Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Dodatkowe zakupy dla walki z sepsą!

2024-06-04 14:27:25

 

Fundacja WOŚP kontynuuje walkę z sepsą! Dzięki środkom zebranym podczas 31. Finału WOŚP, zakupiliśmy już 510 sztuk specjalistycznego sprzętu dla 208 placówek w całej Polsce. Teraz nadszedł czas na dodatkowe zakupy, które jeszcze bardziej poszerzą możliwości diagnostyczne laboratoriów mikrobiologicznych!

 

Zakupiony przez Fundację WOŚP sprzęt do walki z sepsą, fot. Łukasz Widziszowski

 

Przypomnijmy, że walka z sepsą, a dokładniej wyposażenie laboratoriów mikrobiologicznych, było celem 31. Finału WOŚP. W ramach 66. i 67. Konkursu Ofert, jak również innych zakupów, Fundacja zakupiła łącznie 510 sztuk sprzętu o łącznej wartości 213 187 104,60 PLN. Sprzęt ten będzie służył w 208 placówkach w 151 miastach w całej Polsce.

 

Biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie placówek mikrobiologicznych na specjalistyczny sprzęt, Fundacja WOŚP, kierując się sugestiami ekspertów medycznych i chcąc sprostać wzmożonym potrzebom, zdecydowała się na dodatkowe zakupy.


Łączna kwota przeznaczona na ten cel wynosi 15 277 707,20 PLN. Za te środki zostaną zakupione:

  • 13 urządzeń Maldi TOF
  • 19 urządzeń PCR
  • 7 komór laminarnych

 

Sprzęt zakupiony w ramach dodatkowych zakupów trafi do 37 placówek w następujących miejscowościach: Białystok, Bochnia, Brzozów, Bydgoszcz, Chełm, Ciechanów, Dębica, Drezdenko, Gorlice, Górno, Iława, Inowrocław, Janów Lubelski, Kraków, Krosno, Lublin, Łęczna, Łódź, Mikołów, Myślenice, Nowy Tomyśl, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piekary Śląskie, Piotrków Trybunalski, Proszowice, Puławy, Radom, Rzeszów, Sanok, Wadowice, Wałcz, Wejherowo, Włocławek, Wrocław, Zgierz.

 

Zakupiony przez Fundację WOŚP sprzęt do walki z sepsą, fot. Łukasz Widziszowski

 

Zakup ten to kolejny krok w walce z sepsą, która jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Dzięki nowocześnie wyposażonym laboratoriom mikrobiologicznym lekarze będą mogli szybciej i dokładniej wprowadzać leczenie.

 

Czym jest sepsa?

Sepsa to zagrażająca życiu dysfunkcja narządów spowodowana nieprawidłową odpowiedzią organizmu na zakażenie, które może mieć różne przyczyny. Czasem rozpoczyna się banalnie, co utrudnia jej rozpoznanie. Stanowi czwartą najczęstszą przyczynę zgonów. Wbrew obiegowej opinii jest zjawiskiem interdyscyplinarnym - może dotknąć każdego, bez względu na wiek. Ponad połowa przypadków sepsy dotyczy osób do 20. roku życia.

 

Sprzęt, który już służy pacjentom w placówkach w całej Polsce

 

POKAŻ PODOBNE
2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-05-01 11:35:00

Wolontariat Pol’and’Rock - dołączysz?

Z każdym dniem coraz mocniej zbliżamy się do jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jest to czas bardzo intensywnych przygotowań i planowania wszystkiego, co będzie się działo w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno.

2024-04-19 10:26:48

Szkolimy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim!

Nasze szkolenia w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie zwalniają tempa! Wczoraj nasi instruktorzy przeprowadzili zajęcia w Łodzi, a dzisiaj szkolimy nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim! Łącznie przeszkolimy nauczycieli i nauczycielki z 40 szkół!

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!