Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Fundacja
Finały

WOŚP wspiera polską neuochirurgię i neurologię

2021-03-18 10:56:1418 marca to Światowy Dzień Mózgu. To jeden z najważniejszych narządów człowieka, kontrolujący m.in. ruch, emocje, pamięć i wzrok. Mózg, a konkretnie mózgowie znajduje się w obszarze zainteresowania neurochirurgii i neurologii, które od lat Fundacja WOŚP wspiera, kupując sprzęty do szpitali.

W 2020 roku na zakupy dla oddziałów neurologii oraz neurochirurgii Fundacja WOŚP wydała aż 29 553 988 złotych!

 

 

 Studio Medyczne 29. Finał, fot. Lucyna Lewandowska

 


Zakupy 28. Finału pomagają oddziałom w całej Polsce

 

Operacje mózgu u dzieci wymagają m.in. wyposażenia sal operacyjnych w ultranowoczesną nawigację i mikroskopię operacyjną. Najwyższą precyzję wykonywanych operacji zapewniają mikroskopy w technologii 3D, tak zwane egzoskopy. Do stycznia 2020 żaden ośrodek w Polsce nie posiadał takiego sprzętu. Jego zakup każdego dnia zapewnia najwyższą precyzję, zmniejsza uraz operacyjny tkanek mózgu i poprawia wyniki leczenia.

Wyposażenie w specjalistyczny sprzęt jest niezbędny. Dzięki wsparciu Orkiestry kilka lat temu otrzymaliśmy mikroskop operacyjny, nawigację neurochirurgiczną z tomografem co pozwoliło na rozszerzenie zakresu operacji oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa.
-dr. n. med. Krzysztof Dowgierd, chirurg twarzowo-szczękowy

 

 55. Konkurs Ofert poświęcony neurochirurgii i neurologii

W 55. Konkursie Ofert Fundacji WOŚP udało się kupić 51 urządzeń za około 43,5 mln zł. Do szpitali trafiły m.in.:

  • systemy nawigacji śródoperacyjnej zintegrowany z mikroskopem operacyjnym
  • mikroskopy operacyjne z funkcją zrobotyzowanej głowicy zintegrowany z nawigacją
  • zintegrowane z nawigacją zestawy zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia neurochirurgicznego padaczki u dzieci

 


Kolejna cegiełka dobra

W Polsce jest 8 ośrodków neurochirurgicznych w tym 2 leczenia padaczki lekoopornej, które Fundacja WOŚP zdecydowała się doposażyć w:

  • mikroskopy operacyjne
  • systemy nawigacji śródoperacyjnej
  • urządzenia do śródoperacyjnego badania USG
  • systemy neuroendoskopii
  • zestawy zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia
POKAŻ PODOBNE
2021-01-16 09:35:00

Osobiste podziękowania od Jurka Owsiaka

Zostań internetowym darczyńcą i otrzymaj osobiste podziękowania od Jerzego Owsiaka! Kolejny rok Vintom – polska firma z branży technologii wideo – która wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przy stworzeniu spersonalizowanych filmów z indywidualnymi podziękowaniami dla każdego, kto wesprze WOŚP darowizną online.

2021-01-20 13:30:00

Wasze pytania o WOŚP 2021 z wyszukiwarek

Oto odpowiedzi na pytania oraz frazy, które najczęściej wpisujecie do wyszukiwarek. Na bieżąco także sprawdzamy, co Was najbardziej interesuje. Pisząc o WOŚP używaj #wosp2021.

2021-01-18 15:10:00

Dawtona po raz czwarty zagra z WOŚP

Celem 29. Finału WOŚP jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już czwarty rok z rzędu, kiedy Dawtona gra razem z Fundacją WOŚP. Ponownie z tej okazji do sprzedaży trafiła limitowana edycja Soku Pomidorowego Dawtona. Tak, jak w poprzednich latach, posiada ona specjalną etykietę, zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka.

2021-01-12 13:09:57

Najciekawsze aukcje Allegro dla WOŚP - część 2

Aukcje wystartowały miesiąc temu, ale jeszcze aż miesiąc dzieli nas od ich zakończenia. Chcemy pokazać Wam kolejne ciekawe aukcje – kto wie, może znajdziecie w nich coś dla siebie, a może zainspirują Was do wystawienia własnej rzeczy od serca.

Zobacz też