Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

Promuj się i wspieraj z firmową eSkarbonką

2022-01-23 18:45:00

 

Twoja firma chce kwestować na rzecz 30. Finału WOŚP? Nic prostszego! Załóż swoją firmową eSkarbonkę i kwestuj online swoją społecznością. Zaangażuj pracowników lub klientów i wspieraj cel 30. Finału WOŚP.

 

◉ Masz fajny team w pracy?

Więc grajcie całym zespołem online! Macie zgraną ekipę w pracy? Dobry zespół to podstawia w szukaniu rozwiązań czy dążeniu do celu. Tym bardziej ważne jest, aby na co dzień dbać o dobrą atmosferę wśród ludzi, z którymi pracujesz. Teraz możesz zrobić coś dobrego, jednocześnie bawiąc się i angażując zespół we wspólne granie na rzecz 30. Finału WOŚP. W końcu nic tak nie łączy na wspólne idee i pomaganie!

 

◉ Lubisz swoich klientów?

Zrób z nimi coś dobrego. Masz małą, lokalną firmę bez sztabu pracowników? A może pracujesz w wielkiej korporacji, która na co dzień "ginie" w szeregu procedur i dokumentów. Zrób coś dobrego i wyjdź do ludzi. Nic tak nie wpływa na sprzedaż jak bezpośredni kontakt ze swoim klientem. Pokaż, że masz serce i razem ze swoimi klientami zagraj dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 

 

◉ eSkarbonka dla firm - jak to działa?

eSkarbonka to "wirtualna puszka", do której możesz kwestować bez ograniczeń i nie wychodząc z domu. eSkarbonkę może założyć każdy. Również w tym roku firmy mogą zakładać swoje eSkarbonki i kwestować online na rzecz WOŚP wspierając cel 30. Finału.

Załóż eSkarbonkę, udostępnij link do niej na stronach swojej firmy i ciesz się wspólnym graniem online wraz ze swoim zespołem. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu. Niech jak najwięcej osób dowie się o Twojej zbiórce.

 

◉ Jakie korzyści da Ci firmowa eSkarbonka?  

 • Ociepli wizerunek Twojej firmy,
 • wpłynie pozytywnie na atmosferę z pracownikami i klientami,
 • zrobisz coś dobrego, 100% wpłat wesprze cel 30. Finału WOŚP.

 

◉ Jak założyć eSkarbonkę?

Jak to zrobić? Wystarczy, że zarejestrujesz się na platformie http://iwolontariusz.wosp.org.pl/.  Po zalogowaniu przejdź do zakładki DLA FIRM/WYDARZEŃ i kliknij: "Zakładam eSkarbonkę”. Pamiętaj, że po założeniu eSkarbonki dla firmy stajesz się jej opiekunem. Więcej informacji dla firm znajdziesz TUTAJ

 

Instrukcja zakładania eSkarbonki:

 1. Załóż konto na https://iwolontariusz.wosp.org.pl
 2. Wybierz: DLA FIRM/WYDARZEŃ w ścieżce "Wybierz jeśli nie chcesz dołączyć do sztabu"
 3. Uzupełnij swoje dane i zgodę na przetwarzanie danych osobowych
 4. eSkarbonka gotowa!
 5. Teraz możesz spersonalizować swoją skarbonkę – wybrać tło i nazwę

 

Załóż eSkarbonkę

 

 

◉ Jak promować firmę mają swoją eSkarbonkę?

W tym roku, aby jeszcze bardziej uprościć Wam zadanie i komunikację eSkarbonki, przygotowaliśmy dla Was gotowy pakiet grafik. Wszystkie grafiki do pobrania dostępne są po zalogowaniu w Waszym koncie na iWolontariusz.wosp.org.pl. Zaloguj się na konto -> kliknij "edytuj eSkarbonkę" ->"pobierz grafiki promocyjne dla firm". Grafiki przygotowane zostały w plikach jpg oraz psd, tak by każda firma mogła nałożyć na grafikę swoje logo we wskazanym miejscu. Dowiedz się jeszcze więcej o promocji firmowej eSkarbonki, oglądaj lub pobierz prezentację i do dzieła!

 

Przejdź na stronę prezentacji i oglądaj

 

◉ Kiedy mogę kwestować eSkarbonką?

Swoją eSkarbonkę możesz założyć już dziś! Zakładanie wszystkich eSkarbonek będzie możliwe do dnia Finału (30.01.2021 r. włącznie). Kwestować online swoją eSkarbonką możesz aż do 1 lutego 2022 r. Nie martw się o rozliczenie, tego dnia (1 lutego 2022 roku) wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie o godz. 23:59, więc już nic nie musisz robić.

 

 

ESKARBONKA
 • Czym jest eSkarbonka?

  eSkarbonki to „wirtualne puszki”, dzięki którym kwestujący mogą zbierać datki na rzecz WOŚP w Internecie, a darczyńcy mogą się do takiej zbiórki przyłączyć. Aby założyć eSkarbonkę, musisz założyć konto na stronie iwolontariusz. Kwestować do eSkarbonki może każdy - dorosły, niepełnoletni za zgodą opiekuna prawnego, firmy za pomocą pełnomocnika.

 • Do kiedy działa eSkarbonka?

  Założenie eSkarbonki jest możliwe od 10 grudnia 2023 r. do dnia Finału do godz. 12:00 (28 stycznia 2024). 

  Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 29 stycznia 2024 r. o godz. 23:59.

 • Kto może założyć eSkarbonkę?

  eSkarbonkę może założyć każdy! 

  Jedną z nowości są eSkarbonki prowadzone przez firmy, które chciałyby zbierać datki na WOŚP wśród swoich pracowników, klientów czy partnerów biznesowych. Ale podobnie jak w poprzednich latach eSkarbonkę mogą zakładać też osoby fizyczne, w tym wolontariusze Fundacji WOŚP, a także Sztaby WOŚP.

  Jeśli jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, możesz zalogować się na swój profil iWolontariusz i tam uruchomić eSkarbonkę. 

  Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i masz ukończone 18 lat, wejdź na stronę iWolontariusz i kliknij "Załóż konto”. Następnie załóż swoją eSkarbonkę przechodząc kolejne kroki. Wtedy będziesz mógł zbierać online i automatycznie zostaniesz przypisany do wirtualnego Sztabu eSkarbonki.

  Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila.

  Jeśli masz pytania dotyczące wolontariatu pisz [email protected]. W sprawach wpłat/darowizn pisz na adres [email protected] 

 • Jak mogę uruchomić eSkarbonkę?

  Jeśli jesteś wolontariuszem przypisanym do konkretnego Sztabu, wejdź w swój profil w serwisie iWolontariusz i kliknij “Uruchom eSkarbonkę”.

  Jeśli nie jesteś wolontariuszem przypisanym do konkretnego Sztabu, a masz skończone 18 lat, załóż swój profil na platformie iWolontariusz i kliknij “Uruchom eSkarbonkę”.

  Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila. 

 • Jak poznam czy moja eSkarbonka jest aktywna?

  Po uruchomieniu eSkarbonki zobaczysz w przeglądarce jej widok, razem z unikalnym linkiem. 
  Podsumowanie Twojej internetowej zbiórki zobaczysz na Twoim koncie na iWolontariuszu.

 • Jak działa eSkarbonka?

  Zachęcaj znajomych do przekazywania wpłat na Twoją eSkarbonkę lub eSkarbonkę Twojego Sztabu. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu. Niech jak najwięcej osób dowie się o Twojej zbiórce - bo pomaganie jest dziecinnie proste!

  Efekty wszystkich tych zbiórek można śledzić na stronie eskarbonka.wosp.org.pl - tu można też wpłacać datki, które trafią na ogólny rachunek eSkarbonki.

 • Czy wpłata będzie od razu widoczna na stronie eSkarbonki?

  Wpłata powinna być widoczna od razu, jednak czasem może to potrwać kilka minut lub dłużej ze względu na proces zaksięgowania wpłaty (szczególnie dotyczy to kart i banków zagranicznych).

  Każdy wpłacający niezależnie od metody wpłaty powinien otrzymać potwierdzenie zgodnie z procedurą - banku, karty czy systemu płatniczego jaki zastosował dokonując wpłaty.

 • Kiedy mogę kwestować eSkarbonką?

  Założenie eSkarbonki jest możliwe od 10 grudnia 2023 r. do dnia 32. Finału WOŚP włącznie (28 stycznia 2024) 

  Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 29 stycznia 2024 r. o godz. 23:59.

 • Jak długo będzie aktywna eSkarbonka?

  Wpłat na eSkarbonki można dokonywać do 29 stycznia 2024 r. do północy.

 • Jak rozliczyć eSkarbonkę?

  Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 29 stycznia 2024 r. o godz. 23:59. Możesz ją sprawdzić wchodząc na swoją eSkarbonkę lub sprawdzając wynik w Bazie Wolontariuszy.

  Wynik z Twojej eSkarbonki nie sumuje się z wynikiem zebranym do tekturowej puszki kwestarskiej. 

  Uwaga wszystkie transakcje rozpoczęte przed zamknięciem eSkarbonek i zostaną zakończone później zostaną rozliczone zgodnie procedurami bankowymi i operatorów płatności tj. transakcje, które uzyskają autoryzację zostaną dodane do zebranej kwoty a odrzucone zostaną anulowane.

 • Czy kwota zebrana do eSkarbonki zostanie dopisana do mojego rozliczenia?

  Kwota zebrana do eSkarbonki nie zostanie dopisana do Twojego rozliczenia. Suma wszystkich eSkarbonek będzie wyświetlała się na stronie eskarbonka.wosp.org.pl.

 • Czy mój Sztab może założyć eSkarbonkę?

  Oczywiście, każdy Sztab może założyć eSkarbonkę. Jest to możliwe po zalogowaniu się Szefa Sztabu do Bazy Szefa Sztabu.

 • Co jeśli mój Sztab nie ma eSkarbonki?

  W tym wypadku możesz zgłosić się do Szefa Sztabu i poprosić o założenie eSkarbonki. Jeśli w tym roku się to nie uda - o nic się nie martw, spróbujecie na następnym Finale! A jeśli masz ochotę załóż swoją eSkarbonkę lub dorzuć się do eSkarbonki innego wolontariusza - zacznij od strony iwolontariusz

 • Jak mam się zarejestrować, by założyć eSkarbonkę?
  • Jestem pełnoletnim wolontariuszem, który rejestrował się tradycyjnie, w Sztabie

  Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i kliknij "Załóż konto". Podaj tam swoje dane (takie same, jakie podałeś na zgłoszeniu papierowym, czyli imię nazwisko, adres e-mail i numer PESEL) - nasz system znajdzie Cię w bazie. Jeśli wszystkie dane będą się zgadzać, konto zostanie założone od razu. Jeśli nie (bo np. nie będzie zgadzał się adres e-mail lub numer PESEL) - prosimy o kontakt [email protected]. Będziemy działać indywidualnie.

   

  • Jestem pełnoletnim wolontariuszem, który rejestrował się online

  Zaloguj się na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl używając dokładnie takich samych danych, których użyłeś kiedy zapisywałeś się jako wolontariusz. 

   

  • Nie jestem zarejestrowany w Sztabie, ale chcę założyć eSkarbonkę i mam ukończone 18 lat

  Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i kliknij "Załóż konto". Wtedy możesz założyć eSkarbonke wybierając interesującą Cię opcję. Po jej założeniu będziesz mógł wspierać Finał WOŚP online i zostaniesz automatycznie przypisany do wirtualnego Sztabu eSkarbonki.

   

  • Nie jestem zarejestrowany w Sztabie, ale chcę założyć eSkarbonkę i jestem osobą niepełnoletnią

  Poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji w serwisie iWolontariusz Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie m.in. zweryfikować konto poprzez swojego maila. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania - piszcie na adres: [email protected] - pomożemy!

 • Jak założyć eSkarbonkę dla firmy?

  Wejdź na iwolontariusz.wosp.org.pl i wybierz ZGŁOŚ FIRMĘ/ORGANIZACJĘ i postępuj zgodnie z instrukcjami.

  Jeśli grasz z nami pierwszy raz, najpierw się rejestrujesz a następnie przechodzisz proces zakładania eSkarbonki.
  Pamiętaj, że po założeniu eSkarbonki dla firmy stajesz się jej opiekunem. 

  Po założeniu eSkarbonki możesz ją spersonalizować – wybrać dostępne tło i alternatywną nazwę, którą automatycznie podpowie system.

   

 • Jakimi metodami płatności mogę płacić w eSkarbonce?

  W eSkarbonkach polskich Sztabów i ich wolontariuszy możesz płacić za pomocą karty Mastercard i systemu PayU. 
  W eSkarbonkach Sztabów zagranicznych i ich wolontariuszy możesz płacić za pomocą karty Mastercard i systemu PayPal. 

  W przypadku Sztabów zagranicznych:

  • najpierw wybierasz kwotę w PLN (kwota przeliczona po aktualnym kursie euro znajduje się poniżej kwoty w PLN),
  • w nowootwartym oknie możesz wybrać metodę płatności (dostępne metody są uzależnione od Twojego kraju i ustawień konta); możesz zapłacić dowolną metodą i walutą przypisaną do Twojego konta,
  • w swoim systemie Sztab będzie widział kwotę przeliczoną znów na PLN. 
 • Jak wygląda wpłata do eSkarbonki krok po kroku?

  Korzystanie z eSkarbonek jest szybkie, proste i bezpieczne.

  Na stronie eSkarbonki należy wybrać kwotę darowizny i formę płatności (karta Mastercard lub PayU), wpisać swoje imię i adres email, zaakceptować regulamin i na koniec kliknąć „Wpłać”. Następnie użytkownik jest przekierowywany na odpowiednią stronę PayU (operatora płatności w eSkarbonkach), na której należy postępować zgodnie z instrukcjami.

  Oprócz kart płatniczych, dostępne formy płatności to również przelew bankowy czy BLIK. Po realizacji wpłaty darczyńca zostanie przekierowany z powrotem do eSkarbonki, gdzie wyświetli się osobiste podziękowanie od Jurka Owsiaka. Na stronie eSkarbonki pojawi się też informacja o wpłacie wraz z jej kwotą oraz imieniem darczyńcy.

 • Czy jest minimalna/maksymalna kwota wpłaty do eSkarbonki?

  Nie ma górnej granicy, ale minimalna kwota jaką można przekazać to 1 zł.

 • Czy kwestujący może przywłaszczyć sobie środki zebrane w eSkarbonce?

  Osoby prowadzące zbiórkę nie mają dostępu do środków zgromadzonych w eSkarbonkach, a wszystkie pieniądze trafiają bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP.

 • Czym eSkarbonki poszczególnych kwestujących różnią się od tej na stronie eskarbonka.wosp.org.pl?

  Środki ze wszystkich zbiórek w całości trafią do WOŚP, ale będą księgowane na różnych rachunkach technicznych.

  Linki do indywidualnych eSkarbonek, zakładanych przez osoby fizyczne, firmy czy sztaby WOŚP, zawsze zaczynają się tak samo (https://eskarbonka.wosp.org.pl/…), ale kończą się unikalnym ciągiem cyfr i liter. To pozwala na ich osobne księgowanie i wyświetlanie wyników osiąganych przez konkretnego kwestującego.

  Z kolei wpłaty za pośrednictwem strony eskarbonka.wosp.org.pl trafiają na ogólne konto eSkarbonki. Tam też wyświetla się globalna kwota zebrana do tej pory za pośrednictwem wszystkich eSkarbonek.

 • Nie jestem pewien/pewna, czy podany link jest autentyczny. Co mam zrobić?

  Jeśli masz wątpliwości, czy osoba zachęcająca do zbiórki za pośrednictwem eSkarbonki rzeczywiście kwestuje na rzecz WOŚP, zachęcamy do korzystania z głównej eSkarbonki, która zawsze jest dostępna pod tym samym linkiem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/.

  Możesz też sprawdzić autentyczność linku do eSkarbonki za pomocą naszego specjalnego narzędzia: https://www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke 

   

 • Jak sprawdzić czy link do eSkarbonki jest autentyczny?

  To, czy dany link prowadzi do autentycznej eSkarbonki, można sprawdzić na stronie https://www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke, stworzonej specjalnie do weryfikacji eSkarbonek.

  Podobnie jak w świecie fizycznym, płatności online wymagają zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak dokładne sprawdzenie adresu strony, na której dokonujemy płatności, czy korzystanie wyłącznie z usług zaufanych pośredników płatności (w tym przypadku PayU).

  Wszystkie eSkarbonki są dostępne wyłącznie pod linkami zaczynającymi się od https://eskarbonka.wosp.org.pl/… . Strona ta jest szyfrowana i posiada certyfikat bezpieczeństwa wystawiony przez zaufaną jednostkę certyfikacyjną (firma ESET), czego widocznym znakiem jest kłódka przy pasku adresu w przeglądarce internetowej. Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności PayU, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób.

  Jeżeli masz wątpliwości co do autentyczności/bezpieczeństwa eSkarbonki napisz [email protected] 

 • Jestem opiekunem niepełnoletnich wolontariuszy, czy mogę założyć dla nich eSkarbonkę?

  Tak, osoba niepełnoletnia może mieć założoną eSkarbonkę po wcześniejszym zarejestrowaniu jako wolontariusz na stronie iWolontariusz: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ 

 • Czy mogę zmienić nazwę eSkarbonki?

  Nie ma możliwości zmiany nazwy eSkarbonki. Nazwa jest automatycznie przypisana do danych podanych przy rejestracji. Jednak możesz wybrać alternatywną nazwę spośród zaproponowanych przez system na podstawie formularza rejestracyjnego w iWolontariusz.

 • Czy mogę usunąć eSkarbonkę?

  eSakrbonce nie ma przewidzianej funkcjonalności usuwania, ponieważ narzędzie jest zautomatyzowane i wszystkie eSkarbonki zamkną się same 29 stycznia o godzinie 23:59, rozliczając się automatycznie na konto 32. Finału WOŚP.  

 • Jak udostępnić link do eSkarbonki?

  Aby Twoi znajomi mogli się dorzucić do Twojej eSkarbonki - muszą się o niej dowiedzieć. Każda eSkarbonka posiada swój unikalny link, który warto udostępnić np. we wpisie w mediach społecznościowych, na swojej stronie internetowej czy w mailu. Nie wysyłamy takiego linku mailem - jest dostępny po wejściu w eSkarbonkę przez Twoje konto na iWolontariuszu.

  Aby znaleźć link do eSkarbonki: 

  1. zaloguj się na https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ i kliknij w swój profil (przycisk z imieniem i nazwiskiem w prawym górnym rogu) 
  2. kliknij "Zobacz eSkarbonkę" 
  3. skopiuj link z paska przeglądarki, w którym widzisz adres strony i wklej do tam, gdzie chcesz udostępnić informację o eSkarbonce

  Nie rekomendujemy udostępniania linku w postaci kodu QR - to dzięki sekwencji unikalnego linku można łatwo poznać czy masz do czynienia z oficjalną zbiórką na rzecz Finału WOŚP. Jeżeli masz wątpliwości czy dana eSkarbonka jest prawdziwa - sprawdź autentyczność eSkarbonki.

 

 

Nie ma wśród pytań odpowiedzi, której potrzebujesz? Napisz do nas: [email protected]

 

 

Dorzuć się!

Nie chcesz zakładać swojej eSkarbonki? Możesz dorzucić się do głównej eSkarbonki WOŚP. Wesprzyj cel 29. Finału i graj z nami dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

 

Wpłać do eSkarbonki WOŚP

 

30 stycznia 2022 roku zagramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, bo wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

 

 

Wesprzyj cel 30. Finału WOŚP w najwygodniejszy dla siebie sposób: 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-06 15:04:56

Otwarcie ronda imienia WOŚP w Gnieźnie!

Uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystości otwarcia kolejnego miejsca imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo w pierwszej stolicy Polski to już 67. takie miejsce w Polsce i na świecie!

2024-03-27 12:50:00

Znamy ostateczny wynik 32. Finału!

Podczas dzisiejszego podsumowania Letniej Zadymy w Środku Zimy, Jurek Owsiak ogłosił ostateczną kwotę 32. Finału WOŚP. Na finałowe konto wpłynęło aż 281 879 118,07 PLN! Dziękujemy!

2024-03-20 22:30:00

Honorowy Obywatel Miasta Gdańska!

Prezes Zarządu Fundacji WOŚP otrzymał dziś tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska – miasta, w którym urodził się i spędził część dzieciństwa.

2024-03-13 10:05:00

Czwarte urodziny Domowej Orkiestry!

13 marca świętujemy czwarte urodziny programu Jurka Owsiaka. Za nami już siedem sezonów! Domową Orkiestrę możesz oglądać w każdy wtorek i czwartek o godz. 11:00 na kanale KręciołaTV na YouTube.