Na cel 30. Finału zebraliśmy już
18 703 412 PLN
Finał

Letnia zadyma w środku zimy

 

30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku!

 

 

 

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.  

 

Chcemy być blisko Was, więc w finałową niedzielę zawsze zapraszamy Was przed ekrany telewizorów i komputerów, ponieważ przez cały dzień opowiadamy o efektach naszych działań w   transmisji telewizyjnej i internetowej.   

 

Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w około 1 700 sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na naszą rzecz. Zbieramy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.  

 

 

O godzinie 20:00 w finałową niedzielę zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni. 

 

Przez cały dzień w finałowym studiu trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której główną nagrodą jest Złote Serduszko nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po północy podajemy wstępne, szacunkowe wyniki naszej zbiórki. Ostateczny wynik Finału ogłaszamy na początku kwietnia.  

 

Podczas trwania Finału dokładnie rozliczamy nasze poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczymy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób a jeszcze więcej łączy się z nami za pomocą transmisji telewizyjnej i internetowej. 

 

 

Występujący tego dnia artyści proszeni są, aby nie pobierali żadnych honorariów. Staramy się, aby jak najwięcej wydarzeń na rzecz Finału z odbywało się bez ponoszenia kosztów. 

 

W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN  i kupiła ponad 67 300 urządzeń.  

 

 

Wolontariusze WOŚP, Fot. Dominik Malik

Aktualności
2021-12-30 17:04:18

30 sposobów na wsparcie 30. Finału WOŚP

30 Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku, ale już od początku grudnia tego roku można orkiestrowe granie wspierać. Podzielimy się z Wami 30 sprawdzonymi patentami na wsparcie 30. Finału WOŚP.

Zobacz też