W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Festiwal

Pol'and'Rock Festival dla wszystkich!

2019-08-02 09:00:00

 

W tym roku tak jak i w latach ubiegłych postaraliśmy się o jak najwięcej udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami! Sprawdź, jak mogą się bawić na Festiwalu!

 

 

 

Na festiwalu uśmiech to podstawa fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Na koncercie

 

Naprzeciwko Dużej Sceny stanął podest, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnościami mogą w sposób bezpieczny i wygodny uczestniczyć w koncertach na Dużej Scenie.

 

Na podest możecie wejść z osobą towarzyszącą, a w transporcie pomoże Wam Pokojowy Patrol. Zabierzcie ze sobą wodę i nakrycie głowy. Mogą się przydać podczas popołudniowych koncertów.

 

Na terenie Festiwalu są toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnościami. Znajdują się one w 7 punktach:

★ Duża Scena - po prawej stronie sceny przy Biurze Przepustek

★ Pasaż handlowy - punkt medyczny nieopodal Siema Shop oraz nieopodal Pokojowej Wioski Kriszny

★ ASP - zaplecze od strony Himalayan Camp

★ ASP warsztaty i strefa NGO - przy punkcie medycznym

★ Mała Scena - punkt medyczny po prawej stronie sceny

★ Szpital Polowy - przy wiosce motocyklowej

★ Pole Malinowskiego - punkt medyczny

 

Ponadto, wszystkie strefy TOI CAMP i strefa płatnych prysznicy wyposażone są w przynajmniej jeden zestaw, na który składa się umywalka i prysznic. Są one przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ze względów bezpieczeństwa nie można wjeżdżać do nie na wózkach elektrycznych.  Koszt skorzystania z prysznica we wszystkich punktach to 12 zł (jest to cena dla wszystkich uczestników festiwalu).

 

 

Polski Język Migowy

 

Otwarcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata było tłumaczone na Polski Język Migowy.

 

 

Rozpoczęcie Festiwalu Pol'and'rock 2019 fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Ponadto osoby niesłyszące będą mogły wziąć udział we wszystkich spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych, ponieważ tam też będzie obecny tłumacz Polskiego Języka Migowego.

 

 

 Wolontariuszka Sevenet S.A. tłumaczy spotkanie na ASP fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Wczoraj odbyły się również warsztaty z migania piosenki w Polskim Języku Migowym. W tym roku tłumaczono „Miłość rośnie wokół nas”, piosenkę z kultowej animacji Disneya.

 

 

Miłość rośnie wokół nas w Polskim Języku Migowym fot. Marta Szpakowska

 

 

Poczuj muzykę i to dosłownie

 

Dzięki technologii transmisji dźwięku Sound Touch Set Głusi będą mogli poczuć muzykę na żywo. Wystarczy wypożyczyć backpack rocks ze strefy Mastercard. Wypożyczenie plecaka jest darmowe.

 

 

 

Przezorny zawsze ubezpieczony

 

Wypadki chodzą po ludziach często a awarie jeszcze częściej, Najczęściej w najmniej odpowiednim momencie, dlatego zawsze warto zabrać ze sobą „srebrną taśmę”- królową naprawiania małych usterek. Osobom poruszającym się na wózku rekomendujemy spakować dodatkowo niewielki zestaw do łatania oraz małą pompkę.

Jeśli usterka okażę się poważniejsza, Fundacja Avalon chętnie Wam pomoże. W swoim wyposażeniu mają skrzynkę z narzędziami, zestaw łatania dętek, dętki, pompkę i wszystko, co może się przydać

Dzwońcie do nich-797 555 796 gdy zdarzy Wam się jakaś awaria choć mamy nadzieje że nikt z Was nie będzie potrzebował korzystać tego telefonu.

 

Mamy nadzieje, że przywieziecie z Festiwalu same najpiękniejsze wspomnienia.

 

(M.Marciniak)

 

POKAŻ PODOBNE
2020-06-10 15:31:18

Kardiomonitory od WOŚP trafią do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

2020-06-25 13:00:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

2020-05-29 09:41:50

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

Zobacz też