Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
77 634 634 PLN
Fundacja
Medycyna

Rok temu uruchomiliśmy punkt pomocy humanitarnej w Michałowie

2022-11-08 14:21:48
 
Dziś mija dokładnie rok od uruchomienia całodobowego Punktu Pomocy Humanitarnej WOŚP przy Zespole Szkół w Michałowie, niespełna 30 kilometrów od granicy polsko-białoruskiej, który nieprzerwanie przez trzy miesiące działał, zapewniając wsparcie medykom i organizacjom pozarządowym.
 
 
Konferencja prasowa wz. z otwarciem punktu pomocy humanitarnej w Michałowie
 
 
Punkt powstał z inicjatywy Fundacji WOŚP w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys humanitarny i miał służyć jako baza zaopatrzeniowa dla osób zaangażowanych w pomoc imigrantom w obszarze przygranicznym. Od początku listopada 2021r . do końca stycznia 2022 r. punkt przekazał działaczom ponad 17 000 artykułów spożywczych, ponad 40 000 artykułów medycznych, ponad 2 500 szt. odzieży (w tym butów) i ponad 1 500 artykułów kempingowych, turystycznych i elektronicznych (np. telefony, powerbanki).
 
Przez dwa miesiące Punkt Pomocy Humanitarnej WOŚP obsługiwali członkowie Pokojowego Patrolu. Łącznie zaangażowało się aż 125 wolontariuszy w czerwonych koszulkach.
 
 
Zaprosiliśmy do współpracy wszystkie organizacje pozarządowe, instytucje i środowiska, stojące na straży praw człowieka, apelując przy tym o umożliwienie aktywistom działania w strefie stanu wyjątkowego.
 
 
Oprócz zakupów realizowanych zgodnie z listą potrzeb, do Punktu Pomocy Humanitarnej WOŚP trafiło także wsparcie rzeczowe przekazane przez OSP Michałowo, PCK Białystok i Polską Misję Medyczną.
 
 
W związku z intensywnymi pracami nad organizacją jubileuszowego Finału WOŚP, w styczniu koordynację działań w Punkcie Pomocy Humanitarnej przejęła organizacja Salam Lab z Grupy Granica. Dzięki wspólnym staraniom i partnerskiej współpracy Punkt mógł działać dalej bez przerwy do 31 stycznia 2022 r.
 
 
Na działania w obszarze przygranicznym, w tym na zakupy materiałów medycznych, odzieży, a także na logistykę i organizację pracy Punktu, przeznaczyliśmy w sumie ponad 600 000 złotych. Na akcję pomocową w związku z kryzysem humanitarnym wykorzystaliśmy środki, które otrzymaliśmy od Was w ramach 1% podatku.
 
Instalacja punktu pomocy humanitarnej WOŚP.
 
 
 
 

Nieobojętni na krzywdę

W każdej nagłej, kryzysowej sytuacji, robimy wszystko, co w naszej mocy, by dostarczyć potrzebne wsparcie. Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, nieustannie angażujemy się także w pomoc naszym sąsiadom. W ramach tej akcji przeznaczyliśmy do tej pory ponad 23 miliony złotych na zakup sprzętów medycznych dla szpitali w Ukrainie i na terenie Polski, gdzie przyjmowani są uchodźcy. Postawiliśmy dwa punkty pomocy humanitarnej — jeden przy granicy w Szeginie, a jeden w Warszawie. Latem, goszcząc wspaniałych ukraińskich artystów na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, razem z Wami graliśmy w wielkiej pokojowej manifestacji pod hasłem WOJNIE NIE, wyrażając w ten sposób nasz sprzeciw wobec nieuzasadnionej agresji. 

Nasza postawa zainspirowała innych do wzięcia udziału w pomaganiu. Dzięki Waszemu wsparciu dokonaliśmy m.in. zakupu nowoczesnej karetki z pełnym wyposażeniem o wartości blisko 700 tysięcy złotych, która już w tym tygodniu trafi do Charkowa. Oprócz tego zakupiliśmy i dostarczyliśmy do szpitali także:
  • kardiomonitory
  • respiratory 
  • aparaty do znieczulania  
  • koncentratory tlenu  
  • pulsoksymetry  
  • USG
  • EKG
  • Indywidualne Pakiety Medyczne. 


Dowiedz się, jak pomagamy Ukrainie!

 

POKAŻ PODOBNE
2022-11-16 11:45:00

Już ponad 1000 Sztabów gra z nami na 31. Finale WOŚP!

Co roku Wasza inicjatywa oraz chęć pomagania rozgrzewa nasze serca! Od rozpoczęcia rejestracji, swoją gotowość do 31. Finału WOŚP zgłosiło już 1078 Sztabów z Polski i całego świata! Dziękujemy, że jesteście z nami!

2022-11-25 12:20:00

Tak wyglądają skarbonki 31. Finału WOŚP!

Na nieco ponad 2 miesiące przed kolejnym Finałem, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Stora Enso zaprezentowały skarbonki, do których trafiać będą środki mające wesprzeć cel zbliżającej się akcji - walkę z sepsą. To już 25. Finał, na który specjalne tekturowe puszki kwestarskie produkuje Stora Enso. Tylko w tym roku wydrukowano 225 tys. puszek.

2022-12-04 08:30:00

Magia świąt według WOŚP - pomysłowe prezenty w SiemaShopie!

Zbliża się sezon prezentowy! Na wszystkich szukających pomysłów na prezenty czeka oferta w SiemaShopie, w której znajdziecie finałowe koszulki i gadżety — dla małych i dużych!

2022-11-18 11:15:00

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP!

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP! Stań się częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 29 stycznia zagraj razem z nami przeciwko sepsie!