Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Fundacja
Finały

WOŚP wspiera polską neuochirurgię i neurologię

2021-03-18 10:56:1418 marca to Światowy Dzień Mózgu. To jeden z najważniejszych narządów człowieka, kontrolujący m.in. ruch, emocje, pamięć i wzrok. Mózg, a konkretnie mózgowie znajduje się w obszarze zainteresowania neurochirurgii i neurologii, które od lat Fundacja WOŚP wspiera, kupując sprzęty do szpitali.

W 2020 roku na zakupy dla oddziałów neurologii oraz neurochirurgii Fundacja WOŚP wydała aż 29 553 988 złotych!

 

 

 Studio Medyczne 29. Finał, fot. Lucyna Lewandowska

 


Zakupy 28. Finału pomagają oddziałom w całej Polsce

 

Operacje mózgu u dzieci wymagają m.in. wyposażenia sal operacyjnych w ultranowoczesną nawigację i mikroskopię operacyjną. Najwyższą precyzję wykonywanych operacji zapewniają mikroskopy w technologii 3D, tak zwane egzoskopy. Do stycznia 2020 żaden ośrodek w Polsce nie posiadał takiego sprzętu. Jego zakup każdego dnia zapewnia najwyższą precyzję, zmniejsza uraz operacyjny tkanek mózgu i poprawia wyniki leczenia.


Wyposażenie w specjalistyczny sprzęt jest niezbędny. Dzięki wsparciu Orkiestry kilka lat temu otrzymaliśmy mikroskop operacyjny, nawigację neurochirurgiczną z tomografem co pozwoliło na rozszerzenie zakresu operacji oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa.
-dr. n. med. Krzysztof Dowgierd, chirurg twarzowo-szczękowy

 

 55. Konkurs Ofert poświęcony neurochirurgii i neurologii

W 55. Konkursie Ofert Fundacji WOŚP udało się kupić 51 urządzeń za około 43,5 mln zł. Do szpitali trafiły m.in.:

  • systemy nawigacji śródoperacyjnej zintegrowany z mikroskopem operacyjnym
  • mikroskopy operacyjne z funkcją zrobotyzowanej głowicy zintegrowany z nawigacją
  • zintegrowane z nawigacją zestawy zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia neurochirurgicznego padaczki u dzieci

 


Kolejna cegiełka dobra

W Polsce jest 8 ośrodków neurochirurgicznych w tym 2 leczenia padaczki lekoopornej, które Fundacja WOŚP zdecydowała się doposażyć w:

  • mikroskopy operacyjne
  • systemy nawigacji śródoperacyjnej
  • urządzenia do śródoperacyjnego badania USG
  • systemy neuroendoskopii
  • zestawy zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia
POKAŻ PODOBNE
2021-05-26 17:15:39

Kolejne miejsca imienia WOŚP otwarte

W dniach 25-26 maja nastąpiło uroczyste otwarcie rond imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trzech miejscowościach – Jeleniej Górze, Sosnowcu i Kielcach. Tym samym na mapie Polski i świata już oficjalnie znajduje się 35 miejsc, które swoją nazwą nawiązują do działalności Fundacji.

2021-06-17 09:47:04

Ostatnie szkolenie Pokojowego Patrolu

Ekipa instruktorów Pokojowego Patrolu jest już w naszym Centrum Wolontariatu w Szadowie-Młyn. Już jutro spotkają się z uczestnikami kolejnego – 188 – szkolenia wolontariuszy chcących pomagać w działaniach Fundacji WOŚP. Będzie to ostatnie szkolenie przed zbliżającym się 27. Pol’and’Rock Festival’em.

2021-04-07 14:02:40

Programy Medyczne Fundacji WOŚP - kamienie milowe rozwoju polskiej medycyny dziecięcej

Od samego początku działania Fundacji, Orkiestra gra, by dbać o życie i zdrowie najmłodszych pacjentów, i by zapewnić poprawę warunków w placówkach medycznych w całym kraju. Prawdziwymi kamieniami milowymi rozwoju polskiej medycyny dziecięcej stały się prowadzone przez Fundację ogólnonarodowe programy medyczne.

2021-04-13 14:03:37

WOŚP przygotowuje się do kolejnych zakupów

W dniach 26-27 kwietnia odbędzie się 56. Konkurs Ofert, który pierwotnie miał odbyć się pod koniec 2020 roku. WOŚP będzie kupować wyroby medyczne dla oddziałów chirurgii dziecięcej, czyli realizować cel 28. Finału.

Zobacz też