Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Otwarcie ronda imienia WOŚP w Gnieźnie!

2024-03-06 15:04:56

 

Uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystości otwarcia kolejnego miejsca imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo w pierwszej stolicy Polski to już 67. takie miejsce w Polsce i na świecie. Dziękujemy za to ogromne wyróżnienie!

 

Poznaj wszystkie miejsca im. WOŚP!

 

Dzisiaj, 6 marca, Jurek Owsiak otworzył kolejne miejsce, które nosi imię Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W uroczystości otwarcia wzięli udział mieszkańcy historycznego Gniezna, muzycy z zespołu Policja Federalna oraz prezydent miasta – Tomasz Budasz. 

 

Otwarcie ronda im. WOŚP w Gnieźnie, fot. Aleksandra Rutkowska

 

Rondo u zbiegu ul. Wrzesińskiej, Granicznej, Cisowej to już 29. rondo imienia WOŚP w Polsce!

 

W Gnieźnie gra Sztab WOŚP znajdujący się przy Centrum Kultury "Scena To Dziwna", który podczas 32. Finału składał się z 200 wolontariuszy. Suma zebranych datków wyniosła aż 349 536,04 PLN. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i sztabowcom!

 

Kiedy ktoś się do nas zgłasza, żeby nadać imię WOŚP skwerowi, ulicy, rondu, to mamy jeden warunek: żeby nie było kłótni i nikt się o to nie kłócił, aby to nie było w imię kogoś, z Warszawy, to jest imię poświęcone wam, waszemu Sztabowi – tym ludziom, którzy są z nami, kiedy robimy wszystko, aby te pieniądze wróciły do Was w postaci sprzętu medycznego – Jurek Owsiak

 

Po uroczystej ceremonii otwarcia kolejnego miejsca im. WOŚP, rondo obiegli przedstawiciele Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy – imprezy sportowej, która podczas 32. Finału WOŚP polegała na przebiegnięciu 47 uczestników z Gniezna do Warszawy. Głównym organizatorem sztafety, zawierającej się w programie 32. Finału WOŚP w Gnieźnie, jest Fundacja Młodzi w Uzależnieniu z Gniezna. 

 

Otwarcie ronda im. WOŚP w Gnieźnie, fot. Aleksandra Rutkowska

 

Za pieniądze zebrane podczas Finałów WOŚP byliśmy w stanie kupić aż 171 sztuk sprzętu medycznego dla 4 placówek w Gnieźnie. Kwota przeznaczona na ten sprzęt to aż 1 187 051,07 PLN!

 

Jesteśmy wśród przyjaciół, w bardzo pięknej atmosferze, która zawsze jest z WOŚP! Tym bardziej serdecznie z tego miejsca pozdrawiamy – zawsze jedziemy tam, gdzie jest zgoda, gdzie ludzie robią coś razem, gdzie tworzą niesamowite rzeczy! – Jurek Owsiak

 

Dla szpitali w Gnieźnie kupiliśmy między innymi:

  • Aparaty EKG
  • Aparaty USG
  • Łóżka szpitalne
  • Kardiomonitory
  • Spirometry
  • Pompy strzykawkowe
  • Wózki inwalidzkie
  • Inkubatory

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-25 15:08:31

Wciąż możecie dołączyć do Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców!

Do 32. Finału WOŚP zostały tylko cztery dni. A to oznacza, że macie dokładnie tyle czasu, aby dołączyć do tegorocznej Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców.

2024-01-24 14:00:00

Stań się posiadaczem jedynego w swoim rodzaju serduszka NFT!

Już po raz drugi będzie mieli szansę zdobyć wyjątkowe, orkierstrowe serduszka NFT!

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.

2024-01-24 13:00:00

Znani i lubiani wspierają 32. Finał WOŚP

Do naszych finałowych aukcji Allegro dla WOŚP od wielu lat chętnie dołącza wiele znanych osób. Gorąco za to dziękujemy! Zobaczcie, co ciekawego przygotowali dla Wasz politycy, sportowcy, aktorzy, dziennikarze oraz muzycy i licytujcie, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP!