Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Finały

Promuj się i wspieraj z firmową eSkarbonką

2022-01-23 17:45:00

 

Twoja firma chce kwestować na rzecz 30. Finału WOŚP? Nic prostszego! Załóż swoją firmową eSkarbonkę i kwestuj online swoją społecznością. Zaangażuj pracowników lub klientów i wspieraj cel 30. Finału WOŚP.

 

◉ Masz fajny team w pracy?

Więc grajcie całym zespołem online! Macie zgraną ekipę w pracy? Dobry zespół to podstawia w szukaniu rozwiązań czy dążeniu do celu. Tym bardziej ważne jest, aby na co dzień dbać o dobrą atmosferę wśród ludzi, z którymi pracujesz. Teraz możesz zrobić coś dobrego, jednocześnie bawiąc się i angażując zespół we wspólne granie na rzecz 30. Finału WOŚP. W końcu nic tak nie łączy na wspólne idee i pomaganie!

 

◉ Lubisz swoich klientów?

Zrób z nimi coś dobrego. Masz małą, lokalną firmę bez sztabu pracowników? A może pracujesz w wielkiej korporacji, która na co dzień "ginie" w szeregu procedur i dokumentów. Zrób coś dobrego i wyjdź do ludzi. Nic tak nie wpływa na sprzedaż jak bezpośredni kontakt ze swoim klientem. Pokaż, że masz serce i razem ze swoimi klientami zagraj dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 

 

◉ eSkarbonka dla firm - jak to działa?

eSkarbonka to "wirtualna puszka", do której możesz kwestować bez ograniczeń i nie wychodząc z domu. eSkarbonkę może założyć każdy. Również w tym roku firmy mogą zakładać swoje eSkarbonki i kwestować online na rzecz WOŚP wspierając cel 30. Finału.

Załóż eSkarbonkę, udostępnij link do niej na stronach swojej firmy i ciesz się wspólnym graniem online wraz ze swoim zespołem. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu. Niech jak najwięcej osób dowie się o Twojej zbiórce.

 

◉ Jakie korzyści da Ci firmowa eSkarbonka?  

 • Ociepli wizerunek Twojej firmy,
 • wpłynie pozytywnie na atmosferę z pracownikami i klientami,
 • zrobisz coś dobrego, 100% wpłat wesprze cel 30. Finału WOŚP.

 

◉ Jak założyć eSkarbonkę?

Jak to zrobić? Wystarczy, że zarejestrujesz się na platformie http://iwolontariusz.wosp.org.pl/.  Po zalogowaniu przejdź do zakładki DLA FIRM/WYDARZEŃ i kliknij: "Zakładam eSkarbonkę”. Pamiętaj, że po założeniu eSkarbonki dla firmy stajesz się jej opiekunem. Więcej informacji dla firm znajdziesz TUTAJ

 

Instrukcja zakładania eSkarbonki:

 1. Załóż konto na https://iwolontariusz.wosp.org.pl
 2. Wybierz: DLA FIRM/WYDARZEŃ w ścieżce "Wybierz jeśli nie chcesz dołączyć do sztabu"
 3. Uzupełnij swoje dane i zgodę na przetwarzanie danych osobowych
 4. eSkarbonka gotowa!
 5. Teraz możesz spersonalizować swoją skarbonkę – wybrać tło i nazwę

 

Załóż eSkarbonkę

 

 

◉ Jak promować firmę mają swoją eSkarbonkę?

W tym roku, aby jeszcze bardziej uprościć Wam zadanie i komunikację eSkarbonki, przygotowaliśmy dla Was gotowy pakiet grafik. Wszystkie grafiki do pobrania dostępne są po zalogowaniu w Waszym koncie na iWolontariusz.wosp.org.pl. Zaloguj się na konto -> kliknij "edytuj eSkarbonkę" ->"pobierz grafiki promocyjne dla firm". Grafiki przygotowane zostały w plikach jpg oraz psd, tak by każda firma mogła nałożyć na grafikę swoje logo we wskazanym miejscu. Dowiedz się jeszcze więcej o promocji firmowej eSkarbonki, oglądaj lub pobierz prezentację i do dzieła!

 

Przejdź na stronę prezentacji i oglądaj

 

◉ Kiedy mogę kwestować eSkarbonką?

Swoją eSkarbonkę możesz założyć już dziś! Zakładanie wszystkich eSkarbonek będzie możliwe do dnia Finału (30.01.2021 r. włącznie). Kwestować online swoją eSkarbonką możesz aż do 1 lutego 2022 r. Nie martw się o rozliczenie, tego dnia (1 lutego 2022 roku) wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie o godz. 23:59, więc już nic nie musisz robić.

 

 

ESKARBONKA
 • Czym jest eSkarbonka?

  eSkarbonki to „wirtualne puszki”, dzięki którym kwestujący mogą zbierać datki na rzecz WOŚP w Internecie, a darczyńcy mogą się do takiej zbiórki przyłączyć.

  Aby założyć eSkarbonkę, możesz być wolontariuszem zarejestrowanym w danym sztabie, ale nie musisz. eSkarbonkę może założyć każdy! Od 29. Finału WOŚP eSkarbonki mogą zakładać także firmy i wydarzenia.

 • Do kiedy działa eSkarbonka?

  Założenie eSkarbonki jest  możliwe od 1 grudnia 2021 r. do dnia Finału włącznie. 

  Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 31 stycznia 2022 r. o godz. 23:59.

 • Kto może założyć eSkarbonkę?

  eSkarbonkę może założyć każdy! 

  Jedną z nowości są eSkarbonki prowadzone przez firmy, które chciałyby zbierać datki na WOŚP wśród swoich pracowników, klientów czy partnerów biznesowych. Ale podobnie jak w poprzednich latach eSkarbonkę mogą zakładać też osoby fizyczne, w tym wolontariusze Fundacji WOŚP, a także Sztaby WOŚP.

  Jeśli jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, możesz zalogować się na swój profil iWolontariusz i tam uruchomić eSkarbonkę. 

  Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i masz ukończone 18 lat, wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i kliknij "Załóż konto”. Następnie załóż swoją eSkarbonkę przechodząc kolejne kroki. Wtedy będziesz mógł zbierać online i automatycznie zostaniesz przypisany do wirtualnego Sztabu eSkarbonki.

  Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila.

  Jeśli masz pytania - pisz na adres [email protected]

 • Jak mogę uruchomić eSkarbonkę?

  Jeśli jesteś wolontariuszem przypisanym do konkretnego Sztabu, wejdź w swój profil w serwisie iWolontariusz i kliknij “Uruchom eSkarbonkę”.

  Jeśli nie jesteś wolontariuszem przypisanym do konkretnego Sztabu, a masz skończone 18 lat, załóż swój profil na platformie iWolontariusz i kliknij “Uruchom eSkarbonkę”.

  Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila. 

 • Jak poznam czy moja eSkarbonka jest aktywna?

  Po uruchomieniu eSkarbonki zobaczysz w przeglądarce jej widok, razem z unikalnym linkiem. 
  Podsumowanie Twojej internetowej zbiórki zobaczysz na Twoim koncie na iWolontariuszu.

 • Jak działa eSkarbonka?

  Zachęcaj znajomych do przekazywania wpłat na Twoją eSkarbonkę lub eSkarbonkę Twojego Sztabu. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu. Niech jak najwięcej osób dowie się o Twojej zbiórce - bo pomaganie jest dziecinnie proste!

  Efekty wszystkich tych zbiórek można śledzić na stronie eskarbonka.wosp.org.pl - tu można też wpłacać datki, które trafią na ogólny rachunek eSkarbonki.

 • Czy wpłata będzie od razu widoczna na stronie eSkarbonki?

  Wpłata powinna być widoczna od razu, jednak czasem może to potrwać kilka minut ze względu na proces zaksięgowania wpłaty.

 • Kiedy mogę kwestować eSkarbonką?

  Założenie eSkarbonki jest możliwe od 1 grudnia 2021 r. do dnia 30. Finału WOŚP włącznie. 

  Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 31 stycznia 2022 r. o godz. 23:59.

 • Jak długo będzie aktywna eSkarbonka?

  Wpłat na eSkarbonki można dokonywać do 31 stycznia 2022 r. do północy.

 • Jak rozliczyć eSkarbonkę?

  Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 31 stycznia 2022 r. o godz. 23:59. Możesz ją sprawdzić wchodząc na swoją eSkarbonkę lub sprawdzając wynik w Bazie Wolontariuszy.

  Wynik z Twojej eSkarbonki nie sumuje się z wynikiem zebranym do tekturowej puszki kwestarskiej. 

 • Czy kwota zebrana do eSkarbonki zostanie dopisana do mojego rozliczenia?

  Kwota zebrana do eSkarbonki nie zostanie dopisana do Twojego rozliczenia. Suma wszystkich eSkarbonek będzie wyświetlała się na stronie eskarbonka.wosp.org.pl.

 • Czy mój Sztab może założyć eSkarbonkę?

  Oczywiście, każdy Sztab może założyć eSkarbonkę. Jest to możliwe po zalogowaniu się Szefa Sztabu do Bazy Szefa Sztabu.

 • Co jeśli mój Sztab nie ma eSkarbonki?

  W tym wypadku możesz zgłosić się do Szefa Sztabu i poprosić o założenie eSkarbonki. Jeśli w tym roku się to nie uda - o nic się nie martw, spróbujecie na następnym Finale! A jeśli masz ochotę załóż swoją eSkarbonkę lub dorzuć się do eSkarbonki innego wolontariusza.

 • Jak mam się zarejestrować, by założyć eSkarbonkę?
  • Jestem pełnoletnim wolontariuszem, który rejestrował się tradycyjnie, w Sztabie

  Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i kliknij "Załóż konto". Podaj tam swoje dane (takie same, jakie podałeś na zgłoszeniu papierowym, czyli imię nazwisko, adres e-mail i numer PESEL) - nasz system znajdzie Cię w bazie. Jeśli wszystkie dane będą się zgadzać, konto zostanie założone od razu. Jeśli nie (bo np. nie będzie zgadzał się adres e-mail lub numer PESEL) - prosimy o kontakt [email protected]. Będziemy działać indywidualnie.

   

  • Jestem pełnoletnim wolontariuszem, który rejestrował się online

  Zaloguj się na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl używając dokładnie takich samych danych, których użyłeś kiedy zapisywałeś się jako wolontariusz. 

   

  • Nie jestem zarejestrowany w Sztabie, ale chcę założyć eSkarbonkę i mam ukończone 18 lat

  Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i kliknij "Załóż konto". Wtedy możesz założyć eSkarbonke wybierając interesującą Cię opcję. Po jej założeniu będziesz mógł wspierać Finał WOŚP online i zostaniesz automatycznie przypisany do wirtualnego Sztabu eSkarbonki.

   

  • Nie jestem zarejestrowany w Sztabie, ale chcę założyć eSkarbonkę i jestem osobą niepełnoletnią

  Poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji w serwisie iWolontariusz Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie m.in. zweryfikować konto poprzez swojego maila. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania - piszcie na adres: [email protected] - pomożemy!

 • Jak założyć eSkarbonkę dla firmy?

  Wejdź na iwolontariusz.wosp.org.pl i wybierz ZGŁOŚ FIRMĘ LUB WYDARZENIE i postępuj zgodnie z instrukcjami.

  Jeśli grasz z nami pierwszy raz, najpierw się rejestrujesz a następnie przechodzisz proces zakładania eSkarbonki.
  Pamiętaj, że po założeniu eSkarbonki dla firmy stajesz się jej opiekunem. 

  Po założeniu eSkarbonki możesz ją spersonalizować – wybrać dostępne tło i alternatywną nazwę, którą automatycznie podpowie system.

   

   

  Zakładając eSkarbonkę dla firmy lub wydarzenia możecie zdecydować, czy chcecie grać wyłącznie online czy razem ze Sztabem:

 • Jakimi metodami płatności mogę płacić w eSkarbonce?

  W eSkarbonkach polskich Sztabów i ich wolontariuszy możesz płacić za pomocą karty Mastercard i systemu PayU. 
  W eSkarbonkach Sztabów zagranicznych i ich wolontariuszy możesz płacić za pomocą karty Mastercard i systemu PayPal. 

  W przypadku Sztabów zagranicznych:

  • najpierw wybierasz kwotę w PLN (kwota przeliczona po aktualnym kursie euro znajduje się poniżej kwoty w PLN),
  • w nowootwartym oknie możesz wybrać metodę płatności (dostępne metody są uzależnione od Twojego kraju i ustawień konta); możesz zapłacić dowolną metodą i walutą przypisaną do Twojego konta,
  • w swoim systemie Sztab będzie widział kwotę przeliczoną znów na PLN. 
 • Jak wygląda wpłata do eSkarbonki krok po kroku?

  Korzystanie z eSkarbonek jest szybkie, proste i bezpieczne.

  Na stronie eSkarbonki należy wybrać kwotę darowizny i formę płatności (karta Mastercard lub PayU), wpisać swoje imię i adres email, zaakceptować regulamin i na koniec kliknąć „Wpłać”. Następnie użytkownik jest przekierowywany na odpowiednią stronę PayU (operatora płatności w eSkarbonkach), na której należy postępować zgodnie z instrukcjami.

  Oprócz kart płatniczych, dostępne formy płatności to również przelew bankowy czy BLIK. Po realizacji wpłaty darczyńca zostanie przekierowany z powrotem do eSkarbonki, gdzie wyświetli się osobiste podziękowanie od Jurka Owsiaka. Na stronie eSkarbonki pojawi się też informacja o wpłacie wraz z jej kwotą oraz imieniem darczyńcy.

 • Czy jest minimalna/maksymalna kwota wpłaty do eSkarbonki?

  Nie ma górnej granicy, ale minimalna kwota jaką można przekazać to 1 zł.

 • Czy kwestujący może przywłaszczyć sobie środki zebrane w eSkarbonce?

  Osoby prowadzące zbiórkę nie mają dostępu do środków zgromadzonych w eSkarbonkach, a wszystkie pieniądze trafiają bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP.

 • Czym eSkarbonki poszczególnych kwestujących różnią się od tej na stronie eskarbonka.wosp.org.pl?

  Środki ze wszystkich zbiórek w całości trafią do WOŚP, ale będą księgowane na różnych rachunkach technicznych.

  Linki do indywidualnych eSkarbonek, zakładanych przez osoby fizyczne, firmy MŚP czy sztaby WOŚP, zawsze zaczynają się tak samo (https://eskarbonka.wosp.org.pl/…), ale kończą się unikalnym ciągiem cyfr i liter. To pozwala na ich osobne księgowanie i wyświetlanie wyników osiąganych przez konkretnego kwestującego.

  Z kolei wpłaty za pośrednictwem strony eskarbonka.wosp.org.pl trafiają na ogólne konto eSkarbonki. Tam też wyświetla się globalna kwota zebrana do tej pory za pośrednictwem wszystkich eSkarbonek.

 • Nie jestem pewien/pewna, czy podany link jest autentyczny. Co mam zrobić?

  Jeśli masz wątpliwości, czy osoba zachęcająca do zbiórki za pośrednictwem eSkarbonki rzeczywiście kwestuje na rzecz WOŚP, zachęcamy do korzystania z głównej eSkarbonki, która zawsze jest dostępna pod tym samym linkiem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/.

  Możesz też sprawdzić autentyczność linku do eSkarbonki za pomocą naszego specjalnego narzędzia: https://www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke 

   

  Wygląd przykładowych eSkarbonek:

   

 • Jak sprawdzić czy link do eSkarbonki jest autentyczny?

  To, czy dany link prowadzi do autentycznej eSkarbonki, można sprawdzić na stronie https://www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke, stworzonej specjalnie do weryfikacji eSkarbonek.

  Podobnie jak w świecie fizycznym, płatności online wymagają zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak dokładne sprawdzenie adresu strony, na której dokonujemy płatności, czy korzystanie wyłącznie z usług zaufanych pośredników płatności (w tym przypadku PayU).

  Wszystkie eSkarbonki są dostępne wyłącznie pod linkami zaczynającymi się od https://eskarbonka.wosp.org.pl/… . Strona ta jest szyfrowana i posiada certyfikat bezpieczeństwa wystawiony przez zaufaną jednostkę certyfikacyjną (firma ESET), czego widocznym znakiem jest kłódka przy pasku adresu w przeglądarce internetowej. Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności PayU, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób.

 • Jestem opiekunem niepełnoletnich wolontariuszy, czy mogę założyć dla nich eSkarbonkę?

  Tak, osoba niepełnoletnia może mieć założoną eSkarbonkę po wcześniejszym zarejestrowaniu jako wolontariusz na stronie iWolontariusz: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ 

 • Czy mogę zmienić nazwę eSkarbonki?

  Nie ma możliwości zmiany nazwy eSkarbonki, jest ona zaciągana automatycznie zgodnie z danymi podanymi przy rejestracji. Jednak możesz wybrać alternatywną nazwę spośród zaproponowanych przez system na podstawie formularza rejestracyjnego w iWolontariuszu.

 • Czy mogę usunąć eSkarbonkę?

  eSakrbonce nie ma przewidzianej funkcjonalności usuwania, ponieważ narzędzie jest zautomatyzowane i wszystkie eSkarbonki zamkną się same 31 stycznia o godzinie 23:59, rozliczając się automatycznie na konto 30. Finału WOŚP.  

 • Jak udostępnić link do eSkarbonki?

  Aby Twoi znajomi mogli się dorzucić do Twojej eSkarbonki - muszą się o niej dowiedzieć. Każda eSkarbonka posiada swój unikalny link, który warto udostępnić np. we wpisie w mediach społecznościowych, na swojej stronie internetowej czy w mailu. Nie wysyłamy takiego linku mailem - jest dostępny po wejściu w eSkarbonkę przez Twoje konto na iWolontariuszu.

   

  Aby znaleźć link do eSkarbonki: 

  1. zaloguj się na https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ i kliknij w swój profil (przycisk z imieniem i nazwiskiem w prawym górnym rogu) 
  2. kliknij "Zobacz eSkarbonkę" 
  3. skopiuj link z paska przeglądarki, w którym widzisz adres strony i wklej do tam, gdzie chcesz udostępnić informację o eSkarbonce

  Nie rekomendujemy udostępniania linku w postaci kodu QR - to dzięki sekwencji unikalnego linku można łatwo poznać czy masz do czynienia z oficjalną zbiórką na rzecz 30. Finału WOŚP.

 

 

Nie ma wśród pytań odpowiedzi, której potrzebujesz? Napisz do nas: [email protected]

 

 

Dorzuć się!

Nie chcesz zakładać swojej eSkarbonki? Możesz dorzucić się do głównej eSkarbonki WOŚP. Wesprzyj cel 29. Finału i graj z nami dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

 

Wpłać do eSkarbonki WOŚP

 

30 stycznia 2022 roku zagramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, bo wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

 

 

Wesprzyj cel 30. Finału WOŚP w najwygodniejszy dla siebie sposób: 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-04 14:00:46

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Strażaka, więc składamy najlepsze życzenia wszystkim Strażakom. Jednocześnie przypominamy Wam, co udało nam się zrobić dla jednostek OSP!

2022-04-23 10:55:19

Łączność internetowa w Punktach Humanitarnych

Dostęp do internetu pozwala na monitorowanie sytuacji na pozostałych przejściach granicznych oraz szybką i niezawodną komunikację pomiędzy nami a innymi grupami wolontariuszy niosących pomoc. Możliwość swobodnej komunikacji to również szybsze zbieranie i przekazywanie informacji o potrzebym wyposażeniu i materiałach

2022-05-30 16:27:13

Szukamy ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz ze Złotym Melonem sp. z o.o., organizatorem Wakacyjnego Zawrotu Głowy w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn, poszukuje ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią w terminie: 12.07 – 23.07.2022.

2022-05-26 14:49:15

Dzień Matki w Fundacji WOŚP

Z okazji Dnia Matki życzymy wszystkim Mamom wszystkiego najwspanialszego!