Otworzyliśmy punkt dla uchodźców z Ukrainy na Dworcu Wschodnim
O 12:30 Jurek Owsiak wraz z Prezydentem Stołecznego Miasta Warszawa Rafałem Trzaskowskim oraz ambasadorem Andrijem Deszczycą otworzył punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
5 listopada w Michałowie rozpoczęła się instalacja punktu pomocy humanitarnej, którego celem jest wsparcie medyków i organizacji pozarządowych udzielających pomocy imigrantom, którzy znajdą się w potrzebie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zachęca do działania wszystkie instytucje i środowiska, którym bliski jest los drugiego człowieka. Do współpracy przystąpiły już m.in. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Polski Czerwony Krzyż. Orkiestra apeluje również o umożliwienie organizacjom pozarządowym działania w strefie stanu wyjątkowego.
Z końcem tygodnia w Michałowie rozpoczęła się instalacja punktu pomocy humanitarnej, w którym medycy i organizacje pozarządowe udzielające pomocy uchodźcom na granicy będą mogły zaopatrzyć w materiały przydatne w ich pracy (medyczne materiały zużywalne, podstawowe sprzęty medyczne, jedzenie, woda itp.). W swoich działaniach WOŚP skupia się na wyposażeniu i akcesoriach medycznych oraz podstawowych środkach spożywczych, zapewnionych m.in. przez współpracujące z Fundacją firmy. Orkiestra nie planuje zbiórki odzieży czy środków czystości ani też organizacji zbiórki pieniędzy z przeznaczeniem na przygraniczne działania.
Punkt zacznie działać całodobowo w poniedziałek, 8 listopada. Dyżurować w nim będą członkowie Pokojowego Patrolu – grupy wolontariuszy działającej przy WOŚP w trakcie różnego rodzaju akcji. Całość realizowana będzie w ścisłym reżimie sanitarnym.
W Michałowie powstał punkt pomocy humanitarnej, którego celem jest wsparcie medyków i organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom przekraczającym polsko-białoruską granicę. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zachęca do działania wszystkie instytucje i środowiska, którym bliski jest los drugiego człowieka. Do współpracy przystąpiły już m.in. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Polski Czerwony Krzyż. Orkiestra apeluje również o umożliwienie organizacjom pozarządowym działania w strefie stanu wyjątkowego.
Celem naszego Punktu Humanitarnego ma być pomoc tym wszystkim ludziom dobrej woli, którzy tutaj są i często narażają też siebie, ale pomagają innym, bo wiedzą, że tak trzeba. Jesteśmy tu po to, żeby im pomóc. Uchodźcy potrzebują skutecznej pomocy, zwłaszcza, że system medyczny nie jest w stanie wielu z tych osób pomóc. Docierają do nas informacje, że często zdarza się, że trafiają one do szpitala i na drugi dzień znów są wywożeni do lasu. Proszę państwa - idzie zima - pomyślmy o tym, jak to wpłynie na sytuację.
O 12:30 Jurek Owsiak wraz z Prezydentem Stołecznego Miasta Warszawa Rafałem Trzaskowskim oraz ambasadorem Andrijem Deszczycą otworzył punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
35 milionów złotych - to wartość wyposażenia, sprzętu i jednorazowych środków medycznych, jakie Fundacja WOŚP chce przekazać ukraińskim szpitalom oraz placówkom w naszym kraju, które niosą pomoc obywatelom Ukrainy. Pierwsze urządzenia już dotarły na miejsce. Zakupy finansowane są ze zbiórki 1% za rok 2020 oraz środków z 30. Finału WOŚP. W związku z licznymi zapytaniami i apelami, Fundacja uruchomiła również konto, na które można dokonać wpłaty z przeznaczeniem na wsparcie Ukrainy.
7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. To święto co roku pozwala zwrócić naszą uwagę na problemy ochrony zdrowia, ale również na pozytywne wydarzenia czy osiągnięcia związane z rozwojem medycyny.