Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

Konferencja prasowa WOŚP

2018-01-12 16:00:09

Za dwa dni w całej Polsce rozpoczynamy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dziś w studiu przy Pałacu Kultury i Nauki odbyła się konferencja.

Tegoroczne hasło finału to „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Jak mówił Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP, Podczas najbliższego Finału skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować.

Cała maszyna ruszyła już w połowie października – zaczęła się rejestracja sztabów oraz wolontariuszy – w tym roku na całym świecie udział weźmie 120 tysięcy wolontariuszy z 1 694 sztabów (w tym 76 sztabów zagranicznych). Charakterystyczną cechą wolontariuszy będzie kolorowa puszka oraz identyfikator Orkiestry. Na identyfikatorze znajduję się zdjęcie wolontariusza, imię i nazwisko, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątkę Fundacji oraz kod QR.

Fundacja zorganizowała również inne formy wspierania zbiórki jak aukcje internetowe czy możliwość wpłaty przez Internet.

Tradycją Finałów WOŚP w Warszawie stały się koncerty pod Pałacem Kultury i Nauki. W tym roku również się odbędą. Tak przedstawia się harmonogram:

 • 13:30 – Rozgrzewka przed 12. Biegiem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”
 • 13:55 – 12. Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”
 • 14:00 – Brian Allan
 • 14:35 – PPNOU
 • 15:10 – Chorzy
 • 15:45 – Bethel
 • 16:20 – Proletaryat
 • 17:00 – Tadeusz Woźniak
 • 17:40 – Mesajah
 • 18:05 – Jelonek
 • 18:45 – Nocny Kochanek
 • 19:25 – Wilki
 • 20:00 – Światełko do nieba
 • 20:10 – Coma
 • 20:40 – Kobranocka
 • 21:10 – Łąki Łan
 • 21:40 – Poparzeni Kawą Trzy

Transmisje internetowe będzie można zobaczyć na kanale Kręcioła.TV na YouTube oraz na kanałach grupy TVN.

26. Finał WOŚP będzie transmitowany również w telewizji. Ponownie będzie można zobaczyć go w telewizji TVN, TTV oraz TVN24. W dziesięciu miastach Polski (Sosnowiec, Poznań, Zielona Góra, Łódź, Rzeszów, Gdańsk, Kraków, Świebodzice i Olsztyn) będą specjalni wysłannicy i reporterzy TVN, którzy na bieżąco będą informować o przebiegu Finałach w lokalnych sztabach.

Podczas tegorocznego Finału odbędzie się również bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” w 108 miastach. Ideom biegu jest solidaryzowanie się z diabetykami oraz promowanie aktywności fizycznych jako sposób zapobiegania rozwoju choroby.Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” jest biegiem, w którym udział wziąć może każdy. W 2018 roku w Warszawie odbędzie się bieg po raz dwunasty, który odbędzie się na dystansie 5 kilometrów i weźmie w nim udział 5 000 uczestników.Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie programów, które są prowadzone przez Fundację WOŚP, czyli zakup pomp insulinowych (Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą) oraz na zakup materiałów do nauki pierwszej pomocy (Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”).

Po raz pierwszy w tym roku wraz z WOŚP zagra mBank. Zapewni on obsługę finansową zbiórki 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i całorocznej działalności Fundacji. Więcej informacji znajdziecie na stronie banku.

Złote serduszka oraz złote karty PLAY stały się tradycją podczas finałów. Serduszka wykonane są ze złota, które zostało otrzymanie w czasie poprzedniego Finału. Każde z nich jest numerowane – numery: 88 – 99 otrzymały sztaby do „licytacji”, a numer 16 został zlicytowany na antenie Antyradia, serduszko z numerem 100 pojawi się na aukcjach na stronie www.aukcje.wosp.org.pl. Pozostałe numery trafią do licytacji telefonicznych podczas 26. Finału WOŚP w telewizji. Licytacje będą prowadzone w dniu Finału od momentu pierwszego łączenia na antenę TVN aż do późnego wieczora.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra również w Internecie. Od osiemnastu lat Allegro przeprowadza licytacje na stronie aukcje.wosp.org.pl, w tym roku działa ona od początku grudnia. Można znaleźć tam wiele niesamowitych rzeczy, które zostały przekazane na licytację.

Platformą promującą jest rzeczyodserca.pl, gdzie znajdują się krótkie filmy, w których darczyńcy opowiadają historię przedmiotów przekazywanych przez nich oraz zachęcają do licytowania. O swoich rzeczach opowiadają sławni muzycy, sportowcy, aktorzy czy dziennikarze.Dzięki mobilnej aplikacji Allegro możliwe jest wrzucenie datku również do wirtualnej puszki. Korzystając z aplikacji, można przekazać datek wysokości 5, 10, 15, 50 i 100 zł.

Po raz szósty z WOŚP gra również Mastercard. Już od 4 stycznia ruszyła eSkarbonka, z której korzystać można do niedzieli włącznie. Umożliwia ona kwestowanie pełnoletnim wolontariuszom w Internecie. Również po raz kolejny Mastercard organizuje akcje na Twitterze, podczas której będzie przekazywać datki Fundacji za wpisy użytkownikiem z hasztagiem #MastercardGrazWOSP.

Wspieram.to po raz kolejny na Finale. Kolorowe serce będzie rosło wraz z każdą wpłatą, która zostanie dokonana na tej platformie. Każdy przekazujący może odnaleźć się na Wirtualnym Sercu pod postacią kolorowego serduszka z imieniem i nazwiskiem.

Fundacja po raz kolejny przygotowała, wraz z Play i Cocolab, aplikację mobilną WOŚPoznawca. Aplikacja dostępna jest na system iOS oraz Android. WOŚPoznawca to nie tylko dobra zabawa, ale również aktywności, które mogą pomóc wesprzeć 26. Finał WOŚP m.in. dzięki specjalnej wiadomości SMS i płatności z PayU oraz statystyki, które są aktualizowane na bieżąco.

Po wieloletniej przerwie nowym horyzontalnym partnerem internetowym Finału WOŚP oraz całorocznej działalności Fundacji został Onet. Decyzję Zarządu Fundacji ogłosił Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP, podczas konferencji prasowej towarzyszącej zakupowi sprzętu medycznego w czasie 49. Konkursu Ofert.

(Strzałka)

POKAŻ PODOBNE
2024-03-18 12:25:00

Zakończyliśmy 210. szkolenie PP!

Aż 25 osób w miniony weekend dołączyło do rodziny czerwonych koszulek! Chcesz przeżyć przygodę życia, poznać wspaniałych ludzi i współtworzyć wydarzenia Fundacji WOŚP? Już teraz zapraszamy na kwietniowe szkolenie Pokojowego Patrolu!

2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-01-26 15:50:00

Finał na błoniach PGE Narodowego - gotowi!

Miesiące przygotowań, tysiące wydarzeń na całym świecie i setki tysięcy osób zaangażowanych w ich realizację. 32. Finał WOŚP tuż-tuż! W Warszawie serce Orkiestry najmocniej zabije na błoniach PGE Narodowego. To tu Jurek Owsiak podsumował dziś przygotowania do kolejnej edycji zbiórki.

2024-01-28 18:00:00

10 alternatywnych sposobów na wsparcie 32. Finału WOŚP

Czy wiecie, że od lat możecie grać z Najpiękniejszą Orkiestrą Świata nie ruszając się z kanapy? Wirtualne wsparcie WOŚP przybiera różne formy i każdy może wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję. Który ze zdalnych sposobów wybierzecie?