Do 30. Finału WOŚP pozostało:
104 dni
Fundacja
Finały

WOŚP wspiera polską neuochirurgię i neurologię

2021-03-18 10:56:1418 marca to Światowy Dzień Mózgu. To jeden z najważniejszych narządów człowieka, kontrolujący m.in. ruch, emocje, pamięć i wzrok. Mózg, a konkretnie mózgowie znajduje się w obszarze zainteresowania neurochirurgii i neurologii, które od lat Fundacja WOŚP wspiera, kupując sprzęty do szpitali.

W 2020 roku na zakupy dla oddziałów neurologii oraz neurochirurgii Fundacja WOŚP wydała aż 29 553 988 złotych!

 

 

 Studio Medyczne 29. Finał, fot. Lucyna Lewandowska

 


Zakupy 28. Finału pomagają oddziałom w całej Polsce

 

Operacje mózgu u dzieci wymagają m.in. wyposażenia sal operacyjnych w ultranowoczesną nawigację i mikroskopię operacyjną. Najwyższą precyzję wykonywanych operacji zapewniają mikroskopy w technologii 3D, tak zwane egzoskopy. Do stycznia 2020 żaden ośrodek w Polsce nie posiadał takiego sprzętu. Jego zakup każdego dnia zapewnia najwyższą precyzję, zmniejsza uraz operacyjny tkanek mózgu i poprawia wyniki leczenia.


Wyposażenie w specjalistyczny sprzęt jest niezbędny. Dzięki wsparciu Orkiestry kilka lat temu otrzymaliśmy mikroskop operacyjny, nawigację neurochirurgiczną z tomografem co pozwoliło na rozszerzenie zakresu operacji oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa.
-dr. n. med. Krzysztof Dowgierd, chirurg twarzowo-szczękowy

 

 55. Konkurs Ofert poświęcony neurochirurgii i neurologii

W 55. Konkursie Ofert Fundacji WOŚP udało się kupić 51 urządzeń za około 43,5 mln zł. Do szpitali trafiły m.in.:

  • systemy nawigacji śródoperacyjnej zintegrowany z mikroskopem operacyjnym
  • mikroskopy operacyjne z funkcją zrobotyzowanej głowicy zintegrowany z nawigacją
  • zintegrowane z nawigacją zestawy zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia neurochirurgicznego padaczki u dzieci

 


Kolejna cegiełka dobra

W Polsce jest 8 ośrodków neurochirurgicznych w tym 2 leczenia padaczki lekoopornej, które Fundacja WOŚP zdecydowała się doposażyć w:

  • mikroskopy operacyjne
  • systemy nawigacji śródoperacyjnej
  • urządzenia do śródoperacyjnego badania USG
  • systemy neuroendoskopii
  • zestawy zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia
POKAŻ PODOBNE
2021-09-24 12:42:36

Doceń bliską osobę! Konkurs w Siemashop

Wolisz dawać czy dostawać prezenty? Podejrzewamy, że jednak to pierwsze i dlatego razem z Siemashop mamy dla Ciebie wyjątkową okazję. Doceń bliską Ci osobę i podaruj jej orkiestrowy prezent!

2021-09-20 16:56:46

9 października poznamy temat 30. Finału WOŚP

Druga sobota października to start wielkiej "finałowej" machiny - 9 października Jurek Owsiak ogłosi temat jubileuszowego, 30. Finału WOŚP.

2021-09-02 10:40:49

Czy Twoje dziecko uczy się pierwszej pomocy?

Nowy rok szkolny wystartował. Sprawdź czy szkoła Twojego dziecka bierze udział w programie edukacyjnym Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować". Zadbaj o bezpieczeństwo swojego malucha, umożliwiając mu naukę pierwszej pomocy w szkole. Zgłoś szkołę do programu.

2021-09-09 15:46:51

Przypomnij sobie zasady pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc to ważny aspekt naszej edukacji. Nigdy nie wiemy kiedy przydadzą nam się te najważniejsze zasady, dlatego warto odświeżać pamięć, nosić przy sobie rękawiczki i być gotowym, aby pomóc drugiemu człowiekowi.

Zobacz też