Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Fundacja
Finały

Przeżyjmy to jeszcze raz! Niezwykłe chwile 31. Finału WOŚP

2023-05-19 12:55:00

 

Ostatnie takty 31. Finału WOŚP wybrzmiały już prawie cztery miesiące temu, a w nas wciąż tkwią pozytywne emocje, którymi i Was próbowaliśmy tego dnia zarazić i... wciąż zarażać chcemy! W Dniu Dobrych Uczynków wracamy wspomnieniami do dnia zbiórki i jeszcze raz bardzo mocno dziękujemy za Wasze otwarte serca i chęć pomocy innym!

 

Goście studia 31. Finału WOŚP, fot. Paweł Krupka


29 stycznia graliśmy głośno i radośnie, żeby wspólnie wygrać z sepsą, stanowiącą poważny i niebezpieczny problem medyczny. Graliśmy tłumnie i różnorodnie, a to za sprawą 1653 Sztabów, które włączyły się w akcję i przesyłały - pod każdą szerokością geograficzną - wieści o Orkiestrze i jej pozytywne przesłanie. 

 

 

Sercem naszych działań w Warszawie były dwie lokalizacje w samym centrum stolicy - studio na Placu Defilad, z którego realizowaliśmy kilkunastogodzinną transmisję 31. Finału, a także Plac Bankowy, gdzie stanęła nasza scena koncertowa i skąd wyruszali uczestnicy 17. Biegu "Policz się z cukrzycą". Było utrapomarańczowo! 

 

 

Studio finałowe, które po dwuletniej, wywołanej pandemią, zmianie, ponownie mogło się otworzyć na publiczność i zaprosić w swoje progi to ultrakolorwa przestrzeń, motywami graficznymi nawiązująca do świata dżungli i oceanów. To miejsce, w którym Jurek Owsiak i pozostali członkowie zarządu Fundacji WOŚP oraz prowadzący transmisję internetową, spotykali się z wyjątkowymi gośćmi - osobami przekazującymi niezwykłe przedmioty na aukcje, ekspertami medycznymi czy ludźmi i instytucjami wspierającymi działania Orkiestry przez cały rok. Były też łączenia z miastami, które w 31. Finał WOŚP się włączyły.  

 

 

  

W studiu odwiedziły nas osoby o wielkim sercu, m.in. Marcin Prokop, Anna Lewandowska, Maja Ostaszewska i Joanna Przetakiewicz, którzy podzielili się z reporterami Kręcioła TV swoimi wspomnieniami związanymi z Orkiestrą.  

 

  

Na scenie w studio i na Placu Bankowym zaprezentowało się kilkunastu artystów - wśród nich między innymi rumuńskie Dirty Shirt, czyli laureaci ostatniej edycji Złotego Bączka, plebiscytu publiczności Pol'and'Rock Festival, czy Gutek.

 

 

Nie zabrakło jednego z najważniejszych momentów związanych z każdym Finałem, czyli Światełka do Nieba, które tym razem było nie tylko wysłaniem znaku w kierunku dobrych aniołów, ale też stanowiło symbol solidarności z Ukrainą.  

 

 

Jeszcze raz dziękujemy Wam za to, że po raz kolejny mogliśmy na Was liczyć! To Wy czynicie Finał tak wyjątkowym! Robicie DOBRO!

 

 

Razem, na walkę z sepsą, zebraliśmy 243 259 387,25 złotych, czyli blisko 19 milionów złotych więcej niż przed rokiem. Już w poniedziałek rozpoczynamy zakupy sprzętu medycznego - to będą prawdopodobnie największe zakupy w historii Fundacji WOŚP

POKAŻ PODOBNE
2023-03-30 09:00:00

RUR - dwa dni szkoleń na Białołęce za nami!

W dniach 28-29 marca w Szkole Podstawowej nr 356 szkoliliśmy nauczycieli i nauczycielki ze wszystkich 17 szkół podstawowych na warszawskiej Białołęce!

2023-03-22 15:15:00

Rok temu uruchomiliśmy punkt pomocy

Fundacja WOŚP jest jedną z tych organizacji, które wsparcie dla Ukrainy rozpoczęły tuż po brutalnym ataku Rosji. Poza zakupem sprzętu, Orkiestra zdecydowała się na utworzenie punktu pomocy dla osób z Ukrainy. Uruchomiliśmy go dokładnie rok temu.

2023-05-09 10:20:34

Dzisiaj obchodzimy Dzień Okulistów i Okulistyki

9 maja to Dzień Okulistów i Okulistyki - wyjątkowy termin dla nas w Fundacji WOŚP. Od roku 2001 prowadzimy Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, którego celem jest zapewnienie pomocy w zakresie zdrowia wzroku małych bohaterów. Wzrokowi dedykowaliśmy też 30. Finał WOŚP.

2023-04-30 11:10:11

Akcja Miś – Nie bij mnie, kochaj mnie!

Dziś Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci, ustanowiony by zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak destrukcyjne i niebezpieczne jest stosowanie przemocy przeciwko najmłodszym. W tym roku mija 20 lat odkąd Fundacja WOŚP zainicjowała akcję Miś – Nie bij mnie, mającą na celu zwiększenie świadomości dorosłych oraz dzieci, pokazującą krzywdzące skutki kar cielesnych na nieletnich.