Do 32. Finału WOŚP pozostało
49 dni
Fundacja
Finały

Przeżyjmy to jeszcze raz! Niezwykłe chwile 31. Finału WOŚP

2023-05-19 14:55:00

 

Ostatnie takty 31. Finału WOŚP wybrzmiały już prawie cztery miesiące temu, a w nas wciąż tkwią pozytywne emocje, którymi i Was próbowaliśmy tego dnia zarazić i... wciąż zarażać chcemy! W Dniu Dobrych Uczynków wracamy wspomnieniami do dnia zbiórki i jeszcze raz bardzo mocno dziękujemy za Wasze otwarte serca i chęć pomocy innym!

 

Goście studia 31. Finału WOŚP, fot. Paweł Krupka


29 stycznia graliśmy głośno i radośnie, żeby wspólnie wygrać z sepsą, stanowiącą poważny i niebezpieczny problem medyczny. Graliśmy tłumnie i różnorodnie, a to za sprawą 1653 Sztabów, które włączyły się w akcję i przesyłały - pod każdą szerokością geograficzną - wieści o Orkiestrze i jej pozytywne przesłanie. 

 

 

Sercem naszych działań w Warszawie były dwie lokalizacje w samym centrum stolicy - studio na Placu Defilad, z którego realizowaliśmy kilkunastogodzinną transmisję 31. Finału, a także Plac Bankowy, gdzie stanęła nasza scena koncertowa i skąd wyruszali uczestnicy 17. Biegu "Policz się z cukrzycą". Było utrapomarańczowo! 

 

 

Studio finałowe, które po dwuletniej, wywołanej pandemią, zmianie, ponownie mogło się otworzyć na publiczność i zaprosić w swoje progi to ultrakolorwa przestrzeń, motywami graficznymi nawiązująca do świata dżungli i oceanów. To miejsce, w którym Jurek Owsiak i pozostali członkowie zarządu Fundacji WOŚP oraz prowadzący transmisję internetową, spotykali się z wyjątkowymi gośćmi - osobami przekazującymi niezwykłe przedmioty na aukcje, ekspertami medycznymi czy ludźmi i instytucjami wspierającymi działania Orkiestry przez cały rok. Były też łączenia z miastami, które w 31. Finał WOŚP się włączyły.  

 

 

  

W studiu odwiedziły nas osoby o wielkim sercu, m.in. Marcin Prokop, Anna Lewandowska, Maja Ostaszewska i Joanna Przetakiewicz, którzy podzielili się z reporterami Kręcioła TV swoimi wspomnieniami związanymi z Orkiestrą.  

 

  

Na scenie w studio i na Placu Bankowym zaprezentowało się kilkunastu artystów - wśród nich między innymi rumuńskie Dirty Shirt, czyli laureaci ostatniej edycji Złotego Bączka, plebiscytu publiczności Pol'and'Rock Festival, czy Gutek.

 

 

Nie zabrakło jednego z najważniejszych momentów związanych z każdym Finałem, czyli Światełka do Nieba, które tym razem było nie tylko wysłaniem znaku w kierunku dobrych aniołów, ale też stanowiło symbol solidarności z Ukrainą.  

 

 

Jeszcze raz dziękujemy Wam za to, że po raz kolejny mogliśmy na Was liczyć! To Wy czynicie Finał tak wyjątkowym! Robicie DOBRO!

 

 

Razem, na walkę z sepsą, zebraliśmy 243 259 387,25 złotych, czyli blisko 19 milionów złotych więcej niż przed rokiem. Już w poniedziałek rozpoczynamy zakupy sprzętu medycznego - to będą prawdopodobnie największe zakupy w historii Fundacji WOŚP

POKAŻ PODOBNE
2023-09-18 18:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-09-19 11:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!

2023-10-10 16:45:00

Kupiliśmy sprzęt dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu

Fundacja WOŚP zrealizowała dziś kolejne zakupy sprzętu medycznego. Pierwszą część 67. Konkursu Ofert dedykowaliśmy urządzeniu dla placówki z Poznania.

2023-09-24 12:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.