Most zwodzony w Dziwnowie nosi imię WOŚP
To już 50 obiekt imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W ubiegły czwartek odbyła się uroczystość nadania imienia mostowi zwodzonemu nad rzeką Dziwną w Dziwnowie.
Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów, chce zostać jednym z nich i posiadać supermoc, dzięki której można pomagać innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo?
Jeśli tak – przyjdźcie razem… na plażę! Od 1 do 9 lipca Fundacja WOŚP i Volkswagen zapraszają do strefy w Kołobrzegu, gdzie wszystkie dzieci dowiedzą się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. Kolejne terminy i miejsca plażowych spotkań znajdziecie na końcu nowinki.
Dzięki programowi „Mali Ratownicy”, stworzonemu przez Volkswagena we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, każde dziecko może zdobyć supermoc i dowiedzieć się jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, kogo zawiadomić w sytuacji alarmowej, na jaki numer zadzwonić czy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudnej sytuacji. Teraz najmłodsi mogą nauczyć się tych ważnych rzeczy także podczas wakacji, spędzając czas na plaży. Już od 1 lipca, w strefie Volkswagena, instruktorzy Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" pokażą wszystkim chętnym jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych.
- Zasad udzielania pierwszej pomocy powinniśmy uczyć najmłodszych po to, by już od małego wyrabiać w nich dobre nawyki, kształtować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, uczyć opanowywania emocji w trudnych sytuacjach oraz by budować ich pewność siebie i zaufanie do własnych kompetencji w zakresie udzielania pomocy drugiej osobie – mówi Katarzyna Grzelak, Koordynator prowadzonego przez Fundację WOŚP Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tylko 11% dorosłych w wieku 35-44 lat na pytanie: „Czy umiałbyś udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia zdrowia lub życia?” odpowiada: „Zdecydowanie tak”. Grupa ta jest niezwykle istotna, gdyż to w niej znajdują się rodzice dzieci w wieku 6-14 lat. Rodzice, od których dzieci powinny uczyć się zasad postępowania także w sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Przede wszystkim tego, że udzielona umiejętnie i szybko pierwsza pomoc często decyduje o przeżyciu.
- Chcemy, by wszystkie dzieci w Polsce potrafiły szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy! Dzięki takim akcjom udowadniamy, że w każdym dziecku drzemie potencjał do stania się bohaterem i ratownikiem – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen. – Mamy nadzieję, że w długoletniej perspektywie program Mali Ratownicy przyczyni się do kształtowania pożądanych postaw społecznych i utrwalania wartości. Będzie dodatkowym wsparciem dla rodziców, szkół i społeczności w procesie wychowywania odpowiedzialnych, silnych i wrażliwych na otoczenie ludzi. – dodaje Szaniecki.
Mali Ratownicy czekają na Was:
Wszystkie spotkania odbędą się w ramach Projektu Plaża organizowanego przez TVN.
W programie spotkań m.in.:
Do zobaczenia!
To już 50 obiekt imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W ubiegły czwartek odbyła się uroczystość nadania imienia mostowi zwodzonemu nad rzeką Dziwną w Dziwnowie.
Dostęp do internetu pozwala na monitorowanie sytuacji na pozostałych przejściach granicznych oraz szybką i niezawodną komunikację pomiędzy nami a innymi grupami wolontariuszy niosących pomoc. Możliwość swobodnej komunikacji to również szybsze zbieranie i przekazywanie informacji o potrzebym wyposażeniu i materiałach
10 czerwca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie urządzenia w pracowni Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie już od poniedziałku badani będą pacjenci z całej Polski.