Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Honorowy Obywatel Miasta Gdańska!

2024-03-20 22:30:00

 

20 marca na Dworze Artusa zrealizowano uroczystą LXXIV sesję Rady Miasta Gdańska z okazji nadania Jurkowi Owsiakowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska. To właśnie w tym mieście Jurek Owsiak urodził się i spędził część swojego dzieciństwa. 

Uroczystego wręczenia tytułu dokonały Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska oraz Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska. 

 

Jerzy Owsiak w wolnej Polsce trwale przełamał naszą polską skłonność do celebrowania rocznic ważnych, ale smutnych, heroicznych i tragicznych jednocześnie. Dał nam cel czysty i wspólnotowy. Wiele pokoleń młodych Polek i Polaków odbyło u niego bezcenne warsztaty z aktywizmu - wspominała w swym przemówieniu Aleksandra Dulkiewicz. 

 

 

Aleksandra Dulkiewicz, Jerzy Owsiak oraz Agnieszka Owczarczak podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdańska, fot. Lucyna Lewandowska

 

Przyznając Jerzemu Owsiakowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska, Rada Miasta Gdańska wyraża nie tylko szacunek i podziw dla jego osobistych dokonań, lecz przede wszystkim dla idei solidarności, empatii i pomocy, które przez lata promuje i realizuje. Idei tak bliskich gdańszczankom i gdańszczanom. Chcemy podziękować za to, że w tej na nowo tworzącej się społecznej mozaice wolnej Polski, stał się symbolem nadziei, siły, wspólnoty i nieugiętej walki o dobro wspólne - wskazywała w laudacji Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

 
W uroczystości uczestniczyli honorowi obywatele Gdańska - Danuta Wałęsa i Jerzy Kiszkis - ale także osoby zaangażowane w działania lokalnych Sztabów, sympatycy Orkiestry i pochodzący z Gdańska przyjaciele Jurka Owsiaka. 

Zwieńczeniem sesji Rady Miasta Gdańska był koncert-niespodzianka dla laureata, w wykonaniu wywodzącej się z Gdańska kapeli Golden Life - zespołu, który wielokrotnie włączał się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 

 

Uroczysta sesja Rady Miasta Gdańska, fot. Lucyna Lewandowska

 

Gdańsk i Orkiestra

Gdańsk jest jednym z miast, w których serce Orkiestry bije wyjątkowo głośno. Gdańszczanie chętnie włączają się w pomaganie - tylko w ramach ostatniego Finału działało 8 Sztabów, a w nich 1 115 wolontariuszy, którzy zebrali łącznie 1 488 220,79 złotych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wsparła miasto 1 708 urządzeniami o łącznej wartości 55 536 873,81 złotych. Jednymi z ostatnich zakupów jest sprzęt do walki z sepsą oraz okulistyczny dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-23 18:03:48

Pokojowy Patrol czeka na Ciebie!

Dołącz do Pokojowego Patrolu i działaj z nami na 30. Pol’and’Rock Festival! Pierwsze w tym roku szkolenie odbędzie się już w dniach 16-18 lutego!

2024-01-23 16:13:46

Otworzyliśmy Pracownię Symulacji Okulistycznej

Na 5 dni przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziliśmy Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i uroczyście otworzyliśmy pierwszą w Europie Pracownię Symulacji Okulistycznej dedykowaną wyłącznie problemom okulistyki wieku rozwojowego.

2024-01-22 08:10:00

Wspieraj WOŚP w aplikacji mobilnej!

Ściągnij aplikację i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP. Weź także udział w Tygodniu Życzliwości i wysyłaj WOŚPozdrowienia znajomym!

2024-01-25 15:08:31

Wciąż możecie dołączyć do Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców!

Do 32. Finału WOŚP zostały tylko cztery dni. A to oznacza, że macie dokładnie tyle czasu, aby dołączyć do tegorocznej Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców.