Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Na koncie mamy już:
38 657 329 PLN
Trzecia edycja

Wygrał Zespół Szkół w Ptaszkowie

W ostatnich dwóch edycjach Konkursu pokazaliście jak wspaniale dzieciaki w Waszych szkołach potrafią udzielać pierwszej pomocy. Posiadają wspaniale przećwiczone podstawowe czynności ratujące życie, a razem ze swoimi nauczycielami są bardzo zaangażowane w zajęcia Programu Ratujemy i Uczymy Ratować. Szkoły niejednokrotnie organizują pokazy pierwszej pomocy, na których to właśnie uczniowie prezentują swoje umiejętności. Nauczyciele w naukę angażują bardzo często też rodziców i podejmują wiele, wiele innych form aktywności związanych z pierwszą pomocą wykraczających poza ramy Programu Ratujemy i Uczymy Ratować. Naszym zdaniem ten zapał do nauki cechuje polskie szkoły.

 
Program Ratujemy i Uczymy Ratować stał się także inspiracją dla szkolnych twórców lirycznych i dramatycznych. W ciągu siedmiu lat od rozpoczęcia Programu powstało  wiele piosenek, wierszyków i przedstawień o udzielaniu pierwszej pomocy. Postanowiliśmy zatem wykorzystać ten niezmierzony potencjał w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować.
 
Wzorem lat poprzednich III Edycja Konkursu RUR jest podzielona na trzy etapy:
1. Etap ogólnopolski – może do niego przystąpić każda szkoła objęta Programem RUR – polega na napisaniu i przysłaniu do Fundacji autorskiej piosenki związanej z tematem udzielania pierwszej pomocy. Wyniki I etapu

2. Etap wojewódzki – przystępują do niego szkoły, które nadesłały najciekawsze prace w I Etapie – polega na wykonaniu na żywo wcześniej nadesłanego utworu przed komisją złożoną z instruktorów Programu RUR. Wyniku II etapu. 

3. Finał – przystępuje do niego 16 szkół, które zwyciężyły w II Etapie – każda szkoła wystawia dwa zespoły: artystyczny, który wykonuje własną piosenkę i ratowniczy, który zmaga się z innymi zawodnikami w „klasycznych” konkurencjach Konkursu RUR takich jak Sztafeta CPR, czy Resuscytacja prowadzona w jednym tempie. WYNIKI FINAŁU 
 
Aktualności
2019-01-19 17:53:00

Dwa słowa Jurka Owsiaka do Prezydenta Pawła Adamowicza

Dwa słowa Jurka Owsiaka do Prezydenta Pawła Adamowicza.

Zobacz też