Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

Mural w szpitalu na Banacha odsłonięty!

2024-06-17 15:45:00

 

Tu wszystko gra OK! Mural z takim właśnie hasłem od dziś podziwiać można w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To 9. mural i 85. miejsce imienia WOŚP!

Tu wszystko gra OK to hasło ostatniego, 32. Finału WOŚP, dedykowanego zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc na oddziałach dla dzieci i dorosłych. Społeczność skupiona wokół Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego włączyła się w akcję, przekazując na aukcję m.in. możliwość zainstalowania obok zaplanowanego na oddziale muralu tabliczek z nazwiskiem zwycięzcy aukcji.

 

W trakcie dzisiejszej uroczystości Jurek Owsiak i prof. Rafał Krenke (Kierownik Katery i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii) symbolicznie odsłonili mural i tabliczki z danymi darczyńców. W ramach orkiestrowych aukcji wylicytowano 20 takich tabliczek za łączną kwotę 10 622 zł. 

 

Autorem projektu grafiki muralu jest Jurek Owsiak i zespół grafików Fundacji WOŚP. 

 

Jurek Owsiak i prof. Rafał Krenke, fot. Łukasz Widziszowski

 

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM to jedna z najważniejszych placówek medycznych w stolicy. Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała szpitalowi 507 urządzeń o wartości ponad 30 milionów złotych. Ostatnimi zakupami dla jednostki jest sprzęt do walki z sepsą, zakupiony w ramach realizacji celu 31. Finału WOŚP  - system automatyczny do ilościowego oznaczania lekowrażliwości (MIC), zautomatyzowany system posiewów próbek mikrobiologicznych, system do szybkiej identyfikacji ognisk epidemicznych wywołanych przez szczepy wielolekooporne oraz 2 komory laminarne - urządzenia za ponad 2,7 miliona złotych.

 

Jurek Owsiak i prof. Rafał Krenke z Norbertem, wykonawcą muralu, fot. Łukasz Widziszowski

 

W ramach zaplanowanego na koniec czerwca 71. Konkursu Ofert, w trakcie którego zarząd Fundacji pochylać się będzie nad zakupami sprzętu dla pulmonologii, dojdzie do zakupu kolejnych urządzeń dla jednostki, m.in. zestawu do wideobronchoskopii, systemów do drenażu płuc czy aparatu do tomografii stożkowej. W sumie Orkiestra planuje wtedy kupić 461 urządzeń dla 123 oddziałów dla dorosłych i 24 oddziałów dziecięcych. 

 

fot. Łukasz Widziszowski

POKAŻ PODOBNE
2024-05-28 16:00:00

Ogłaszamy 71. Konkurs Ofert

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłasza 71. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji.

2024-05-29 12:48:58

Otworzyliśmy plac im. WOŚP w Szczecinie!

Słoneczny Szczecin stał się dziś kolejnym miejscem, w którym otworzyliśmy miejsce noszące imię naszej Fundacji! Plac na cyplu szczecińskiej Łasztowni jest 83. miejscem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce i Europie!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-05-16 16:45:00

Prezenty na Dzień Matki w SiemaShop!

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a w SiemaShopie znajdziesz idealne prezenty dla swojej Mamy!