Założona w 1985 roku kapela pięciokrotnie prezentowała się przed publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Muzycy tworzący Voo Voo zadebiutowali podczas festiwalu w Jarocinie, a ich pierwsza płyta ukazała się w 1986 roku. Kapela ma na koncie imponujące 28 wydawnictw oraz 9 płyt nagranych podczas występów na żywo. Zespół w wyjątkowy sposób uczcił swoje ćwierćwiecze: na dwóch płytach znalazły się dwa występy Voo Voo z Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pierwszy z koncertów, nagrany w 2004 roku występ, prezentuje hipnotyzujące połączenie jazzu i transu, okraszone sporą porcją mistrzowskich gitarowych improwizacji. Z kolei druga płyta zawiera koncert Voo Voo z 2009 roku, kiedy dla zgromadzonej przed Dużą Sceną publiczności muzycy zagrali surowsze, przywodzące na myśl rock’and’rollowe granie rodem z lat 80 utwory.
Brzmienie jak i warstwa tekstowa kapeli rozwijała się, a muzycy odważnie eksplorowali zarówno muzykę jazzową czy rockową, jak i dźwięki pochodzące z najróżniejszych stron świata. Fuzja jazzu, rocka, world music z hip-hopem czy transem stała się znakiem rozpoznawczym Voo Voo. Zespół bawi się dźwiękiem, eksperymentuje z połączeniami instrumentów oraz łączy to co nowe – na wskroś współczesne brzmienie muzyki elektronicznej czy hip-hopowej – z tym co stare - dźwięki rodem z tradycyjnej muzyki afrykańskiej, azjatyckiej, czy rodzimym folkiem. Wynikiem jest muzyka, która słuchacza przyciąga, emocjonuje, i fascynuje na dłużej.
Zespół Voo Voo to też wielcy przyjaciele Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W 1998 roku wspólnie z kapelą Jafia (która również zaprezentuje się na przyszłorocznym Finale WOŚP) stworzyli utwór, który miał stać się aranżacją najbardziej kojarzoną z Letnią Zadymą w Środku Zimy. W 2021 roku kapela zagra w studio Finału WOŚP, a koncert z Warszawskiego studia, za sprawą internetowej i telewizyjnej transmisji dotrze do najdalszych zakątków globu - wszędzie tam, gdzie wolontariusze po raz 29. będą wspólnie grać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Na naszej mapie miejsc imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy już prawie 50 takich obiektów. Dzisiaj dołączyły do niej 2 ronda zlokalizowane w województwie dolnośląskim - w Dzierżoniowie i we Wrocławiu!
10 czerwca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie urządzenia w pracowni Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie już od poniedziałku badani będą pacjenci z całej Polski.
Dostęp do internetu pozwala na monitorowanie sytuacji na pozostałych przejściach granicznych oraz szybką i niezawodną komunikację pomiędzy nami a innymi grupami wolontariuszy niosących pomoc. Możliwość swobodnej komunikacji to również szybsze zbieranie i przekazywanie informacji o potrzebym wyposażeniu i materiałach
To już 50 obiekt imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W ubiegły czwartek odbyła się uroczystość nadania imienia mostowi zwodzonemu nad rzeką Dziwną w Dziwnowie.