Mastercard i WOŚP

Doceniamy pracę wolontariuszy

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Mastercard grają razem już 6 lat. W tym roku poszerzamy obszar współpracy o nowe narzędzia dla wolontariuszy do kwestowania on-line oraz bezcenną niespodziankę.

 

 

iWolontariusz

 

Po raz pierwszy w historii finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stworzyliśmy portal iWolontariusz, dzięki któremu mogliśmy uruchomić eSkarbonkę Mastercard „Światełko do Nieba” - nowe narzędzie dla wolontariuszy do kwestowania online. Jak założyć eskarbonkę? Przeczytaj krok po kroku! 

 

 

 

eSkarbonka Światełko do Nieba

Nasza eSkarbonka jest zintegrowana z kontem Wolontariusza w Bazie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki temu każdy wolontariusz dostał w tym roku po raz pierwszy swoją indywidualną wirtualną puszkę. Udostępniając link do swojej skarbonki, kwestuje dokładnie tak samo, jak przy pomocy tradycyjnej puszki, tyle że dzieje się to w środowisku wirtualnym (mediach społecznościowych, stronach internetowych, blogach, itp.). Wszystkie zebrane datki, czy to do puszki tradycyjnej, czy wirtualnej, sumują się.

  

 

Trzeba zalogować się w portalu iWolontariusz i wyrazić chęć skorzystania z tego narzędzia. Po rejestracji eSkarbonki w profilu iWolontariusza pojawi się panel informacyjny o ilości zebranych środków, indywidualny link do skarbonki oraz podana podczas rejestracji propozycja bezcennej niespodzianki dla sztabu wolontariusza. Dzięki ścisłej współpracy z Fundacją Wolontariusze mają możliwość tworzenia indywidualnych eSkarbonek, działają nimi na własny rachunek, a wyniki zbiórki zapisują się na ich koncie w bazie.

 

Dodatkowo każdy, kto dokona wpłaty na rzecz Fundacji z wykorzystaniem naszej skarbonki (eskarbonka.wosp.org.pl)zaświeci swoje własne wirtualne światełko, a Mastercard powiększy wpłatę. Światełko można odszukać i udostępnić na Facebooku.

 

 

eSkarbonka na placu Defilad w strefie Mastercad

Fizyczną eSkarbonkę można zobaczyć w dniu Finału na placu Defilad w strefie Mastercard, którą z łatwością można rozpoznać dzięki ogromnemu ekranowi. Za pomocą karty będzie można przekazać wpłatę na rzecz Fundacji. Każda wpłata zaświeci wirtualne „światełko do nieba”.

 

 

Bezcenna niespodzianka

Mastercard docenia ciężką pracę wolontariuszy. Każdy wolontariusz, który założy swoją eSkarbonkę będzie mógł zaproponować bezcenną niespodziankę dla całego swojego sztabu WOŚP. Mastercard wybierze najciekawszą propozycję i ją urzeczywistni.

 

 

 

#MastercardgrazWOSP

Akcja od samego początku cieszy się bardzo dużym powodzeniem, dlatego zamierzamy ją kontynuować również w tym roku. Za wpis każdego unikalnego użytkownika opublikowany 14 stycznia 2018 r. na Twitterze oznaczony hashtagiem #MastercardGrazWOSP, firma przekaże 5 zł na konto Fundacji. W ubiegłych latach w efekcie tej akcji Mastercard przekazał Fundacji łącznie ponad 650 tysięcy złotych. 

 

 

Zbiórka za pomocą terminali

Współpracując razem z Fundacją i mBankiem umożliwimy darczyńcom przekazywanie datków za pomocą transakcji zbliżeniowych kartami płatniczymi oraz telefonami. Wyposażonych w zbliżeniowe terminale płatnicze wolontariuszy będzie można spotkać w ponad 70 miastach w całej Polsce. Będą oni wyraźnie oznaczeni, ubrani w koszulki z napisem „Zbliż się do Orkiestry”, a ponadto będą mieć ze sobą identyfikator 26. Finału, tradycyjną puszkę oraz naklejki z sercem WOŚP.

 

 

Przydatne linki:

Portal iWolontariusz: iwolontariusz.wosp.org.pl

eSkarbonka Mastercard: eskarbonka.wosp.org.pl

Aktualności
2018-09-21 14:34:54

Europejska Nagroda Obywatelska dla WOŚP!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Alicja Szatkowska i Forum Żydów Polskich laureatami Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2018. Nagroda została ustanowiona przez Parlament Europejski dla uhonorowania działalności na rzecz ułatwiania współpracy w Unii Europejskiej oraz promowania lepszego wzajemnego zrozumienia.

Zobacz też