Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Rok temu uruchomiliśmy punkt pomocy humanitarnej w Michałowie

2022-11-08 15:21:48
 
Dziś mija dokładnie rok od uruchomienia całodobowego Punktu Pomocy Humanitarnej WOŚP przy Zespole Szkół w Michałowie, niespełna 30 kilometrów od granicy polsko-białoruskiej, który nieprzerwanie przez trzy miesiące działał, zapewniając wsparcie medykom i organizacjom pozarządowym.
 
 
Konferencja prasowa wz. z otwarciem punktu pomocy humanitarnej w Michałowie
 
 
Punkt powstał z inicjatywy Fundacji WOŚP w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys humanitarny i miał służyć jako baza zaopatrzeniowa dla osób zaangażowanych w pomoc imigrantom w obszarze przygranicznym. Od początku listopada 2021r . do końca stycznia 2022 r. punkt przekazał działaczom ponad 17 000 artykułów spożywczych, ponad 40 000 artykułów medycznych, ponad 2 500 szt. odzieży (w tym butów) i ponad 1 500 artykułów kempingowych, turystycznych i elektronicznych (np. telefony, powerbanki).
 
Przez dwa miesiące Punkt Pomocy Humanitarnej WOŚP obsługiwali członkowie Pokojowego Patrolu. Łącznie zaangażowało się aż 125 wolontariuszy w czerwonych koszulkach.
 
 
Zaprosiliśmy do współpracy wszystkie organizacje pozarządowe, instytucje i środowiska, stojące na straży praw człowieka, apelując przy tym o umożliwienie aktywistom działania w strefie stanu wyjątkowego.
 
 
Oprócz zakupów realizowanych zgodnie z listą potrzeb, do Punktu Pomocy Humanitarnej WOŚP trafiło także wsparcie rzeczowe przekazane przez OSP Michałowo, PCK Białystok i Polską Misję Medyczną.
 
 
W związku z intensywnymi pracami nad organizacją jubileuszowego Finału WOŚP, w styczniu koordynację działań w Punkcie Pomocy Humanitarnej przejęła organizacja Salam Lab z Grupy Granica. Dzięki wspólnym staraniom i partnerskiej współpracy Punkt mógł działać dalej bez przerwy do 31 stycznia 2022 r.
 
 
Na działania w obszarze przygranicznym, w tym na zakupy materiałów medycznych, odzieży, a także na logistykę i organizację pracy Punktu, przeznaczyliśmy w sumie ponad 600 000 złotych. Na akcję pomocową w związku z kryzysem humanitarnym wykorzystaliśmy środki, które otrzymaliśmy od Was w ramach 1% podatku.
 
Instalacja punktu pomocy humanitarnej WOŚP.
 
 
 
 

Nieobojętni na krzywdę

W każdej nagłej, kryzysowej sytuacji, robimy wszystko, co w naszej mocy, by dostarczyć potrzebne wsparcie. Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, nieustannie angażujemy się także w pomoc naszym sąsiadom. W ramach tej akcji przeznaczyliśmy do tej pory ponad 23 miliony złotych na zakup sprzętów medycznych dla szpitali w Ukrainie i na terenie Polski, gdzie przyjmowani są uchodźcy. Postawiliśmy dwa punkty pomocy humanitarnej — jeden przy granicy w Szeginie, a jeden w Warszawie. Latem, goszcząc wspaniałych ukraińskich artystów na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, razem z Wami graliśmy w wielkiej pokojowej manifestacji pod hasłem WOJNIE NIE, wyrażając w ten sposób nasz sprzeciw wobec nieuzasadnionej agresji. 

Nasza postawa zainspirowała innych do wzięcia udziału w pomaganiu. Dzięki Waszemu wsparciu dokonaliśmy m.in. zakupu nowoczesnej karetki z pełnym wyposażeniem o wartości blisko 700 tysięcy złotych, która już w tym tygodniu trafi do Charkowa. Oprócz tego zakupiliśmy i dostarczyliśmy do szpitali także:
  • kardiomonitory
  • respiratory 
  • aparaty do znieczulania  
  • koncentratory tlenu  
  • pulsoksymetry  
  • USG
  • EKG
  • Indywidualne Pakiety Medyczne. 


Dowiedz się, jak pomagamy Ukrainie!

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-21 13:04:00

Sprawdź sportowe aukcje Allegro dla WOŚP!

Do 32. Finału WOŚP coraz bliżej. Cel zbiórki wspierać można na wiele sposobów, jednym z nich są aukcje w serwisie Allegro. Wśród wielu kategorii można znaleźć na przykład aukcje sportowe!

2024-01-24 13:00:00

Znani i lubiani wspierają 32. Finał WOŚP

Do naszych finałowych aukcji Allegro dla WOŚP od wielu lat chętnie dołącza wiele znanych osób. Gorąco za to dziękujemy! Zobaczcie, co ciekawego przygotowali dla Wasz politycy, sportowcy, aktorzy, dziennikarze oraz muzycy i licytujcie, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP!

2024-01-22 11:37:00

Bieg wirtualny już trwa!

Tysiące biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulach? To bieg "Policz się z cukrzycą"! Na ulicach Warszawy zrealizujemy go 28 stycznia, ale już dziś rozpoczął się bieg wirtualny! Wciąż możesz się do niego zapisać i dołączyć swój wynik do rezultatu innych biegaczy!

2024-01-22 08:10:00

Wspieraj WOŚP w aplikacji mobilnej!

Ściągnij aplikację i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP. Weź także udział w Tygodniu Życzliwości i wysyłaj WOŚPozdrowienia znajomym!