Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Blisko 2700 uczestników Biegu

2023-12-11 12:01:00

 

Bieg "Policz się z cukrzycą" już po raz 18-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie - zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu - tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.

 

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami

 

 

Chętni do udziału w akcji do wyboru mają trzy formy biegu:

  • bieg ulicami Warszawy, realizowany 28 stycznia
  • bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 22 a 28 stycznia) pokonania 5-kilometrowego dystansu
  • bieg organizowany przez Sztab (wydarzenia mogą się odbywać już od 15 grudnia)
     

 

 

Zapisy na dwa pierwsze typy biegu realizowane są przez platformę SlotMarket.pl - osobno na bieg ulicami Warszawy, osobno na bieg wirtualny. Organizacją tych biegów po raz kolejny zajmuje się agencja Sport Evolution.

 

Kolejny już rok biegamy podczas Finału WOŚP z tysiącami uśmiechniętych, sportowych wariatów. Czujemy się tym zaszczyceni, a ta mała cegiełka, jaką dokładamy do "letniej zadymy w środku zimy", to dla nas najlepszy sposób na wejście w nowy sezon. Głęboko wierzę, że Bieg "Policz się z cukrzycą" to idealny pierwszy cel dla tych, którzy na przełomie roku obiecują sobie, że zaczną się regularnie ruszać - Piotr Jakóbik z agencji Sport Evolution.

Zapisy na bieg i wydarzenia sportowe realizowane przez Sztaby organizowane są bezpośrednio w Sztabach. 

Jak dotąd swój udział w biegu na terenie Warszawy zgłosiło 1638 osób, a w biegu wirtualnym - 1035 osób. Łącznie to blisko 2700 biegaczy!

 

Uczestnicy Biegu "Policz się z cukrzycą" podczas 31. Finału WOŚP, fot. Stanisław Wadas

 

Uczestnicy biegu wspierają realizowany przez WOŚP Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Środki z pakietów startowych przeznaczane są na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę.  

 

O czym warto wiedzieć? 

  • Na bieg warszawski pakiety można nabyć do 28 stycznia lub wyczerpania miejsc (maksymalnie 5000 osób), na bieg wirtualny - do 28 stycznia włącznie.
  • Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff i medal, a uczestnicy biegu warszawskiego - dodatkowo numer startowy.
  • Aby pokonany przez uczestnika biegu dystans zliczył się do ogólnej puli, należy dołączyć do wyzwania na dedykowanej platformie.
  • Głównym sponsorem biegu jest Dawtona - producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych - wspierająca akcję „Policz się z cukrzycą”. 

Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach 31. Finału WOŚP, fot. Radek Raszka
 
 
Podczas 31. Finału WOŚP odbył się bieg ulicami Warszawy oraz bieg wirtualny. W obu wydarzeniach uczestniczyło ponad 11 tysięcy osób z 19 krajów, które wspólnie pokonały ponad 56 tysięcy kilometrów. Przy okazji finałowego grania odbyło się wiele lokalnych imprez sportowych, z których większość to były biegi ale ale też inne dyscypliny sportowe. 

Dzięki biegom "Policz się z cukrzycą" organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2022 Fundacja kupiła 272 pompy insulinowe, środki zebrane podczas ostatniego Finału pozwolą na zakup kolejnych 76 pomp. 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-21 15:14:00

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.

2024-01-21 01:01:34

Kórnik - Scena Mad Dogs MC Poland

Scena Mad Dogs MC Poland sztab Kórnik 2571

2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!

2024-01-22 17:49:39

Tarnowo Podgórne - Legimi ponownie zaprasza do akcji czytania i słuchania dla WOŚP

Podobnie jak w poprzednich latach Legimi włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem udostępnionych zostało bezpłatnie 20 synchrobooków ®.