Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Za nami szkolenia RUR w Lublinie i Zamościu

2024-06-07 10:04:51

 

W dniach 5 i 6 czerwca instruktorzy programu Ratujemy i Uczymy Ratować przeprowadzili szkolenia dla nauczycieli z województwa lubelskiego. Umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i przekazywania tej wiedzy najmłodszym zdobyło 75 nauczycieli z łącznie 38 szkół.

Pierwszego dnia szkolenia instruktorzy szkolili 38 nauczycieli w Zamojskim Domu Kultury.

Szkolenie RUR w Zamościu, fot. Karolina Laskowska

 

Drugiego dnia 37 nauczycieli zostało przeszkolonych w Lublinie w Urzędzie Wojewódzkim.

Szkolenie RUR w Lublinie, fot. Karolina Laskowska

 

Szkolenia RUR to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. Nauczyciele szkoleni są m.in. z przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej i udzielania pierwszej pomocy w różnych innych sytuacjach zagrażającym zdrowiu i życiu. Każdy uczestnik otrzymuje także niezbędne materiały do przeprowadzania zajęć z uczniami.

 

Program RUR

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Do tej pory Programem zostało objętych: 30 945 nauczycieli z 12 602 szkół. Stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Blisko 3 miliony dzieci nauczyły się podstaw pierwszej pomocy! Szkolenia prowadzą instruktorzy Fundacji WOŚP z uprawnieniami American Heart Association.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-04-19 10:26:48

Szkolimy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim!

Nasze szkolenia w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie zwalniają tempa! Wczoraj nasi instruktorzy przeprowadzili zajęcia w Łodzi, a dzisiaj szkolimy nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim! Łącznie przeszkolimy nauczycieli i nauczycielki z 40 szkół!

2024-05-14 09:35:00

Na koniec świata i jeszcze dalej!

Centrum Badań Kosmicznych PAN w ramach aukcji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiło rzecz niezwykłą – możliwość wysłania swojego nazwiska w kosmos! Chodzi o grawerunek na obudowie fotometru, który stanowić będzie element sondy kosmicznej, biorącej udział w misji 1,5 miliona km od Ziemi.

2024-05-17 15:05:00

Wakacyjny Zawrót Głowy, czyli zapraszamy na kolonie!

W tym roku, po raz kolejny, Wakacyjny Zawrót Głowy zapewni dzieciom niezapomniane przeżycia i pozwoli zawiązać przyjaźnie na lata. W pięknych okolicznościach przyrody zorganizowane będą trzy 12-dniowe turnusy