Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Licytacja Złotych Serduszek i Kart – emocjonująca walka do końca!

2024-01-28 23:00:00

Niedzielny Finał WOŚP jest jak dobra opowieść, a raczej cały zbiór powieści akcji z samymi dobrymi bohaterami. Już na początku emocje sięgają zenitu, a potem tylko przybierają na sile. Jednak jedna powieść góruje nad pozostałymi – bohaterami, napięciem i zwrotami akcji. Jest to Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców.

Jednak zanim przejdziemy do wydarzeń w studio, opowiedzmy sobie, czym jest ta Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców?

LNHD – bo tak skrótowo nazywamy Licytację w Fundacji – to licytacja Złotych Serduszek i Złotych Kart Telefonicznych. Jest to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych przedsięwzięć, w jakie można się zaangażować w trakcie Finału. 

Początek napisaliśmy razem

Ciężko określić, kiedy zaczęła się historia LNHD i jej bohaterów. Pierwsza aukcja była na 2. Finale WOŚP w 1994 roku. Wszystko to dzięki naszym darczyńcom i ich niepowstrzymanej chęci pomocy innym. Wspierali oni cel zbiórki nie tylko gotówką lub czynem, ale też dając biżuterię! 

 

Fundacja przetopiła te dary na Złote Serduszka, które wystawiła na licytacji rok później. 

Tak narodziła się Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców i tak narodzili się jej bohaterowie! 

Jurek Owsiak prowadzi Licytację Najbardziej Hojnych Darczyńców na 32. Finale. Foto Damian Mekal

W poprzednim rozdziale – czyli LNHD na 31. Finale

Zeszłoroczna aukcja była jak „Speed” z Keanu Reevesem i Sandrą Bullock – wciąż nabierała tempa! Chociaż może powinniśmy to porównać do całej serii filmów. Jedną różnicą jest to, że obie nasze licytacje ogląda się z zapartym tchem. A wszystko dlatego, że ostateczna rywalizacja o Złote Serduszko z numerem jeden w 2023 roku okazał się rewanżem między Bio-Gen Łódź a KLIMAS Wkręt-met z roku 2022.

Po zaciętej licytacji serduszko trafiło – po raz piąty z rzędu – do Bio-Gen Łódź za równe 888 888 zł! 

 

Nie mniej emocji było podczas licytacji Złotej Karty z numerem jeden. Licytacja była energetyczna i zażarta. Nic dziwnego skoro w szranki stawał Krajowy Projekt Energetyczny z Berlin Döner Kebapem. Pierwszemu z nich nie zabrakło pary i zdobył kartę za również równą kwotę 77 777 zł! 

Studio 32. Finału podczas Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. Foto Michał Kwasniewski

Kto wylicytował Złote Serduszko i Złotą Kartę? Uwaga spoilery!

Dzisiejszą licytację Złotej Karty Telefonicznej zdominowała firma  Bitskins.com. To jednak nie znaczy, że nie było emocji. Wygrany  przelicytował sam siebie, co zawsze rozgrzewa nasze serca. Ostatecznie podium prezentuje się następująco: 

  1. Bitskins.com – 125 000 PLN
  2. BERLIN DÖNER KEBAP – 78 000 PLN
  3. Krajowy Projekt Energetyczny-OZE – 77 777 PLN

 

W licytacji Złotego Serduszka z numerem jeden spotkali się, dobrze nam znani z poprzednich rozdziałów – Bio-Gen Łódź i KLIMAS Wkręt-Met. W tym roku dołączyła do nich Grupa Żabka. Nowy zawodnik zamieszał. Tym razem I miejsce na podium zajęła Grupa Żabka.

  1. Grupa Żabka – 1 050 000 PLN 
  2. Bio-Gen Łódź – 1 000 000 PLN 
  3. KLIMAS Wkręt-Met – 635 635 PLN

 

Tak kończy się rozdział pod tytułem „Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców na 32. Finale WOŚP”. Finał tej historii zachwyca wartką akcją, cudownymi bohaterami i pięknym zakończeniem. To, co najbardziej w nim buduje, to fakt, że wszyscy w niej wygrywamy!

POKAŻ PODOBNE
2024-05-17 15:05:00

Wakacyjny Zawrót Głowy, czyli zapraszamy na kolonie!

W tym roku, po raz kolejny, Wakacyjny Zawrót Głowy zapewni dzieciom niezapomniane przeżycia i pozwoli zawiązać przyjaźnie na lata. W pięknych okolicznościach przyrody zorganizowane będą trzy 12-dniowe turnusy

2024-04-25 16:21:55

Orkiestrowa wymiana kulturowa!

W miniony weekend udało nam się zakończyć projekt, nad którym wspólnie z Polonią mieszkającą w Szkocji pracowaliśmy od kilku lat. Fundacja WOŚP ma swój tartan! W niedzielę, podczas specjalnej wizyty w Szkocji, Jerzy Owsiak odebrał fundacyjny kilt.

2024-05-14 09:35:00

Na koniec świata i jeszcze dalej!

Centrum Badań Kosmicznych PAN w ramach aukcji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiło rzecz niezwykłą – możliwość wysłania swojego nazwiska w kosmos! Chodzi o grawerunek na obudowie fotometru, który stanowić będzie element sondy kosmicznej, biorącej udział w misji 1,5 miliona km od Ziemi.

2024-05-24 16:45:00

Szkoliliśmy na Pomorzu!

23 i 24 maja instruktorzy Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" gościli w województwie pomorskim, gdzie przeprowadzili kolejne intensywne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli klas I-III!