Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Fundacja
Medycyna

Rok temu uruchomiliśmy punkt pomocy humanitarnej w Michałowie

2022-11-08 14:21:48
 
Dziś mija dokładnie rok od uruchomienia całodobowego Punktu Pomocy Humanitarnej WOŚP przy Zespole Szkół w Michałowie, niespełna 30 kilometrów od granicy polsko-białoruskiej, który nieprzerwanie przez trzy miesiące działał, zapewniając wsparcie medykom i organizacjom pozarządowym.
 
 
Konferencja prasowa wz. z otwarciem punktu pomocy humanitarnej w Michałowie
 
 
Punkt powstał z inicjatywy Fundacji WOŚP w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys humanitarny i miał służyć jako baza zaopatrzeniowa dla osób zaangażowanych w pomoc imigrantom w obszarze przygranicznym. Od początku listopada 2021r . do końca stycznia 2022 r. punkt przekazał działaczom ponad 17 000 artykułów spożywczych, ponad 40 000 artykułów medycznych, ponad 2 500 szt. odzieży (w tym butów) i ponad 1 500 artykułów kempingowych, turystycznych i elektronicznych (np. telefony, powerbanki).
 
Przez dwa miesiące Punkt Pomocy Humanitarnej WOŚP obsługiwali członkowie Pokojowego Patrolu. Łącznie zaangażowało się aż 125 wolontariuszy w czerwonych koszulkach.
 
 
Zaprosiliśmy do współpracy wszystkie organizacje pozarządowe, instytucje i środowiska, stojące na straży praw człowieka, apelując przy tym o umożliwienie aktywistom działania w strefie stanu wyjątkowego.
 
 
Oprócz zakupów realizowanych zgodnie z listą potrzeb, do Punktu Pomocy Humanitarnej WOŚP trafiło także wsparcie rzeczowe przekazane przez OSP Michałowo, PCK Białystok i Polską Misję Medyczną.
 
 
W związku z intensywnymi pracami nad organizacją jubileuszowego Finału WOŚP, w styczniu koordynację działań w Punkcie Pomocy Humanitarnej przejęła organizacja Salam Lab z Grupy Granica. Dzięki wspólnym staraniom i partnerskiej współpracy Punkt mógł działać dalej bez przerwy do 31 stycznia 2022 r.
 
 
Na działania w obszarze przygranicznym, w tym na zakupy materiałów medycznych, odzieży, a także na logistykę i organizację pracy Punktu, przeznaczyliśmy w sumie ponad 600 000 złotych. Na akcję pomocową w związku z kryzysem humanitarnym wykorzystaliśmy środki, które otrzymaliśmy od Was w ramach 1% podatku.
 
Instalacja punktu pomocy humanitarnej WOŚP.
 
 
 
 

Nieobojętni na krzywdę

W każdej nagłej, kryzysowej sytuacji, robimy wszystko, co w naszej mocy, by dostarczyć potrzebne wsparcie. Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, nieustannie angażujemy się także w pomoc naszym sąsiadom. W ramach tej akcji przeznaczyliśmy do tej pory ponad 23 miliony złotych na zakup sprzętów medycznych dla szpitali w Ukrainie i na terenie Polski, gdzie przyjmowani są uchodźcy. Postawiliśmy dwa punkty pomocy humanitarnej — jeden przy granicy w Szeginie, a jeden w Warszawie. Latem, goszcząc wspaniałych ukraińskich artystów na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, razem z Wami graliśmy w wielkiej pokojowej manifestacji pod hasłem WOJNIE NIE, wyrażając w ten sposób nasz sprzeciw wobec nieuzasadnionej agresji. 

Nasza postawa zainspirowała innych do wzięcia udziału w pomaganiu. Dzięki Waszemu wsparciu dokonaliśmy m.in. zakupu nowoczesnej karetki z pełnym wyposażeniem o wartości blisko 700 tysięcy złotych, która już w tym tygodniu trafi do Charkowa. Oprócz tego zakupiliśmy i dostarczyliśmy do szpitali także:
  • kardiomonitory
  • respiratory 
  • aparaty do znieczulania  
  • koncentratory tlenu  
  • pulsoksymetry  
  • USG
  • EKG
  • Indywidualne Pakiety Medyczne. 


Dowiedz się, jak pomagamy Ukrainie!

 

POKAŻ PODOBNE
2023-03-14 16:38:22

NFT w NGO – Orkiestra nowych technologii!

Cyfrowe rozwiązania wkradają się powoli we wszystkie dziedziny naszego życia. XXI wiek puka także do drzwi NGOsów. WOŚP po raz kolejny zaprasza do digitalowego świata pomagania. Nasza Fundacja przystąpiła do bezprecedensowej akcji sprzedaży serduszek NFT!

2023-04-04 18:45:00

Kolejny sprzęt dla okulistyki kupiony!

4 kwietnia zrealizowaliśmy pierwszy w tym roku Konkurs Ofert. Tym razem kupowaliśmy sprzęt m.in. dla ośrodków okulistycznych. Urządzenia za w sumie 17 058 238,40 złotych trafią do 75 placówek w 56 miastach.

2023-03-30 09:00:00

RUR - dwa dni szkoleń na Białołęce za nami!

W dniach 28-29 marca w Szkole Podstawowej nr 356 szkoliliśmy nauczycieli i nauczycielki ze wszystkich 17 szkół podstawowych na warszawskiej Białołęce!

2023-04-21 13:34:28

Ogłaszamy 66. Konkurs Ofert

66. Konkurs Ofert poświęcony będzie zakupom urządzeń dla pracowni mikrobiologicznych pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą. Negocjacje odbędą się w dniach 22-24.05.2023 r. Zapraszamy do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji.