Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Zadbaliśmy o zdrowie na Finale!

2024-02-07 15:42:38

 

Finałowy weekend na błoniach PGE Narodowego był czasem pełnym przyjaźni, miłości i solidarności. Wśród najbardziej popularnych aktywności były te związane z profilaktyką medyczną i zdrowiem! W ramach aktywności medycznych, organizacje takie jak Znany Lekarz, Fundacja Najsłodsi oraz Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, przygotowały liczne atrakcje dla odwiedzających finałowe miasteczko.

 

Stoisko Fundacji DKMS, fot. Paweł Krupka 

 

Na błoniach PGE Narodowego goście mogli skorzystać z usług Przychodni WOŚP i Znanego Lekarza, która otworzyła swoje drzwi dla wszystkich chętnych. Jest to już stały punkt na mapie miasteczka WOŚP, gdzie każdy mógł zadbać o swoje zdrowie, korzystając z profesjonalnych porad medycznych i badań profilaktycznych. W Przychodni WOŚP, na przestrzeni 150 m2, w ramach 6 gabinetów specjalistycznych, odwiedzający mogli dokonać profilaktycznego przeglądu swojego zdrowia. Wśród dostępnych badań znalazły się m.in.:

 • spirometria,
 • lipidogram,
 • analiza składu ciała (BMI),
 • badanie wzroku,
 • pomiar ciśnienia oraz przegląd stomatologiczny.

 

Fundacja Najsłodsi również włączyła się w akcję promowania zdrowego trybu życia, oferując możliwość bezpłatnego pomiaru poziomu cukru we krwi. To ważne badanie, które może pomóc we wczesnym wykryciu problemów zdrowotnych związanych z cukrzycą.

 

Przychodnia ZnanyLekarz, fot. Marcin Zieliński

 

Fundacja DKMS również wniosła cenny wkład w to wydarzenie (jak zwykle!). Podczas 32. Finału działania rejestracyjne prowadzone były w 194 Sztabach i zarejestrowano ponad 3 900 osób, co stanowi rekordową liczbę rejestracji! Wynikiem długoletniej współpracy naszych dwóch organizacji jest ponad 26 tys. zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku. Ta liczba robi wrażenie, natomiast najważniejsze jest to, że spośród tych potencjalnych Dawców, już 115 osób zostało Dawcami faktycznymi, dając tym samym drugą szansę na życie Pacjentom z Polski i z całego świata.

 

Stoisko Fundacji DKMS podczas 32. Finału WOŚP, fot. Paweł Krupka

 

Punktem, który cieszył się ogromną popularnością, był Spiro-Namiot Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. To tam, pod okiem doświadczonych techników spirometrii oraz lekarzy specjalistów, przeprowadzono badania czynnościowe płuc. Każdy badany miał możliwość wykonania 4-walentnego testu (Covid 19, RSV, Grypa) oraz spirometrii. Przebadano ponad 400 osób. Rezultaty tych badań pomogły wykryć ewentualne problemy zdrowotne i skierować osoby z nieprawidłowymi wynikami do dalszych konsultacji lekarskich. Nie zabrakło też znakomitego wsparcia w postaci Pani Minister Zdrowia Izabeli Leszczyńskiej, która osobiście wykonała badanie spirometryczne, promując jego znaczenie dla diagnostyki pulmonologicznej. 

 

Namiot Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", fot. Paweł Krupka

 

W namiocie naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” nasi instruktorzy uczyli i przypominali jak należy udzielać pierwszej pomocy. Stanowisko Programu w trakcie 32. Finału WOŚP odwiedziło ok. 2 000 osób! Dziękujemy!

 

W miasteczku na błoniach PGE Narodowego oprócz atrakcji medycznych, na odwiedzających czekało wiele innych aktywności przygotowanych przez partnerów 32. Finału. W finałowy weekend można było m.in.:

 • przejechać się diabelskim młynem dzięki marce mBank
 • napić się darmowej kawy od marki Lavazza
 • zrobić zakupy w SiemaShopie
 • zagrać w grę planszową Pol'and'Rock
 • zakręcić się na karuzeli od marki Lovela
 • napić się gorącej herbaty Lipton
 • spotkać się z gwiazdami telewizji w strefie TVN
 • ogrzać się całą rodziną w Strefie Ciepła Viessman
 • wybić żeton pamiątkowy Mennicy Polskiej
 • układać giga puzzle Trefl

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tym, którzy nadal to robią!

POKAŻ PODOBNE
2024-04-10 13:55:22

Za nami szkolenie RUR w Szadowie-Młyn!

W zeszłym tygodniu w Ośrodku Szkoleniowym WOŚP Szadowo-Młyn odbyło się szkolenie dla kandydatów na instruktorów WOŚP z uprawnieniami AHA (American Heart Association) w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!

2024-03-28 15:20:00

Na Bielanach wszystko gra OK!

Prawie 350 metrów kwadratowych - to powierzchnia odsłoniętego dziś muralu WOŚP. Grafika zaprojektowana przez Jurka Owsiaka zdobi ścianę budynku przy ulicy Marymonckiej 155 na warszawskich Bielanach.