W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
43 987 wolontariuszy
Festiwal

Pol'and'Rock to najbardziej odpowiedzialny festiwal

2019-07-23 17:30:00

 

Jak wielokrotnie podkreślał Jurek Owsiak - bezpieczeństwo na Festiwalu Pol'and'Rock jest dla nas najważniejsze. Ważne jest też dla nas poruszanie społecznie istotnych tematów. Zobacz, co w tym roku wydarzy się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

 

 

Krwiodawstwo

Jak co roku na Festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się akcja zbiórki krwi. 

Od 2006 roku (bo wtedy po raz pierwszy na festiwalu została przeprowadzona akcja krwiodawstwa) krew oddało aż 22 039 osób, co dało 9 918 litrów krwi! W związku z tym, że z krwi pobranej przygotowywane są minimum 3 składniki krwi - odrębne leki, szacunkowo można przyjąć, że pozwoliło to pomóc 29 754 pacjentom.

Czytaj więcej na ten temat

 

 Punkt krwiodawstwa na Pol'and'Rock Festival fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Sprawdź Promile

Prosimy kierowców, żeby przed ruszeniem w podróż powrotną z Festiwalu Pol'and'Rock sprawdzili, czy są już gotowi do drogi i w pełni trzeźwi. Zapraszamy ich do stref Sprawdź Promile, gdzie bezpłatnie i bez żadnych konsekwencji mogą skorzystać z alkomatów. Strefy te znajdują się w Miasteczku Leszka, przy polu Malinowskiego oraz przy al. Milenijnej.

 

 Stoisko Sprawdź Promile w Miasteczku Leszka na Pol'and'Rock Festival fot. Dominik Malik

 

 

Eko

Z roku na rok wraz z przyjaciółmi festiwalu wprowadzamy coraz więcej ekologicznych rozwiązań. Na tegorocznej edycji w ramach akcji Zaraz Będzie Czysto na festiwalowym polu znajdzie się aż 157 miejsc, gdzie można będzie wyrzucić śmieci. Ponad to kubki w strefie Lecha będą pochodziły z recyclingu i będą nadawały się do ponownego przetworzenia, a w strefie marek premium piwo będzie podawane w kubkach wielorazowych. W strefie Allegro będzie można wziąć udział w warsztatach o tematyce ekologicznej oraz uzupełnić własny bidon wodą. Dzięki Coca-Coli miejsc do wyrzucenia śmieci będzie aż o 100 więcej, a w strefach PreZero i województwa lubuskiego staną recyclomaty/butelkomaty.

Dowiedz się więcej na ten temat.

 

 Festiwalowiczka wrzucająca worki do jednego z punktów zrzutu śmieci w ramach akcji Zaraz Będzie Czysto fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Prawa Człowieka

Na festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych w strefie projektów ASP uczestnicy mają między innymi okazję wziąć udział w warsztatach i spotkaniach o bardzo szerokiej tematyce. Organizacji mówiących o prawach człowieka jest aż 20, a wśród nich: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacja Itaka, Polska Akcja Humanitarna czy Stowarzyszenie Amnesty International. Atrakcje to na przykład warsztaty: Jak może pomóc Rzecznik Praw Obywatelskich? i Czy rodzic może porwać własne dziecko? oraz symulacje rozpraw sądowych.

Sprawdź, jakie inne wydarzenia czekają na festiwalowiczów.

 

 Stoisko Biura Rzecznika Praw Obywatelskich na Pol'and'Rock Festival fot. Edyta Kurycka

 

 

Współodpowiedzialność - to także Twój Festiwal

Prosimy uczestników festiwalu, aby razem z nami dbali o jego bezpieczeństwo i o czystość, by razem z nami tworzyli niesamowitą atmosferę tego wydarzenia. Festiwalowicze są bardzo chętni do pomocy i dbają o siebie nawzajem, biorą czynny udział w akcji Zaraz Będzie Czysto. Są też otwarci na nowe wyzwania - w tym roku będziemy zwracali uwagę na oszczędzanie wody i odzew jest bardzo pozytywny.

 

Uczestnicy Pol'and'Rock Festival fot. Lucyna Lewandowska

 

Walka z hejtem

Fundacja WOŚP przed kilkoma miesiącami rozpoczęła akcję „Hejt mi nie gra”, mającą wyrażać sprzeciw wobec coraz powszechniejszej w naszym życiu mowy nienawiści. Pod koniec marca w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się debata „Ja nie hejtuję, ja rock’n’rolluję”, w czasie której o hejcie, ale przede wszystkim o sposobach przeciwdziałania temu zjawisku, rozmawiali przedstawiciele środowisk eksperckich. Na tegorocznym Festiwalu Pol'and'Rock będziemy walczyć z hejtem na debacie „Het mi nie gra” na ASP oraz na warsztatach w strefach organizacji: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia i Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti.

Przeczytaj więcej o akcji Hejt mi nie gra.

 
Jurek Owsiak fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Osoby z niepełnosprawnościami

Chcemy, żeby na Pol'and'Rock Festival mógł się bawić każdy - dlatego dostępny będzie szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami m.in. specjalny podest przed Dużą Sceną, tłumaczenia spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych na Polski Język Migowy, dostosowany dostęp do stref sanitarnych, punktów medycznych i stref gastronomicznych oraz plecaki backpacks rock dla Głuchych.

Przeczytaj rady dla osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych.

 

 Pol'and'Rock Festival w PJM fot. Paweł Krupka

 

 

Dzieci na Festiwalu

Najważniejszymi poradami dla osób, które zabierają swoje pociechy na Festiwal, jest zaopatrzenie się w słuchawki ochronne oraz odpowiednie ubranie, w tym okrycie głowy. W kilku miejscach na festiwalowym polu rozdajemy opaski na rękę dziecka, gdzie rodzice mogą zapisać swój numer telefonu. Na Akademii Sztuk Przepięknych również na najmłodszych czeka dużo atrakcji - w tym wspólne czytanie bajek, taniec czy warsztaty plastyczne i muzyczne.

Przeczytaj więcej o dzieciach na Festiwalu.

 

Jedna z młodszych uczestniczek Festiwalu Pol'and'Rock fot. Damian Jędrzejewski

 

Zapraszamy na Najpiękniejszy (i najbardziej odpowiedzialny) Festiwal Świata! Zobaczcie to wszystko (i więcej) na własne oczy!

 

POKAŻ PODOBNE
2022-09-22 14:46:00

Rondo im. WOŚP w Białej Podlaskiej!

Dzisiaj, w czwartek 22 września Jurek Owsiak, wraz z Prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem symbolicznie otworzył rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo funkcjonuje od 2020 roku, ale przez obostrzenia pandemiczne, symboliczne nadanie imienia zostało przesunięte na dzisiaj!

2022-10-10 10:00:00

Przed nami ogłoszenie tematu 31. Finału WOŚP

Wkrótce poznamy główny cel naszego styczniowego wydarzenia. Już 12 października o godz. 12:00 zostanie ogłoszony temat 31. Finału WOŚP!

2022-10-21 14:15:00

31. Finał WOŚP zagra za 100 dni!

31 edycja Letniej Zadymy w Środku Zimy zagra 29 stycznia 2023 roku - od tego momentu dzieli nas dzisiaj dokładnie 100 dni! Co już wiemy o zbliżającym się 31. Finale WOŚP? O jakich datach warto pamiętać? Zobaczcie!

2022-10-18 11:25:59

Ruszyła rejestracja Sztabów 31. Finału WOŚP!

17 października ruszyła wielka finałowa machina - zgłoszenia Sztabów, które chcą działać w ramach 31. Finału WOŚP! Wnioski od organizatorów lokalnych akcji przyjmowane są do 18 listopada.