Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Patrol

Wolontariat Pol’and’Rock - dołączysz?

2024-05-01 11:35:00

 

Z każdym dniem coraz mocniej zbliżamy się do jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jest to czas bardzo intensywnych przygotowań i planowania wszystkiego, co będzie się działo w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno.

 

Organizacja tak ogromnego przedsięwzięcia angażuje mnóstwo osób, którym powierzamy bardzo rozmaite zadania. Wśród nich jest ekipa, z którą bardzo dobrze się znamy i z którą lubimy współpracować - mówi Jurek Owsiak - to oczywiście Pokojowy Patrol. Blisko tysiącosobowa ekipa, która w ciągu całego roku mniej lub bardziej angażuje się w to, co robimy jako Fundacja, a na przełomie lipca i sierpnia pojawia się w Czaplinku i swoim zapałem i zaangażowaniem sprawia, że na Pol’and’Rock Festival nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Pokojowy Patrol, 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska

 

Historia festiwalowego wolontariatu zaczęła się wiele lat temu. Początkowo było to typowy zryw do działania przy pierwszych edycjach Przystanku Woodstock, ale wiele lat wspólnych działań sprawiło, że Pokojowy Patrol stał się ekipą, która jest bardzo dobrze przygotowana do wykonywania swoich zadań.

 

Patrolowcy w trakcie szkoleń, które regularnie realizujemy w Centrum Wolontariatu Fundacji WOŚP w Szadowie Młyn, zdobywają bardzo ważne - wręcz bezcenne - umiejętności. Priorytetem jest zbudowanie zespołu, a więc trenujemy sprawną komunikację i zachęcamy do kreatywnego rozwiązywania problemów. Twarde kompetencje, które można zdobyć na naszych szkoleniach to umiejętność udzielania pierwszej pomocy czy uprawnienia Służby Informacyjnej na imprezach masowych. Wszystkie te elementy łączymy w całość, podkreślając znaczenie pracy zespołowej. W ten właśnie sposób - w ciągu kilkudziesięciu godzin - powstaje zespół, z którym nie boimy się żadnego festiwalowego wyzwania - mówi Marcin Garczyński, Koordynator Wolontariatu Fundacji WOŚP.

 

Każdego, kto lubi aktywność i chciałby zaangażować się w pomoc Fundacji WOŚP, zapraszamy na nasze szkolenia oraz do późniejszej współpracy. Najbliższe szkolenie organizujemy już 17-19 maja. Zapisy trwają jeszcze przez kilka dni - warto się spieszyć, bo lista miejsc jest ograniczona.

 

 

 Dowiedz się więcej o szkoleniach i działaniach wolontariuszy  

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-04-22 14:30:32

Przypominamy o 1,5% podatku!

30 kwietnia mija termin złożenia deklaracji PIT za rok 2023. Wszystkich chętnych do wspierania najwyższych standardów leczenia dzieci i całorocznych programów medycznych, zachęcamy do przekazania swojego 1,5% podatku na rzecz naszej Fundacji!

2024-04-19 10:26:48

Szkolimy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim!

Nasze szkolenia w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie zwalniają tempa! Wczoraj nasi instruktorzy przeprowadzili zajęcia w Łodzi, a dzisiaj szkolimy nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim! Łącznie przeszkolimy nauczycieli i nauczycielki z 40 szkół!

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!

2024-03-30 12:00:00

Mocy życzymy! Wielkanoc 2024

Życzymy Wam wszystkiego dobrego od całej naszej Fundacji!