Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Fundacja
Finały

Ostatnie dni rejestracji Sztabów na 31. Finał WOŚP!

2022-11-15 10:35:00

 

Grasz z WOŚP od lat? Jesteś charyzmatyczną, odpowiedzialną osobą i chcesz spróbować swoich sił jako Szef Sztabu? Pamiętaj – 18 listopada mija termin na składanie wniosków o utworzenie Sztabu!

 

17 października ruszyły zgłoszenia Sztabów, które chcą działać w ramach 31. Finału WOŚP! Termin końcowy składania wniosków to 18 listopada.

 

Pamiętaj! Zanim podejmiesz decyzję o zarejestrowaniu twojego Sztabu, dowiedz się, czy w Twojej okolicy nie funkcjonuje już zaakceptowany Sztab WOŚP. Jeśli tak – dołącz do niego, może razem uda się Wam zorganizować Finał na większą skalę! Ideą Fundacji WOŚP jest łączenie różnych organizacji, środowisk i dlatego zachęcamy Was do współpracy między sobą.

 

Na obecną chwilę zaakceptowaliśmy już 956 Sztabów, w tym 60 zagranicznych! Listę wszystkich zaakceptowanych Sztabów na 31. Finał WOŚP znajdziesz TUTAJ

 

Wolontariusze Sztabu Wrocław podczas 28. FInału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

 

Jak założyć Sztab?

  • Zbierz grupę sprawdzonych ludzi, którzy razem z Tobą poświęcą czas na działania w ramach Sztabu (organizatorów Sztabu).
  • Zapoznaj się z Regulaminem Sztabu.
  • Wybierz Szefa Sztabu, który będzie odpowiedzialny za całą akcję.
  • Szef Sztabu musi zarejestrować się w  Bazie Szefa Sztabu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, zaakceptować regulamin i zobowiązać się do przestrzegania jego postanowień. Po ukończeniu wypełniania wniosku musi go wydrukować, podbić pieczątką organizacji i podpisać.
  • Wniosek musi zostać podpisany również przez członków komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału.
  • Wypełniony, podpisany oraz opatrzony pieczątką wniosek wyślij do Fundacji do 18 listopada 2022 r. (najlepiej w formie czytelnego skanu na adres [email protected] lub pocztą na adres Fundacji WOŚP: ul. Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa, z dopiskiem "Sztaby").

 

Szczegółową instrukcję założenia Sztabu, razem z obowiązującymi regulaminami znajdziesz TUTAJ

 

Po zarejestrowaniu Sztabu możesz przystąpić do rejestracji wolontariuszy, którzy będą zbierać datki na cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą.

 

Wolontariusze Sztabu Wrocław podczas 28. FInału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

 

31. Finał WOŚP. Walczymy z sepsą — dla małych i dużych!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.

 

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia — optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń — umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

POKAŻ PODOBNE
2023-01-03 15:37:13

Wesprzyj cel 31. Finału WOŚP SMS-em!

Do 31. Finału WOŚP jeszcze niespełna miesiąc, ale możecie z nami grać już dzisiaj! Jednym ze sposobów wsparcia celu finałowej zbiórki jest wysłanie SMS-a o treści SERCE na numer 75 565. Zaproście do wspólnego SMS-owania w ramach walki z sepsą swoich bliskich i przyjaciół!

2023-01-10 20:47:45

Amsterdam - Finał WOŚP Amsterdam "U Górala"

W terminie 28-29 stycznia 2023 roku zapraszamy Was na 31. Finał WOŚP Amsterdam "U Górala".

2023-01-06 11:30:00

Jakie aukcje wystawiają Sztaby?

Aukcje na aukcje.wosp.org.pl to nieodłączna część Finału WOŚP! Sztaby również włączyły się w ten sposób działania i wystawiają swoje licytacje. Już teraz możecie wziąć w nich udział i wspierać cel 31. Finału WOŚP!

2023-01-13 14:05:52

Amsterdam - Finał w Bibliotece Polskiej w Amsteredamie

W niedzielę 29 stycznia zapraszamy Was na Finał do Biblioteki Polskiej w Amsterdamie.