Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Zadbaliśmy o zdrowie na Finale!

2024-02-07 15:42:38

 

Finałowy weekend na błoniach PGE Narodowego był czasem pełnym przyjaźni, miłości i solidarności. Wśród najbardziej popularnych aktywności były te związane z profilaktyką medyczną i zdrowiem! W ramach aktywności medycznych, organizacje takie jak Znany Lekarz, Fundacja Najsłodsi oraz Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, przygotowały liczne atrakcje dla odwiedzających finałowe miasteczko.

 

Stoisko Fundacji DKMS, fot. Paweł Krupka 

 

Na błoniach PGE Narodowego goście mogli skorzystać z usług Przychodni WOŚP i Znanego Lekarza, która otworzyła swoje drzwi dla wszystkich chętnych. Jest to już stały punkt na mapie miasteczka WOŚP, gdzie każdy mógł zadbać o swoje zdrowie, korzystając z profesjonalnych porad medycznych i badań profilaktycznych. W Przychodni WOŚP, na przestrzeni 150 m2, w ramach 6 gabinetów specjalistycznych, odwiedzający mogli dokonać profilaktycznego przeglądu swojego zdrowia. Wśród dostępnych badań znalazły się m.in.:

 • spirometria,
 • lipidogram,
 • analiza składu ciała (BMI),
 • badanie wzroku,
 • pomiar ciśnienia oraz przegląd stomatologiczny.

 

Fundacja Najsłodsi również włączyła się w akcję promowania zdrowego trybu życia, oferując możliwość bezpłatnego pomiaru poziomu cukru we krwi. To ważne badanie, które może pomóc we wczesnym wykryciu problemów zdrowotnych związanych z cukrzycą.

 

Przychodnia ZnanyLekarz, fot. Marcin Zieliński

 

Fundacja DKMS również wniosła cenny wkład w to wydarzenie (jak zwykle!). Podczas 32. Finału działania rejestracyjne prowadzone były w 194 Sztabach i zarejestrowano ponad 3 900 osób, co stanowi rekordową liczbę rejestracji! Wynikiem długoletniej współpracy naszych dwóch organizacji jest ponad 26 tys. zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku. Ta liczba robi wrażenie, natomiast najważniejsze jest to, że spośród tych potencjalnych Dawców, już 115 osób zostało Dawcami faktycznymi, dając tym samym drugą szansę na życie Pacjentom z Polski i z całego świata.

 

Stoisko Fundacji DKMS podczas 32. Finału WOŚP, fot. Paweł Krupka

 

Punktem, który cieszył się ogromną popularnością, był Spiro-Namiot Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. To tam, pod okiem doświadczonych techników spirometrii oraz lekarzy specjalistów, przeprowadzono badania czynnościowe płuc. Każdy badany miał możliwość wykonania 4-walentnego testu (Covid 19, RSV, Grypa) oraz spirometrii. Przebadano ponad 400 osób. Rezultaty tych badań pomogły wykryć ewentualne problemy zdrowotne i skierować osoby z nieprawidłowymi wynikami do dalszych konsultacji lekarskich. Nie zabrakło też znakomitego wsparcia w postaci Pani Minister Zdrowia Izabeli Leszczyńskiej, która osobiście wykonała badanie spirometryczne, promując jego znaczenie dla diagnostyki pulmonologicznej. 

 

Namiot Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", fot. Paweł Krupka

 

W namiocie naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” nasi instruktorzy uczyli i przypominali jak należy udzielać pierwszej pomocy. Stanowisko Programu w trakcie 32. Finału WOŚP odwiedziło ok. 2 000 osób! Dziękujemy!

 

W miasteczku na błoniach PGE Narodowego oprócz atrakcji medycznych, na odwiedzających czekało wiele innych aktywności przygotowanych przez partnerów 32. Finału. W finałowy weekend można było m.in.:

 • przejechać się diabelskim młynem dzięki marce mBank
 • napić się darmowej kawy od marki Lavazza
 • zrobić zakupy w SiemaShopie
 • zagrać w grę planszową Pol'and'Rock
 • zakręcić się na karuzeli od marki Lovela
 • napić się gorącej herbaty Lipton
 • spotkać się z gwiazdami telewizji w strefie TVN
 • ogrzać się całą rodziną w Strefie Ciepła Viessman
 • wybić żeton pamiątkowy Mennicy Polskiej
 • układać giga puzzle Trefl

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tym, którzy nadal to robią!

POKAŻ PODOBNE
2024-02-29 14:43:22

Ratujemy i Uczymy Ratować – wznawiamy szkolenia!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”(RUR) prowadzimy od 2006 roku. Przez te 18 lat, dzięki działaniom w ramach Programu RUR, blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstawowych czynności ratujących życie. Wznawiamy szkolenia dla nauczycieli i zapraszamy szkoły z całej Polski do zgłaszania się!

2024-03-18 12:25:00

Zakończyliśmy 210. szkolenie PP!

Aż 25 osób w miniony weekend dołączyło do rodziny czerwonych koszulek! Chcesz przeżyć przygodę życia, poznać wspaniałych ludzi i współtworzyć wydarzenia Fundacji WOŚP? Już teraz zapraszamy na kwietniowe szkolenie Pokojowego Patrolu!

2024-03-01 09:50:45

Promocja z okazji Dnia Kobiet w SiemaShop

Z okazji zbliżającego się coraz większymi krokami Dnia Kobiet w naszym sklepiku SiemaShop trwa specjalna promocja! Do 10 marca zamawiając online w sklepie internetowym, można wykorzystać specjalny kod promocyjny i zrobić zakupy 25% taniej!

2024-03-19 14:09:41

Przeszkoliliśmy nauczycieli w Wołominie!

Przeszkoliliśmy wczoraj ponad 30 nauczycielek i nauczycieli z 15 szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego w ramach naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"!