Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Festiwal
Finały

WOŚP w mediach zagranicznych

2024-06-12 11:40:00

 

Spoglądając na wszystkie działania w minionych miesiącach, czujemy ogromną radość, że udało nam się razem z Wami tyle osiągnąć i, co również bardzo ważne, że nasze starania zostały dostrzeżone także poza granicami naszego kraju!

 

Studio 31. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Orkiestrę znają wszyscy

 

W swoim artykule dla Anadolu Agency Jo Harper opisuje fenomen Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podkreślając zacięcie, z jakim, mimo różnych trudności, organizacja od ponad 30 lat prężnie działa, wspierając polską ochronę zdrowia. Jak pisze dziennikarz, szacuje się, że co piąty sprzęt w szpitalach w kraju został zakupiony przez Fundację WOŚP.

 

Przeczytaj o WOŚP!

 

Zakończenie 31. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

W mediach zagranicznych ukazały się także artykuły o naszych wspaniałych wolontariuszach, którzy co roku aktywizują lokalną społeczność, wspierając cel kolejnych Finałów WOŚP. O niezwykłej sprawczości wszystkich grających z Orkiestrą rozpisywały się media w Niderlandach czy Irlandii (tu i tu).

 

Wolontariusze 31. Finału WOŚP w Warszawie, fot. Marcin Zieliński

 

Pol'and'Rock Festival w czołówce największych festiwali muzycznych

 

Duża Scena podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Grzegorz Adamek

 

Najwięcej uwagi ze strony zagranicznych dziennikarzy przyciąga niezmiennie Najpiękniejszy Festiwal Świata. Pol’and’Rock Festival kilkukrotnie znalazł się na listach największych festiwali muzycznych w Europie i na świecie. Pisali o nas: Metro, Let’s roam, Ticket Fairy, Skiddle, TheFestivals.

 

Festiwalowicze podczas 29. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, fot. Lucyna LewandowskaSzczególnym wyróżnieniem dla Fundacji i całej orkiestrowej społeczności był tekst Maeve Campbell, opublikowany na łamach The Guardian.
Artykuł przedstawił listę ośmiu festiwali w Europie, których organizatorzy nie są nastawieni na zysk, a wydarzeniom przyświeca wyższy cel. Wśród tych wyjątkowych imprez znalazł się także Pol’and’Rock Festival. Cieszymy się, że razem z Najpiękniejszą Publicznością Świata możemy tworzyć tak wspaniałe wydarzenie.

 

Przeczytaj o Pol'and'Rock Festival w The Guardian!

 

29. Pol'and'Rock Festival, fot. Marcin Zieliński

 

Dziękujemy za tyle wspaniałych wiadomości – także tych ze świata! Nie mamy wątpliwości, że Orkiestra w takim składzie wypadnie, jak zawsze, koncertowo!

 

Panorama Warszawy ze Studiem 31. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

POKAŻ PODOBNE
2024-04-22 14:30:32

Przypominamy o 1,5% podatku!

30 kwietnia mija termin złożenia deklaracji PIT za rok 2023. Wszystkich chętnych do wspierania najwyższych standardów leczenia dzieci i całorocznych programów medycznych, zachęcamy do przekazania swojego 1,5% podatku na rzecz naszej Fundacji!

2024-05-16 13:45:03

Szkolenia RUR w woj. wielkopolskim!

W dniach 15 i 16 maja nasza ekipa instruktorów przeprowadziła kolejne intensywne szkolenia w ramach Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" - tym razem w województwie wielkopolskim!

2024-04-19 14:45:00

Pierwsze takie symulatory na świecie!

Celem 30. Finału WOŚP, który zagrał w 2022 roku, był zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej. W ramach realizacji celu zbiórki w środę, 17 kwietnia, podpisaliśmy kontrakt na zakup 4 symulatorów do nauki badania dzieci w kierunku retinopatii wcześniaków za blisko 1,8 miliona złotych!

2024-05-17 15:05:00

Wakacyjny Zawrót Głowy, czyli zapraszamy na kolonie!

W tym roku, po raz kolejny, Wakacyjny Zawrót Głowy zapewni dzieciom niezapomniane przeżycia i pozwoli zawiązać przyjaźnie na lata. W pięknych okolicznościach przyrody zorganizowane będą trzy 12-dniowe turnusy