Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Ostatnia szansa na dołączenie do Patrolu!

2024-05-24 15:55:00

 

21-23 czerwca - właśnie w takim terminie odbędzie się ostatnie szkolenie Pokojowego Patrolu przed 30. Pol'and'Rock Festival. Jeśli chcesz współtworzyć jubileuszową edycję naszego wydarzenia, nie czekaj, zgłoszenia już trwają!


Pokojowy Patrol, czyli wolontariat w rytmie rock'n'rolla!

Przygoda, doświadczenia, wiedza i przyjaźnie na długie lata - właśnie z tym, i bardzo słusznie, najczęściej kojarzy się Pokojowy Patrol. Tzw. czerwone koszulki (a w kolejnym stopniu zaawansowania również żółte) wspierają rozmaite akcje WOŚP - sprawne działania w trakcie m.in. Finału czy Najpiękniejszego Festiwalu Świata możliwe są właśnie dzięki Pokojowemu Patrolowi.

Podejmowane przez wolontariuszy na przestrzeni lat aktywności (początki Patrolu sięgają lat 90.!) sprawiły, że Pokojowy Patrol może się poszczycić świetną renomą, czego dowodem są zaproszenia kierowane przez organizatorów różnego rodzaju zewnętrznych wydarzeń, jak Maraton i Półmaraton Warszawski czy Festiwal Fantastyki Pyrkon. 

 

212. Szkolenie Pokojowego Patrolu, fot. Marcin Garczyński

 

Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu? 

Podstawowym krokiem jest udział w weekendowym szkoleniu w ośrodku w Szadowie Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

 

212. Szkolenie Pokojowego Patrolu, fot. Marcin Garczyński

 

Zdanie egzaminów, a tym samym ukończenie szkolenia Pokojowego Patrolu, potwierdzane jest specjalnym certyfikatem i zaproszeniem na najbliższy Pol'and'Rock Festival. Wybrani, wyróżniający się wiedzą i postawą, uczestnicy mogą również rozważać dalszy rozwój w strukturach Pokojowego Patrolu - zostanie instruktorem lub liderem.

W szkoleniu PP może wziąć udział każdy kto ukończył 18 lat. Koszt w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 
 

Dowiedz się, jak zostać wolontariuszem Pokojowego Patrolu!

 

212 szkoleń za nami! 

W dniach 17-19 maja odbyło się już 212. szkolenie Pokojowego Patrolu. Ukończyło je 30 osób! W trakcie szkoleń zrealizowanych w ostatnim sezonie, od 32. Finału WOŚP, przeszkolone zostały 194 osoby. 

Jak z zadaniami poradzili sobie uczestnicy ostatniego szkolenia? Sprawdź! 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-17 15:05:00

Wakacyjny Zawrót Głowy, czyli zapraszamy na kolonie!

W tym roku, po raz kolejny, Wakacyjny Zawrót Głowy zapewni dzieciom niezapomniane przeżycia i pozwoli zawiązać przyjaźnie na lata. W pięknych okolicznościach przyrody zorganizowane będą trzy 12-dniowe turnusy

2024-05-24 15:55:00

Ostatnia szansa na dołączenie do Patrolu!

Pol'and'Rock Festival za mniej niż 70 dni, a ostatnie w tym sezonie szkolenie Pokojowego Patrolu za niespełna miesiąc! Jeśli chcesz dołączyć do ekipy tworzącej 30. Najpiękniejszy Festiwal Świata, zgłoś się już dziś!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-04-19 10:26:48

Szkolimy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim!

Nasze szkolenia w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie zwalniają tempa! Wczoraj nasi instruktorzy przeprowadzili zajęcia w Łodzi, a dzisiaj szkolimy nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim! Łącznie przeszkolimy nauczycieli i nauczycielki z 40 szkół!