Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Patrol

Ostatnie miejsca na szkolenie Patrolu!

2023-04-28 12:50:00

To będzie już 203. szkolenie Pokojowego Patrolu, czyli niezwykła okazja, by w trakcie jednego weekendu zdobyć masę nowych umiejętności (m.in. z zakresu pierwszej pomocy i pracy w grupie) oraz poznać niesamowitych ludzi. Zapraszamy do naszego ośrodka szkoleniowego w Szadowie-Młyn! To właśnie tutaj każdego roku kilkaset osób szkoli się, by później działać z nami na Najpiękniejszym Festiwalu Świata czy Finale WOŚP, a także podczas wielu śródrocznych akcji. Tylko 2022 rok to 9 szkoleń Pokojowego Patrolu, w ramach których nowe umiejętności zdobyło 216 osób. 


Jedna z grup Pokojowego Patrolu podczas 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Małgorzata Telega


Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla i czym Patrol zajmuje się w trakcie wydarzeń - sprawdź w naszym newsie!


Sprawdź, jak przebiegało kwietniowe szkolenie!Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu?

Podstawowym krokiem jest udział w szkoleniu w ośrodku w Szadowie-Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

Lubisz wyzwania? Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl!

W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat
. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 12-14 maja. 


POKAŻ PODOBNE
2023-04-28 12:50:00

Ostatnie miejsca na szkolenie Patrolu!

Już 12 maja wystartuje kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu! Jeśli chcesz dołączyć do tzw. czerwonych koszulek jeszcze przed najbliższym Pol'and'Rock Festival, nie czekaj!

2023-04-30 11:10:11

Akcja Miś – Nie bij mnie, kochaj mnie!

Dziś Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci, ustanowiony by zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak destrukcyjne i niebezpieczne jest stosowanie przemocy przeciwko najmłodszym. W tym roku mija 20 lat odkąd Fundacja WOŚP zainicjowała akcję Miś – Nie bij mnie, mającą na celu zwiększenie świadomości dorosłych oraz dzieci, pokazującą krzywdzące skutki kar cielesnych na nieletnich.

2023-04-28 14:30:00

Otwarcie Ronda im. WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim!

Zobaczcie, jak było na otwarciu ronda im. WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim! To już 59. miejsce noszące imię naszej Fundacji!

2023-03-17 14:15:00

Bądźcie z nami 31 marca!

Za równo dwa tygodnie poznamy ostateczny wynik 31. Finału WOŚP! Za nami 31. Finał, więc data ogłoszenia też nie jest przypadkowa – wydarzy się to dokładnie 31 marca około południa. To właśnie wtedy podamy Wam ostateczną kwotę, która została zebrana na tegoroczny cel!