Ósma edycja

Wygraj nagrody dla uczniów i szkoły

 

Do kogo skierowany jest konkurs? 

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych biorących udział w Programie Ratujemy i Uczymy Ratować, czyli do 12 464 szkół w całej Polsce. 

 

Czy przewidziane są nagrody?  

Dla zwycięzców III Etapu Konkursu przewidziano nagrody rzeczowe. Zobacz, jak wyglądały nagrody 7. edycji! 

 

Jakie jest zadanie w 2 etapie? 

W II etapie Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” zadaniem uczestników jest stworzenie Pomocy edukacyjnej do nauki pierwszej pomocy. 

 

Powinna być to Pomoc edukacyjna wykonana jako prototyp właściwego przedmiotu. Nie powinien być to wyłącznie plan wykonania, projekt lub jego opis, a przedmiot zdatny do użytku zgodnie z jego przeznaczeniem i funkcją.

 

Za pomoc edukacyjną uważa się szeroko pojęty przedmiot, który wspomaga i/lub uatrakcyjnia zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedmiot powinien wpływać np. na zrozumienie lub zapamiętanie wiedzy teoretycznej czy praktycznych umiejętności. Pomysł na przedmiot wspomagający naukę zależy w pełni od uczestników Konkursu, jednak prosimy o niewykonywanie plakatów edukacyjnych i fantomów. Plakaty i fantomy zostaną odrzucone, a co za tym idzie, nie będą podlegać ocenie i możliwości awansu do Finału Konkursu.

 

Pracę można wykonać dowolną techniką (ważne, by była wytrzymała na warunki transportu ze względu na wysyłkę). Nie określamy także wymiarów czy wielkości pracy.

 

Na ocenę pracy wpływać będzie pomysłowość i kreatywne podejście do tematu oraz staranność jej wykonania. Ważne, aby praca była wykonana przez dzieci. Nauczyciel może pomagać, jednak nie powinien wykonywać zadania za dzieci.

 

Czas trwania II etapu mija z dniem 15.05.2019 r.  Pamiętajcie, że do tego dnia prace powinny znaleźć się w siedzibie Fundacji.

 

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ul. Dominikańska 19c

02-738 Warszawa

Z dopiskiem „KONKURS – województwo …….” 

 

 

 

 

Aktualności
2019-11-12 13:19:54

2 nowoczesne pracownie za 4 mln złotych

Dziś zostały uroczyście otwarte dwie nowoczesne pracownie diagnostyczne wyposażone przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dary od WOŚP o wartości 4 mln złotych trafiły do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz też