Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Finały

Oj dzieje się! Dziennikarze z calej Polski o 26. Finale

2018-01-12 13:01:23

Do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało już tylko kilka godzin. W mediach na całym świecie pojawia się coraz więcej informacji na temat tego, co w związku z największą letnią zadymą w środku zimy będzie działo się na ulicach miast i miasteczek na całym świecie. Sprawdźcie, co już teraz piszą o nas dziennikarze!

 

Fot. Lucyna Lewandowska

 

Onet

Onet, nowy horyzontalny partner internetowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, specjalnie dla Was przygotował przegląd wydarzeń, jakie w związku z 26. Finałem WOŚP zostaną zorganizowane w największych miastach Polski. Dowiecie się, co już 14 stycznia będzie działo się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie,  Rzeszowie i Kielcach! Gdzie spodziewać się najciekawszych występów? Kto wystąpi w największych miastach w Polsce? Wszystko to w artykule Onetu!

Sprawdźcie artykuł Onetu: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26. Oto najciekawsze koncerty w polskich miastach

 

Dziennikarze Onetu opowiedzieli także historię Kacpra - 19 latka, który dzięki sprzętowi kupionemu przez Orkiestrę, może dziś spełniać się jako bokser. W momencie urodzenia, będący już nastolatkiem Kacper, otrzymał zaledwie 1 punkt w skali Apgara. "Gdyby nie inkubator znajdujący się w szpitalu zakupiony przez WOŚP nie byłoby mnie na tym świecie" - napisał na profilu WOŚP na Facebooku

Więcej o Kacprze przeczytacie tutaj: Kacper Harkawy żyje dzięki WOŚP: nie rozumiem zawistnych ludzi

 

W programie "Onet Rano. #WIEM" prof. Bohdan Maruszewski, Członek Zarządu Fundacji WOŚP tłumaczył, dlaczego Fundacja zdecydowała się zbierać w tym roku dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia jest dobrze zorganizowana, dzięki temu mamy pewność, że sprzęt będzie wykorzystany - powiedział współtwórca Fundacji WOŚP w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem.

Całą rozmowę zobaczycie tutaj: Neonatologia celem 26. Finału WOŚP. "To inwestycja w najsłabszych"

 

Portal sprawdził również najciekawsze aukcje, jakie w związku z 26. Finałem WOŚP pojawiły się na portalu aukcje.wosp.org.pl. Wśród nich między innymi czerwone glany, które specjalnie dla Jurka Owsiaka wykonał szewc z Łodzi, Polonez, którym Filip Chajzer przejechał Sycylie czy okulary od Muńka z T. Love.

Więcej o aukcjach przeczytacie tutaj: Glany Owsiaka, polonez Chajzera, okulary Muńka. Najciekawsze aukcje WOŚP

 

TVN24

W tym roku, 26. Finał WOŚP rozpoczął się w Chinach! Inicjatorem zbiórki w Państwie Środka jest bydgoski zespół Roan. Muzycy raz drugi zabierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na trasę koncertową do Chin. W tym roku do zespołu dołączył Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP. Chiny grają w trzech językach: po polsku, angielsku i oczywiście chińsku. Chiński sztab WOŚP przygotował nagrania opowiadające o tym, komu pomaga Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, koncerty i licytacje.

Zobacz materiał TVN24: WOŚP gra w Chinach. "Zebraliśmy już kilkadziesiąt tysięcy juanów"

 

Stacja przygotowała także materiał o tym, co w związku z 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie działo się 73 sztabach na całym świecie! WOŚP zagra w tym roku między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Chinach. Z Orkiestrą zagra także Polska Stacja Polarna Hornsund!

Sprawdź co będzie się działo podczas 26. Finału WOŚP: Orkiestrowa mapa świata. Zobacz, gdzie w tym roku zagra WOŚP

 

Dzięki TVN24, więcej dowiecie się również o jednej z ciekawszych aukcji 26. Finału WOŚP - karmienie pandek rudych wystawione przez Poznańskie ZOO. To unikalna okazja, żeby wcielić się w opiekuna tych pandkowatych ssaków. Pandki rude z niecierpliwością czekają na Waszą wizytę, a chyba jeszcze bardziej na kosz pełen smakołyków, który przyniesiecie ze sobą!

Zobacz szczegóły: PanDa na WOŚP! I wpadnie na śniadanie

 

Portal Kontakt24 czeka na Wasze zdjęcia i filmy związane z 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wasze relacji publikowane są na specjalnej stronie, dzięki czemu możecie zobaczyć, co 14 stycznia będzie działo się na całym świecie! Najlepsze z przesłanych historii zostaną wyemitowane na antenie TVN24. Załoga stacji czeka na nagrania w których tańczycie, śpiewacie czy choćby kąpiecie się w lodowatym morzu.

Wejdźcie na stronę i pokażcie, jak przygotowujecie się do WOŚP

 

Naszemiasto.pl

Serwis przygotował nie jeden, dwa a nawet dziesięć artykułów na temat zbliżającego się 26. Finału WOŚP, ale całe specjalne wydanie Naszemiasto.pl w całości poświęcone 25 latom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co przygotowali dla Was redaktorzy serwisu sprawdzicie zarówno w tradycyjnej, papierowej wersji gazety, jak i w wersji internetowej. Dowiedzie się między innymi co działo się przez 25 lat grania WOŚP, poznacie historię Orkiestry, jej początki.

Sprawdźcie co czeka na was w środku: 25 lat WOŚP! Zobaczcie specjalne wydanie Naszemiasto.pl!

 

Portal, w swojej internetowej wersji, przygotował dla Was również przedfinałową rozmowę z Jurkiem Owsiakiem. Dyrygent Orkiestry opowiedział o tym, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z jednorazowego wydarzenia stała się jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce.

Przeczytajcie rozmowę z Jurkiem: Jerzy Owsiak: Robimy brazylijski karnawał w środku polskiej zimy [ROZMOWA]

 

Wyborcza

W swoim internetowym wydaniu Gazeta Wyborcza pokazuje, jak wygląda letnia zdyma w środku zimy w mieście, w którym mieszka zaledwie 16 tysięcy ludzi - Ząbkowicach Śląskich. Co roku mieszkańcy tego niewielkiego miasteczka biją własny rekord zebranych pieniędzy. Podczas 25. Finału udało im się zebrać zawrotną kwotę niemal 70 tysięcy PLN. To ponad 4 PLN na jednego mieszkańca, więcej niż choćby w 600 tysięcznym Wrocławiu.

Zobacz jak wygląda Wielki finał w małym mieście

 

Antyradio

Tradycyjnie już 26. Finał WOŚP wspiera także Antyradio. Stacja przygotowała dla Was ciekawe gadżety od znanych osób, które szczególne zainteresowania wzbudzą szczególnie wśród miłośników ciężkich brzmień. Licytować można między innymi T-shirt i pałeczki perkusyjne od Hannesa Van Dahla z Sabatonu, czy grę „Monopoly Queen” z autografem Briana Maya!

Zobacz Rockowe aukcje WOŚP 2018. Co może wylicytować fan rocka?

 
(gag)
POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

Zobacz też