Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Uczymy ratować

Szkolenia RUR w woj. wielkopolskim!

2024-05-16 13:45:03

 

W dniach 15 i 16 maja nasza ekipa instruktorów przeprowadziła kolejne intensywne szkolenia w ramach Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" - tym razem w województwie wielkopolskim! Nasze działania skupiły się na edukacji nauczycieli ze szkół podstawowych z Poznania i Kalisza, zapewniając im niezbędną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

Uczestnicy szkolenia Programu RUR w Poznaniu, fot. Małgorzata Bochniak

 

W Poznaniu spotkaliśmy się z 33 nauczycielami z 19 szkół podstawowych. Nasza grupa instruktorska w składzie Ola, Weronika, Marcin, Piotrek i Gosia, przekazywała wiedzę związaną z udzielaniem pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się w inspirującym środowisku, w którym nauczyciele mogli poznać techniki ratowania życia oraz przekazywania praktycznej wiedzy swoim podopiecznym.

 

Uczestnicy Programu RUR w Poznaniu, fot. Małgorzata Bochniak

 

Następnego dnia, w czwartek, 16 maja, udaliśmy się do Kalisza, gdzie na szkoleniu spotkaliśmy się z 36 nauczycielami z 20 placówek oświatowych. Była to świetna okazja, aby rozszerzyć krąg osób posiadających kluczową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć w Kaliszu skupiliśmy się na praktycznych aspektach ratowania życia, co jest niezmiernie istotne w miejscach edukacyjnych.

Pracownicy szkół podstawowych poznali zarówno w teorii jak i w praktyce najważniejsze techniki pierwszej pomocy – od sprawdzania przytomności i oddechu, przez wzywanie pomocy, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, po resuscytację krążeniowo-oddechową i łańcuch przeżycia. Każda szkoła biorąca udział w szkoleniu otrzymała materiały dydaktyczne, które później będą wykorzystywane na lekcjach – fantomy, podręczniki dla uczniów, tablice edukacyjne czy tekturowe telefony.

 

Za logistykę i transport materiałów dydaktycznych Programu odpowiada m.in. Pan Zenek (środek), fot. Małgorzata Bochniak

  

 

Zgłoś swoją szkołę do Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”!

 

Program RUR

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Do tej pory Programem zostało objętych: 30 945 nauczycieli z 12 602 szkół. Stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Blisko 3 miliony dzieci nauczyły się podstaw pierwszej pomocy! Szkolenia prowadzą instruktorzy Fundacji WOŚP z uprawnieniami American Heart Association.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-03-27 12:50:00

Znamy ostateczny wynik 32. Finału!

Podczas dzisiejszego podsumowania Letniej Zadymy w Środku Zimy, Jurek Owsiak ogłosił ostateczną kwotę 32. Finału WOŚP. Na finałowe konto wpłynęło aż 281 879 118,07 PLN! Dziękujemy!

2024-03-30 12:00:00

Mocy życzymy! Wielkanoc 2024

Życzymy Wam wszystkiego dobrego od całej naszej Fundacji!

2024-04-22 14:30:32

Przypominamy o 1,5% podatku!

30 kwietnia mija termin złożenia deklaracji PIT za rok 2023. Wszystkich chętnych do wspierania najwyższych standardów leczenia dzieci i całorocznych programów medycznych, zachęcamy do przekazania swojego 1,5% podatku na rzecz naszej Fundacji!