Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Finały

Żnin - Zapraszamy na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2017-01-13 15:53:55

Jak co roku Żniński Dom Kultury podjął się organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze  dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Na ulicach Żnina i okolic kwestować będzie 60 wolontariuszy. Na Placu Wolności o godz. 12.00 odbędzie się Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”- zapisy będą prowadzone od godz. 11.30. Pierwsze 25 osób otrzyma specjalne pomarańczowe koszulki przesłane przez WOŚP z logo Biegu. Dorośli będą mieli do pokonania 25 okrążeń wokół Rynku, a dzieci 25 wokół Baszty. Będziemy też świadkami pokazu udzielania pierwszej pomocy, a także będzie można uczestniczyć w kursie prowadzonym przez żnińskich harcerzy. Zapraszamy również do zabawy w malowanie pod okiem artystki wraku samochodu podstawionego przez firmę Kapral-Car. Oprócz tego na scenie  pod Basztą wystąpią m.in. zespoły.: Pałuczanki, Czerwone Róże, Studio Piosenki, Jaśmin, Muzycy z Zespołu Szkół Specjalnych, Studio BUM

O godz. 17.30 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury rozpoczną się koncerty połączone z aukcjami. Na początek wystąpi Sekcja Tańca Żnińskiego Domu Kultury, a po niej zespoły: Sierżant Baker, Katless, Ewa Kryza.

O 20.00 na rynku „Światełko do Nieba”, podczas którego będziemy częstować żurkiem.

Podczas Finału będziemy "licytować" m.in. orkiestrowe gadżety oraz przedmioty przekazane przez instytucje, firmy i mieszkańców Żnina.

(Sztab WOŚP Żnin)

POKAŻ PODOBNE
Zobacz też