Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
53. Konkurs Ofert WOŚP

53. Konkurs Ofert WOŚP

Pojawił się nowy wpis. Odśwież stronę aby go zobaczyć

wtorek, 5 listopada 2019
23:45

I to już koniec. Dwa dni pracy, w sumie 110 urządzeń, łączna wartość – ponad 44 miliony złotych. Zakończył się 53. Konkurs Ofert WOŚP. Ostatnim rozstrzyganym postępowaniem był zakup echokardiografów – Orkiestra kupiła 18 urządzeń od firmy Philips. W sumie więc, w trakcie dwóch dni, kupiliśmy następujące urządzenia:

  • Aparat RTG przyłóżkowy – 13 szt. – zwyciężyła oferta firmy MKJ Radiologia (urządzenia marki GE Healthcare)
  • Zestaw endoskopów – 26 zest. - zwyciężyła oferta firmy Olympus
  • Aparat do znieczulania dzieci – 11 szt. – zwyciężyła oferta firmy Getinge
  • Aparat USG ogólnopediatryczny – 18 szt. – zwyciężyła oferta firmy Kosmed na urządzenia marki Esaote
  • Aparat USG premium – 24 szt. – zwyciężyła oferta firmy Euromed na urządzenia marki Samsung
  • Echokardiograf – 18 szt. – zwyciężyła oferta firmy Philips

Zmęczeni, ale szczęśliwi idziemy odsypiać dwie zarwane noce. Dziękujemy za wszystkie Wasze głosy, komentarze, pozdrowienia i trzymacie kciuków. Teraz wypatrujcie urządzeń w Waszych miastach.

Dobranoc!

22:48

Finisz niemal całodniowych negocjacji na zakup ultrasonografów za nami. I znów jednogłośne decyzje ekspertów i zarządu Fundacji. Aparaty USG klasy premium dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce, w ilości 24 sztuk, dostarczy firma Euromed, oferująca sprzęt marki Samsung.

Oto, gdzie dokładnie trafią te aparaty:

 

 

 

Powoli, powoli zmierzamy ku końcowi…

19:48

Ależ emocje za nami! Jest rozstrzygnięcie pierwszej z dwóch kategorii ultrasonografów. Po wielu godzinach prezentacji, rozmów, negocjacji, trudnych pytań i odpowiedzi, zapadła jednomyślna decyzja Komisji Ekspertów, oraz także Zarządu Fundacji. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła 18 ogólnopediatrycznych aparatów USG od firmy KOSMED. Poniżej zobaczycie, gdzie trafią te urządzenia. A Komisja negocjuje dalej zakup 24 aparatów USG klasy premium.

 

 

16:50

Miejsce, gdzie odbywa się Konkurs Ofert WOŚP, na kilka godzin zamieniło się w światowe centrum ultrasonografii. Przed Komisją Ekspertów zaprezentowanych zostało kilkadziesiąt aparatów USG największych światowych producentów. Wybór jest ogromny, każde z urządzeń ma swoje zalety, cechą wspólną wszystkich ofert jest absolutnie najnowsza myśl techniczna. Tutaj szczególne znaczenie ma ocena potrzeb szpitali, do których trafią te aparaty. No i oczywiście – cena. Walka trwa.

15:44

Po wieli godzinach pracy mamy dziś pierwsze rozstrzygnięcie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za pieniądze z 27. Finału WOŚP, kupiła 11 aparatów do znieczuleń dzieci. Trafią one do szpitali w Białymstoku, Częstochowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Zwyciężyła oferta firmy Getinge, po jednogłośnej decyzji ekspertów, a następnie zarządu Fundacji. Gratulujemy!

13:51

13:12

Tradycją Konkursów Ofert WOŚP jest organizowanie w trakcie negocjacji konferencji prasowych. Zapraszamy dziennikarzy, by pokazać absolutnie jawnie i otwarcie, w jaki sposób WOŚP zamienia złotówki zebranie w Finale na urządzenia medyczne w szpitalach. Każda informacja pokazująca sens i prawdziwą wsparcia Finału WOŚP jest nie do przecenienia i tutaj wielkie ukłony dla mediów, które stoją murem za Orkiestrą.

 

 

12:20
12:17

 

Nasze Konkursy Ofert są tak skuteczne, ponieważ współpracują z nami eksperci o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. 

 

12:09

12:08

Konferencja prasowa w czasie Konkursów Ofert to już tradycja. Zależy nam na transparentności naszych zakupów i dlatego chcemy bardzo dokładnie wyjaśniać, jak wyglądają nasze zakupy, a także czym kierujemy się wybierając ostatecznie właśnie te a nie inne urządzenia. 

 

09:29

Drugi dzień konkursu ofert rozpoczął się od postępowania konkursowego na zakup aparatów do znieczulenia. Ponownie – pierwszym etapem jest prezentacja urządzenia. Eksperci zadają szczegółowe pytania, testują prezentowany sprzęt, sprawdzają możliwości oferowanych technologii. Efekt tego etapu będzie podstawą do pierwszej oceny jakości wszystkich prezentowanych aparatów.

09:15
poniedziałek, 4 listopada 2019
23:23

Ależ trudna decyzja na koniec dnia! Wybór endoskopów był bardzo trudny, bo to w skomplikowane, a i drogie urządzenia. Przed ekspertami zaś leżała lista wszystkich szpitali, do których mają trafić te urządzenia, każdy z nich ma specyficzne potrzeby. Trzeba więc wybrać najlepsze urządzenia, ale z punktu widzenia każdej z placówek.

Po długiej dyskusji - Udało się! Fundacja WOŚP kupiła 26 (czyli o jeden więcej niż pierwotnie planowano) zestawów endoskopowych. Zwyciężyła oferta firmy Olympus. Co ważne – eksperci jednogłośnie podkreślili, że ten zakup zrewolucjonizuje endoskopię dziecięcą w Polsce – do szpitali trafi sprzęt absolutnie najwyższej światowej klasy.

Na dziś to koniec negocjacji. Jutro ruszamy z kolejną turą zakupów.

 

 

17:52

 

 

17:12

Mamy pierwsze rozstrzygnięcie! Po bardzo intensywnej dyskusji komisja ekspertów jednogłośnie wskazała Fundacji jako najlepszy aparat RTG przyłóżkowy oferowany przez firmę MKJ Radiologia, a jest to urządzenie marki GE Healthcare. Gratulacje!

Zaczynamy postępowanie na zakup zestawu endoskopów.  

 

 

15:23

Zakończył się pierwszy etap postępowania konkursowego na zakup rentgenów przyłóżkowych – prezentacja urządzeń.

Jest to najdłuższa część postępowania konkursowego. Eksperci pytają o szczegóły techniczne, nowatorskie rozwiązania, najróżniejsze parametry oferowanych aparatów. Równie istotne są możliwości obsługi pracy aparatów – jakość serwisu, ilość punktów serwisowych  wyspecjalizowanych serwisantów, czy możliwość udostępnienia aparatów zastępczych w przypadku awarii. Standardem jest pytanie o bezpłatne aktualizacje oprogramowania przez jak najdłuższy czas czy koszt wszelkich materiałów zużywalnych. Orkiestra myśli nie tylko i wyłącznie o najlepszych warunkach zakupu, ale także o jak najniższym koszcie eksploatacji dla szpitala.

13:34

Wszystkie złożone oferty zostały publicznie, w obecności wszystkich oferentów, otwarte i odczytane. Znamy więc warunki wyjściowe do negocjacji we wszystkich kategoriach. Przez kolejnych kilka godzin eksperci szczegółowo analizowali każdą ofertę, dokonując już pierwszych ocen proponowanych urządzeń.

Teraz rozpoczynają się negocjacje. Każdy rodzaj urządzenia będzie rozpatrywany oddzielnie. Na początku oferenci prezentują przed ekspertami swoje urządzenie. To już dzieje się przy drzwiach zamkniętych. Po prezentacji urządzeń nastąpi ujednolicenie ofert dla wszystkich firm, co zapewni porównywalność proponowanych warunków zakupu. Na końcu prowadzone będą już stricte negocjacje cenowe, oczywiście z każdym oferentem oddzielnie. Po zakończeniu negocjacji komisja ekspertów w głosowaniu podejmie decyzję o wskazaniu zwycięzcy – najlepszego urządzenia za jak najniższą cenę. Po decyzji ekspertów Zarząd Fundacji, również w głosowaniu, zdecyduje o zakupie urządzenia.

Zaczynamy od rentgenów stacjonarnych przyłóżkowych.

13:14

Dziś w Warszawie rozpoczął się 53. Konkurs Ofert Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w czasie którego Fundacja kupować będzie sprzęt medyczny dla polskich szpitali za pieniądze zebrane w minionym. 27. Finale WOŚP.

 

Przed Orkiestrą dwa dni niełatwych negocjacji, które zdecydują o losie kilkudziesięciu milionów złotych z finałowej zbiórki. Postępowanie konkursowe nie odbywa się w oparciu o przepisy o zamówieniach publicznych, tylko o wypracowany przez 27 lat doświadczeń regulamin postępowania, wg którego najważniejszym kryterium oceny oferowanych urządzeń jest jakość, a dopiero w drugiej kolejności rozpatrywana jest cena.