Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Fundacja
Finały

Ostatnie dni rejestracji Sztabów na 31. Finał WOŚP!

2022-11-15 10:35:00

 

Grasz z WOŚP od lat? Jesteś charyzmatyczną, odpowiedzialną osobą i chcesz spróbować swoich sił jako Szef Sztabu? Pamiętaj – 18 listopada mija termin na składanie wniosków o utworzenie Sztabu!

 

17 października ruszyły zgłoszenia Sztabów, które chcą działać w ramach 31. Finału WOŚP! Termin końcowy składania wniosków to 18 listopada.

 

Pamiętaj! Zanim podejmiesz decyzję o zarejestrowaniu twojego Sztabu, dowiedz się, czy w Twojej okolicy nie funkcjonuje już zaakceptowany Sztab WOŚP. Jeśli tak – dołącz do niego, może razem uda się Wam zorganizować Finał na większą skalę! Ideą Fundacji WOŚP jest łączenie różnych organizacji, środowisk i dlatego zachęcamy Was do współpracy między sobą.

 

Na obecną chwilę zaakceptowaliśmy już 956 Sztabów, w tym 60 zagranicznych! Listę wszystkich zaakceptowanych Sztabów na 31. Finał WOŚP znajdziesz TUTAJ

 

Wolontariusze Sztabu Wrocław podczas 28. FInału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

 

Jak założyć Sztab?

  • Zbierz grupę sprawdzonych ludzi, którzy razem z Tobą poświęcą czas na działania w ramach Sztabu (organizatorów Sztabu).
  • Zapoznaj się z Regulaminem Sztabu.
  • Wybierz Szefa Sztabu, który będzie odpowiedzialny za całą akcję.
  • Szef Sztabu musi zarejestrować się w  Bazie Szefa Sztabu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, zaakceptować regulamin i zobowiązać się do przestrzegania jego postanowień. Po ukończeniu wypełniania wniosku musi go wydrukować, podbić pieczątką organizacji i podpisać.
  • Wniosek musi zostać podpisany również przez członków komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału.
  • Wypełniony, podpisany oraz opatrzony pieczątką wniosek wyślij do Fundacji do 18 listopada 2022 r. (najlepiej w formie czytelnego skanu na adres [email protected] lub pocztą na adres Fundacji WOŚP: ul. Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa, z dopiskiem "Sztaby").

 

Szczegółową instrukcję założenia Sztabu, razem z obowiązującymi regulaminami znajdziesz TUTAJ

 

Po zarejestrowaniu Sztabu możesz przystąpić do rejestracji wolontariuszy, którzy będą zbierać datki na cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą.

 

Wolontariusze Sztabu Wrocław podczas 28. FInału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

 

31. Finał WOŚP. Walczymy z sepsą — dla małych i dużych!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.

 

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia — optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń — umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

POKAŻ PODOBNE
2023-09-18 16:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-08-29 16:22:12

Jeremy Sochan zaprasza na 32. Finał WOŚP!

Chociaż nadal trwa lato, to w Fundacji WOŚP już czujemy, że do 32. Finału WOŚP coraz bliżej! Dzisiaj odwiedził nas koszykarz NBA, Jeremy Sochan, który przekazał koszulkę drużyny San Antonio Spurs ze swoim autografem na finałową aukcję!

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-07-25 17:05:00

Mural im. WOŚP w Zielonkach-Parceli!

Zielonki-Parcela, malownicza miejscowość w gminie Stare Babice, stała się domem dla kolejnych dwóch miejsc im. WOŚP - ronda i wyjątkowego muralu!