Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Fundacja
Finały

Przeżyjmy to jeszcze raz! Niezwykłe chwile 31. Finału WOŚP

2023-05-19 12:55:00

 

Ostatnie takty 31. Finału WOŚP wybrzmiały już prawie cztery miesiące temu, a w nas wciąż tkwią pozytywne emocje, którymi i Was próbowaliśmy tego dnia zarazić i... wciąż zarażać chcemy! W Dniu Dobrych Uczynków wracamy wspomnieniami do dnia zbiórki i jeszcze raz bardzo mocno dziękujemy za Wasze otwarte serca i chęć pomocy innym!

 

Goście studia 31. Finału WOŚP, fot. Paweł Krupka


29 stycznia graliśmy głośno i radośnie, żeby wspólnie wygrać z sepsą, stanowiącą poważny i niebezpieczny problem medyczny. Graliśmy tłumnie i różnorodnie, a to za sprawą 1653 Sztabów, które włączyły się w akcję i przesyłały - pod każdą szerokością geograficzną - wieści o Orkiestrze i jej pozytywne przesłanie. 

 

 

Sercem naszych działań w Warszawie były dwie lokalizacje w samym centrum stolicy - studio na Placu Defilad, z którego realizowaliśmy kilkunastogodzinną transmisję 31. Finału, a także Plac Bankowy, gdzie stanęła nasza scena koncertowa i skąd wyruszali uczestnicy 17. Biegu "Policz się z cukrzycą". Było utrapomarańczowo! 

 

 

Studio finałowe, które po dwuletniej, wywołanej pandemią, zmianie, ponownie mogło się otworzyć na publiczność i zaprosić w swoje progi to ultrakolorwa przestrzeń, motywami graficznymi nawiązująca do świata dżungli i oceanów. To miejsce, w którym Jurek Owsiak i pozostali członkowie zarządu Fundacji WOŚP oraz prowadzący transmisję internetową, spotykali się z wyjątkowymi gośćmi - osobami przekazującymi niezwykłe przedmioty na aukcje, ekspertami medycznymi czy ludźmi i instytucjami wspierającymi działania Orkiestry przez cały rok. Były też łączenia z miastami, które w 31. Finał WOŚP się włączyły.  

 

 

  

W studiu odwiedziły nas osoby o wielkim sercu, m.in. Marcin Prokop, Anna Lewandowska, Maja Ostaszewska i Joanna Przetakiewicz, którzy podzielili się z reporterami Kręcioła TV swoimi wspomnieniami związanymi z Orkiestrą.  

 

  

Na scenie w studio i na Placu Bankowym zaprezentowało się kilkunastu artystów - wśród nich między innymi rumuńskie Dirty Shirt, czyli laureaci ostatniej edycji Złotego Bączka, plebiscytu publiczności Pol'and'Rock Festival, czy Gutek.

 

 

Nie zabrakło jednego z najważniejszych momentów związanych z każdym Finałem, czyli Światełka do Nieba, które tym razem było nie tylko wysłaniem znaku w kierunku dobrych aniołów, ale też stanowiło symbol solidarności z Ukrainą.  

 

 

Jeszcze raz dziękujemy Wam za to, że po raz kolejny mogliśmy na Was liczyć! To Wy czynicie Finał tak wyjątkowym! Robicie DOBRO!

 

 

Razem, na walkę z sepsą, zebraliśmy 243 259 387,25 złotych, czyli blisko 19 milionów złotych więcej niż przed rokiem. Już w poniedziałek rozpoczynamy zakupy sprzętu medycznego - to będą prawdopodobnie największe zakupy w historii Fundacji WOŚP

POKAŻ PODOBNE
2023-04-28 12:50:00

Ostatnie miejsca na szkolenie Patrolu!

Już 12 maja wystartuje kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu! Jeśli chcesz dołączyć do tzw. czerwonych koszulek jeszcze przed najbliższym Pol'and'Rock Festival, nie czekaj!

2023-03-13 14:58:21

3 lata Domowej Orkiestry

13 marca 2020 roku opublikowaliśmy 1. odcinek Domowej Orkiestry. Aż trudno nam uwierzyć, że minęły już aż 3 lata! Łącznie wyemitowaliśmy 815 odcinków Domowej Orkiestry w 6 sezonach - to ponad tysiąc godzin razem z Wami!

2023-04-21 13:34:28

Ogłaszamy 66. Konkurs Ofert

66. Konkurs Ofert poświęcony będzie zakupom urządzeń dla pracowni mikrobiologicznych pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą. Negocjacje odbędą się w dniach 22-24.05.2023 r. Zapraszamy do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji.

2023-04-25 14:40:00

WOŚP szkoli w Brukseli!

W dniach 20-23 kwietnia siedmiu instruktorów Pokojowego Patrolu szkoliło wolontariuszy Centrum Pomocy w Belgii. Blisko 40 osób nabyło praktyczną umiejętność udzielania pierwszej pomocy!