Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
175426813 PLN
Finał

Letnia zadyma w środku zimy


32. Finał WOŚP zagrał 28 stycznia 2024 roku.
Motto akcji "Tu wszystko gra OK!". 


Cel 32. Finału WOŚP to:
Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Kwota deklarowana to 175 426 813 PLN

Ostateczny wynik podamy 27 marca 2024!

 

 
  

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.  

 

Chcemy być blisko Was, więc w finałową niedzielę zawsze zapraszamy Was przed ekrany telewizorów i komputerów, ponieważ przez cały dzień opowiadamy o efektach naszych działań w transmisji telewizyjnej i internetowej.   

 

Równocześnie w całej Polsce odbyła się największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w prawie 1700 Sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na naszą rzecz. Zbieramy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.  

 

 

O godzinie 20:00 w finałową niedzielę zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, zapalenia latarki w telefonie czy pokazu laserów.

 

Finałowi towarzyszy m.in. Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której do zdobycia są  Złote Serduszka wykonane ze złota, jakie trafiło do puszek wolontariuszy w trakcie poprzednich Finałów, oraz Złote Karty wyprodukowane dla Fundacji WOŚP przez firmę PLAY. Kulminacyjny moment, czyli finałowe starcie o Kartę i Serduszko z numerami 1, to stały element transmisji telewizyjnej. 

 

 

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

 

 

Wolontariusze WOŚP, Fot. Marcin Zieliński

Aktualności
2024-02-22 15:30:00

Kwota deklarowana 32. Finału WOŚP już na koncie!

175 426 813 złotych – to właśnie z taką kwotą zakończyliśmy dzień 32. Finału WOŚP! Dzisiaj cała ta suma znalazła się już na naszym finałowym koncie, ale to nie koniec liczenia – ostateczny wynik 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosimy 27 marca.

Zobacz też