W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
59 741 wolontariuszy
Fundacja
Finały

Ostatnie dni rejestracji Sztabów na 31. Finał WOŚP!

2022-11-15 10:35:00

 

Grasz z WOŚP od lat? Jesteś charyzmatyczną, odpowiedzialną osobą i chcesz spróbować swoich sił jako Szef Sztabu? Pamiętaj – 18 listopada mija termin na składanie wniosków o utworzenie Sztabu!

 

17 października ruszyły zgłoszenia Sztabów, które chcą działać w ramach 31. Finału WOŚP! Termin końcowy składania wniosków to 18 listopada.

 

Pamiętaj! Zanim podejmiesz decyzję o zarejestrowaniu twojego Sztabu, dowiedz się, czy w Twojej okolicy nie funkcjonuje już zaakceptowany Sztab WOŚP. Jeśli tak – dołącz do niego, może razem uda się Wam zorganizować Finał na większą skalę! Ideą Fundacji WOŚP jest łączenie różnych organizacji, środowisk i dlatego zachęcamy Was do współpracy między sobą.

 

Na obecną chwilę zaakceptowaliśmy już 956 Sztabów, w tym 60 zagranicznych! Listę wszystkich zaakceptowanych Sztabów na 31. Finał WOŚP znajdziesz TUTAJ

 

Wolontariusze Sztabu Wrocław podczas 28. FInału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

 

Jak założyć Sztab?

  • Zbierz grupę sprawdzonych ludzi, którzy razem z Tobą poświęcą czas na działania w ramach Sztabu (organizatorów Sztabu).
  • Zapoznaj się z Regulaminem Sztabu.
  • Wybierz Szefa Sztabu, który będzie odpowiedzialny za całą akcję.
  • Szef Sztabu musi zarejestrować się w  Bazie Szefa Sztabu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, zaakceptować regulamin i zobowiązać się do przestrzegania jego postanowień. Po ukończeniu wypełniania wniosku musi go wydrukować, podbić pieczątką organizacji i podpisać.
  • Wniosek musi zostać podpisany również przez członków komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału.
  • Wypełniony, podpisany oraz opatrzony pieczątką wniosek wyślij do Fundacji do 18 listopada 2022 r. (najlepiej w formie czytelnego skanu na adres [email protected] lub pocztą na adres Fundacji WOŚP: ul. Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa, z dopiskiem "Sztaby").

 

Szczegółową instrukcję założenia Sztabu, razem z obowiązującymi regulaminami znajdziesz TUTAJ

 

Po zarejestrowaniu Sztabu możesz przystąpić do rejestracji wolontariuszy, którzy będą zbierać datki na cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą.

 

Wolontariusze Sztabu Wrocław podczas 28. FInału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

 

31. Finał WOŚP. Walczymy z sepsą — dla małych i dużych!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.

 

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia — optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń — umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

POKAŻ PODOBNE
2022-09-17 09:05:00

Wspólnie pokonajmy raka krwi!

Według statystyk Światowej Organizacji Dawców Szpiku, co 27 sekund ktoś na świecie zapada na raka krwi. Tylko razem jesteśmy w stanie coś zdziałać, dlatego zachęcamy do zostania dawcą szpiku!

2022-10-03 16:00:00

Oddział imienia WOŚP w Szpitalu Południowym

Od dziś Oddział Neonatologii w placówce na warszawskim Ursynowie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja przekazała szpitalowi sprzęt do leczenia i ratowania życia noworodków.

2022-10-27 11:59:34

Ratownictwo obywatelskie według Fundacji WOŚP!

W dniach 25-26 października w Łomnicy odbyło się Safe Tech Forum – spotkanie ekspertów w dziedzinie ratownictwa. W tym roku tematem przewodnim było „Ratownictwo Obywatelskie – Ratownictwem Przyszłości”. W rozmowach o edukacji z zakresu pierwszej pomocy nie mogło zabraknąć Fundacji WOŚP!

2022-10-10 10:00:00

Przed nami ogłoszenie tematu 31. Finału WOŚP

Wkrótce poznamy główny cel naszego styczniowego wydarzenia. Już 12 października o godz. 12:00 zostanie ogłoszony temat 31. Finału WOŚP!