Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Otwarcie ronda imienia WOŚP w Gnieźnie!

2024-03-06 15:04:56

 

Uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystości otwarcia kolejnego miejsca imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo w pierwszej stolicy Polski to już 67. takie miejsce w Polsce i na świecie. Dziękujemy za to ogromne wyróżnienie!

 

Poznaj wszystkie miejsca im. WOŚP!

 

Dzisiaj, 6 marca, Jurek Owsiak otworzył kolejne miejsce, które nosi imię Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W uroczystości otwarcia wzięli udział mieszkańcy historycznego Gniezna, muzycy z zespołu Policja Federalna oraz prezydent miasta – Tomasz Budasz. 

 

Otwarcie ronda im. WOŚP w Gnieźnie, fot. Aleksandra Rutkowska

 

Rondo u zbiegu ul. Wrzesińskiej, Granicznej, Cisowej to już 29. rondo imienia WOŚP w Polsce!

 

W Gnieźnie gra Sztab WOŚP znajdujący się przy Centrum Kultury "Scena To Dziwna", który podczas 32. Finału składał się z 200 wolontariuszy. Suma zebranych datków wyniosła aż 349 536,04 PLN. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i sztabowcom!

 

Kiedy ktoś się do nas zgłasza, żeby nadać imię WOŚP skwerowi, ulicy, rondu, to mamy jeden warunek: żeby nie było kłótni i nikt się o to nie kłócił, aby to nie było w imię kogoś, z Warszawy, to jest imię poświęcone wam, waszemu Sztabowi – tym ludziom, którzy są z nami, kiedy robimy wszystko, aby te pieniądze wróciły do Was w postaci sprzętu medycznego – Jurek Owsiak

 

Po uroczystej ceremonii otwarcia kolejnego miejsca im. WOŚP, rondo obiegli przedstawiciele Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy – imprezy sportowej, która podczas 32. Finału WOŚP polegała na przebiegnięciu 47 uczestników z Gniezna do Warszawy. Głównym organizatorem sztafety, zawierającej się w programie 32. Finału WOŚP w Gnieźnie, jest Fundacja Młodzi w Uzależnieniu z Gniezna. 

 

Otwarcie ronda im. WOŚP w Gnieźnie, fot. Aleksandra Rutkowska

 

Za pieniądze zebrane podczas Finałów WOŚP byliśmy w stanie kupić aż 171 sztuk sprzętu medycznego dla 4 placówek w Gnieźnie. Kwota przeznaczona na ten sprzęt to aż 1 187 051,07 PLN!

 

Jesteśmy wśród przyjaciół, w bardzo pięknej atmosferze, która zawsze jest z WOŚP! Tym bardziej serdecznie z tego miejsca pozdrawiamy – zawsze jedziemy tam, gdzie jest zgoda, gdzie ludzie robią coś razem, gdzie tworzą niesamowite rzeczy! – Jurek Owsiak

 

Dla szpitali w Gnieźnie kupiliśmy między innymi:

  • Aparaty EKG
  • Aparaty USG
  • Łóżka szpitalne
  • Kardiomonitory
  • Spirometry
  • Pompy strzykawkowe
  • Wózki inwalidzkie
  • Inkubatory

 

POKAŻ PODOBNE
2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!

2024-03-27 12:50:00

Znamy ostateczny wynik 32. Finału!

Podczas dzisiejszego podsumowania Letniej Zadymy w Środku Zimy, Jurek Owsiak ogłosił ostateczną kwotę 32. Finału WOŚP. Na finałowe konto wpłynęło aż 281 879 118,07 PLN! Dziękujemy!

2024-03-06 15:04:56

Otwarcie ronda imienia WOŚP w Gnieźnie!

Uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystości otwarcia kolejnego miejsca imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo w pierwszej stolicy Polski to już 67. takie miejsce w Polsce i na świecie!