Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Blisko 2700 uczestników Biegu

2023-12-11 12:01:00

 

Bieg "Policz się z cukrzycą" już po raz 18-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie - zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu - tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.

 

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami

 

 

Chętni do udziału w akcji do wyboru mają trzy formy biegu:

  • bieg ulicami Warszawy, realizowany 28 stycznia
  • bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 22 a 28 stycznia) pokonania 5-kilometrowego dystansu
  • bieg organizowany przez Sztab (wydarzenia mogą się odbywać już od 15 grudnia)
     

 

 

Zapisy na dwa pierwsze typy biegu realizowane są przez platformę SlotMarket.pl - osobno na bieg ulicami Warszawy, osobno na bieg wirtualny. Organizacją tych biegów po raz kolejny zajmuje się agencja Sport Evolution.

 

Kolejny już rok biegamy podczas Finału WOŚP z tysiącami uśmiechniętych, sportowych wariatów. Czujemy się tym zaszczyceni, a ta mała cegiełka, jaką dokładamy do "letniej zadymy w środku zimy", to dla nas najlepszy sposób na wejście w nowy sezon. Głęboko wierzę, że Bieg "Policz się z cukrzycą" to idealny pierwszy cel dla tych, którzy na przełomie roku obiecują sobie, że zaczną się regularnie ruszać - Piotr Jakóbik z agencji Sport Evolution.

Zapisy na bieg i wydarzenia sportowe realizowane przez Sztaby organizowane są bezpośrednio w Sztabach. 

Jak dotąd swój udział w biegu na terenie Warszawy zgłosiło 1638 osób, a w biegu wirtualnym - 1035 osób. Łącznie to blisko 2700 biegaczy!

 

Uczestnicy Biegu "Policz się z cukrzycą" podczas 31. Finału WOŚP, fot. Stanisław Wadas

 

Uczestnicy biegu wspierają realizowany przez WOŚP Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Środki z pakietów startowych przeznaczane są na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę.  

 

O czym warto wiedzieć? 

  • Na bieg warszawski pakiety można nabyć do 28 stycznia lub wyczerpania miejsc (maksymalnie 5000 osób), na bieg wirtualny - do 28 stycznia włącznie.
  • Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff i medal, a uczestnicy biegu warszawskiego - dodatkowo numer startowy.
  • Aby pokonany przez uczestnika biegu dystans zliczył się do ogólnej puli, należy dołączyć do wyzwania na dedykowanej platformie.
  • Głównym sponsorem biegu jest Dawtona - producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych - wspierająca akcję „Policz się z cukrzycą”. 

Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach 31. Finału WOŚP, fot. Radek Raszka
 
 
Podczas 31. Finału WOŚP odbył się bieg ulicami Warszawy oraz bieg wirtualny. W obu wydarzeniach uczestniczyło ponad 11 tysięcy osób z 19 krajów, które wspólnie pokonały ponad 56 tysięcy kilometrów. Przy okazji finałowego grania odbyło się wiele lokalnych imprez sportowych, z których większość to były biegi ale ale też inne dyscypliny sportowe. 

Dzięki biegom "Policz się z cukrzycą" organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2022 Fundacja kupiła 272 pompy insulinowe, środki zebrane podczas ostatniego Finału pozwolą na zakup kolejnych 76 pomp. 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-03-05 12:57:47

Kupiliśmy sprzęt do Zagórza!

Zrealizowaliśmy dziś 70. Konkurs Ofert WOŚP, którego celem był zakup urządzeń do reedukacji chodu i rehabilitacji kończyny górnej dla placówki w Zagórzu koło Warszawy.

2024-03-02 11:00:00

31. urodziny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Dziś świętujemy 31. urodziny Fundacji WOŚP! 2 marca 1993 roku została zarejestrowana Fundacja Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. W ciągu 31 Finałów WOŚP, Orkiestra zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła ponad 71 500 urządzeń.

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!