Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Patrol

Ostatnie miejsca na szkolenie Patrolu!

2023-04-28 12:50:00

To będzie już 203. szkolenie Pokojowego Patrolu, czyli niezwykła okazja, by w trakcie jednego weekendu zdobyć masę nowych umiejętności (m.in. z zakresu pierwszej pomocy i pracy w grupie) oraz poznać niesamowitych ludzi. Zapraszamy do naszego ośrodka szkoleniowego w Szadowie-Młyn! To właśnie tutaj każdego roku kilkaset osób szkoli się, by później działać z nami na Najpiękniejszym Festiwalu Świata czy Finale WOŚP, a także podczas wielu śródrocznych akcji. Tylko 2022 rok to 9 szkoleń Pokojowego Patrolu, w ramach których nowe umiejętności zdobyło 216 osób. 


Jedna z grup Pokojowego Patrolu podczas 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Małgorzata Telega


Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla i czym Patrol zajmuje się w trakcie wydarzeń - sprawdź w naszym newsie!


Sprawdź, jak przebiegało kwietniowe szkolenie!Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu?

Podstawowym krokiem jest udział w szkoleniu w ośrodku w Szadowie-Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

Lubisz wyzwania? Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl!

W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat
. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 12-14 maja. 


POKAŻ PODOBNE
2023-09-05 12:50:00

7. sezon Domowej Orkiestry już wkrótce!

To ten moment - prosimy nie regulować odbiorników! Już w październiku ruszamy z Waszym ulubionym programem! Domowa Orkiestra zagra już po raz siódmy! Tęskniliście?

2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-09-13 13:20:50

Walka z sepsą naszym priorytetem!

W Światowym Dniu Sepsy w Senacie zrealizowano seminarium Komisji Zdrowia poświęcone standardowi opieki w Polsce. Wśród dyskutujących na temat problemów związanych z sepsą i wsparcia pacjentów nie zabrakło oczywiście Fundacji WOŚP, która walkę z sepsą uczyniła tematem 31. Finału WOŚP.

2023-08-29 16:22:12

Jeremy Sochan zaprasza na 32. Finał WOŚP!

Chociaż nadal trwa lato, to w Fundacji WOŚP już czujemy, że do 32. Finału WOŚP coraz bliżej! Dzisiaj odwiedził nas koszykarz NBA, Jeremy Sochan, który przekazał koszulkę drużyny San Antonio Spurs ze swoim autografem na finałową aukcję!