Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Na koncie mamy już:
38 657 329 PLN
Druga edycja

Wygrała Szkoła Podstawowa nr 199 w Łodzi

Za nami Finał II Ogólnopolskiego Konkursu w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Konkurs w udzielaniu pierwszej pomocy skierowany był do szkół podstawowych uczestniczących w Programie, a do finałowej rywalizacji stanęło 15 szkół – zwycięzców wojewódzkich eliminacji, które odbywały się w ciągu minionych dwóch miesięcy.
 

Ależ to były emocje! Kiedy w 2006 roku Fundacja WOŚP uruchamiała Program RUR i podejmowaliśmy się ambitnego zadania, by wprowadzić nauczanie pierwszej pomocy do szkół podstawowych, wiedzieliśmy, że to będzie trudne, ale w efekcie rewolucyjne przedsięwzięcie. Dzisiaj zapraszamy ponad 13,5 tysiąca szkół do udziału w konkursie mającym na celu sprawdzenie, jak uczniowie przyswajają sobie wiedzę o pierwszej pomocy. Kilka tysięcy placówek uczestniczy w eliminacjach, by wykazać się sprawnością, kreatywnością i na końcu – profesjonalizmem w tym, jak ratować i jak uczyć ratować. Dzisiaj 15 szkół, wyłonionych w naprawdę trudnej rywalizacji, stanęło do rywalizacji o miano najlepszej szkoły w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
 
Możecie sobie wyobrazić, jak dumni z awansu byli wszyscy finaliści, z jak ogromnym zaangażowaniem podeszli do wykonywania kolejnych zadań. Krzyki zebranej publiczności, skupione twarze małych ratowników, nerwowe pokrzykiwania pozostałych członków drużyn i nauczycieli, w tle komentarz Jurka, a obok – czujne oko instruktora Programu RUR. Wszystko to złożyło się na atmosferę, którą opisać trudno i którą najlepiej odczuli ci, którzy znaleźli chwilę by przybyć do nas i bawić i cieszyć się razem z nami. Duch sportowej rywalizacji w atmosferze fair-play królował dziś na Halą Arena Ursynów, a my dumni jesteśmy z tego, że kilka miesięcy ciężkiej pracy zaowocowało takim właśnie, niesamowitym wydarzeniem.
 
Za nami ogłoszenie wyników. Była euforia radości, były łzy smutku i zawodu, ale tylko na chwilę, bo przecież każda ze szkół, które uczestniczyły w zawodach, już z tego tylko powodu zasłużyła na medal, nagrodę pocieszenie, słowa uznania i ogromne gratulacje.


Jednak Jury konkursu musiało podjąć ostatecznie decyzję, tak więc:

Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr199 w Łodzi
Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa w Mieszałkach (woj. Zachodniopomorskie)
Miejsce trzecie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5 w Rzeszowie

I jeszcze jedna nagroda. Specjalne wyróżnienie, za super sportowy doping i budowanie dobrej atmosfery w rywalizacji, nagrodę pod nazwą „kibice z sercem”, otrzymuje Publiczna Szkoła Podstawowa w Książnicach 
Wielkich (woj. Małopolskie).

 

Tych, którzy chcą zobaczyć, jak było – zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie znajduje się rozbudowana fotorelacja, oraz na kanał Orkiestry na YouTube, gdzie zapis wideo obszernych fragmentów rywalizacji.
 

 Aktualności
2019-01-19 17:53:00

Dwa słowa Jurka Owsiaka do Prezydenta Pawła Adamowicza

Dwa słowa Jurka Owsiaka do Prezydenta Pawła Adamowicza.

Zobacz też