa w naszej koszulce.

 


 

27 urodziny Fundacji WOŚP

 

2 marca 1993 roku zarejestrowaliśmy Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! 27 lat grania to kawał historii. To wyjątkowe urodziny - za nami 28 Finałów i zabraliśmy ponad 1,3 MLD PLN zebranych środków na podnoszenie poziomu polskiej medycyny. Przekroczenie miliarda złotych to nie byle co!Akcja pomagamy

 

W związku z pandemią koronawirusa wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Jak zwykle wolontariusze Pokojowego Patrolu oraz Sztaby stanęły na wysokości zadania – pomagali osobom starczym i chorym w robieniu zakupów oraz załatwianiu innych pilnych spraw. 

 Fundusz Interwencyjny

 

Od połowy marca prowadziliśmy działania związane z pandemią COVID-19 i przekazaliśmy placówkom w całym kraju sprzęt, który pomaga im w walce z wirusem. W ramach Funduszu Interwencyjnego, dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu firm i tysięcy obywateli, udało się zgromadzić 26.195.451,41 zł złotych! Akcję Orkiestry wsparły takie firmy jak Coca-Cola, Grupa Alumetal, CD PROJEKT S.A, Ten Square Games, Lech, Play, Lidl, Schiller, Medicart, Amazon oraz Piekarnia Oskroba.

 

Jurek Owsiak fot. Łukasz Widziszowski


Banery Wygramy w całej Polsce

 

Wygramy i pójdziemy wszyscy razem na spacer! Te słowa pełne nadziei zawisły w Waszych oknach i na Waszych balkonach wiosną tego roku. Udostępniliśmy Wam grafikę, a Wy – osoby prywatne i firmy drukowaliście je i ozdabialiście swoje miejscowości.

 

 

Najpiękniejsza Domówka Świata

 

Najpiękniejszy Festiwal Świata odbył się w tym roku w innej niż zwykle formie. Nie spotkaliśmy się na kostrzyńskim polu, a bawiliśmy się wspólnie na wyjątkowo długiej transmisji na żywo. Organizowaliście swoje domówki, dzięki czemu mogliśmy czuć tę jedyną w swoim rodzaju festiwalową atmosferę. 

 

 

Zakupy sprzętu medycznego do walki z koronawirusem

 

Również na jesieni wsparliśmy szpitale walczące z koronawirusem. W sumie w listopadzie udało się zamówić: 1340 łóżek na stanowiska intensywnej terapii, 89 kardiomonitorów, 50 respiratorów, system zdalnego monitorowania pacjentów, 6 koncentratorów tlenu. Wartość sprzętu zakupionego przez WOŚP jesienią to aż 20 829 223,68 PLN, a całego sprzętu przekazanego przez Fundację od marca - 69 594 596,14 PLN.

 

Domowa Orkiestra na żywo

 

Pomysł na Domową Orkiestrę zrodził się w marcu, wraz z wprowadzeniem pierwszych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Założeniem programu było dostarczanie wiadomości z fundacyjnego „podwórka”, ale przede wszystkim zapewnienie rozrywki i chwil wytchnienia w czasach lock-downu, stąd, poza różnymi materiałami dotyczącymi bieżącej aktywności Fundacji, widzowie oglądać mogli fragmenty koncertów z Najpiękniejszego Festiwalu Świata i uczestniczyć w konkursach. Po Festiwalu wróciliśmy z drugim sezonem Domowej Orkiestry, który gra do dziś i możecie go oglądać codziennie o 11:00!

 

Perfumy Pol’and’Rock w drogeriach Sephora

 

Unikatowe Perfumy „Pol’and’Rock” Music stworzone przez Jerzego Owsiaka i Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy są dostępne w sklepach Sephora. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Perfumy „Pol’and’Rock” Music to limitowana edycja dostępna jako 50 ml wody perfumowanej. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

Jerzy Owsiak i perfumy "Pol'and'Rock" Music, fot. Łukasz Widziszewski


4 punkty Owsiaka

 

Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak zaproponował w lipcu cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami. Wierzymy, że dzięki kooperacji Fundacji WOŚP i władz samorządów uda się stworzyć warunki, za których sprawą pacjenci polskich szpitali będą mogli korzystać z fachowej opieki wyszkolonej kadry medycznej.

Cztery punkty Owsiaka to:

1. Tworzenie ośrodków dziennego pobytu dla osób starszych, funkcjonujących również przy szpitalach.
2. Tworzenie ośrodków wczesnej diagnostyki onkologicznej - funkcjonujących np. jako przychodnie lub poradnie przyszpitalne.
3. Tworzenie ośrodków rehabilitacji ruchowej i neurologicznej dla dzieci.
4. Nauka pierwszej pomocy.

 Ronda w całej Polsce

 

W całym kraju można znaleźć już aż 29 miejsc imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwięcej z nich to ronda - jest ich aż 12. 

 Rekordowy 1% dla WOŚP

 

17 234 732,28 PLN to kwota, jaką Polacy przekazali Fundacji WOŚP w ramach 1% w 2020 roku. Środki przekazane Orkiestrze zasilą działania statutowe Fundacji, które mają na celu podwyższenie jakości leczenia i opieki nad pacjentami oddziałów dziecięcych polskich szpitali. Fundacja planuje m.in. zakup kolejnych leżanek dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi w szpitalach.

 
By uczcić ten rok i by rok nadchodzący był jak najlepszy – świętujcie z nami! Zapraszamy Was na sylwestrową zabawę!


POKAŻ PODOBNE
2024-03-21 16:00:00

Dołączcie do nas 27 marca!

Za 6 dni, w środę 27 marca ogłosimy ostateczny wynik 32. Finału WOŚP! Celem zbiórki był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

2024-04-19 10:26:48

Szkolimy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim!

Nasze szkolenia w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie zwalniają tempa! Wczoraj nasi instruktorzy przeprowadzili zajęcia w Łodzi, a dzisiaj szkolimy nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim! Łącznie przeszkolimy nauczycieli i nauczycielki z 40 szkół!

2024-05-16 13:45:03

Szkolenia RUR w woj. wielkopolskim!

W dniach 15 i 16 maja nasza ekipa instruktorów przeprowadziła kolejne intensywne szkolenia w ramach Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" - tym razem w województwie wielkopolskim!

2024-04-25 16:21:55

Orkiestrowa wymiana kulturowa!

W miniony weekend udało nam się zakończyć projekt, nad którym wspólnie z Polonią mieszkającą w Szkocji pracowaliśmy od kilku lat. Fundacja WOŚP ma swój tartan! W niedzielę, podczas specjalnej wizyty w Szkocji, Jerzy Owsiak odebrał fundacyjny kilt.