W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
59 741 wolontariuszy
Fundacja
Medycyna

Rok temu uruchomiliśmy punkt pomocy humanitarnej w Michałowie

2022-11-08 14:21:48
 
Dziś mija dokładnie rok od uruchomienia całodobowego Punktu Pomocy Humanitarnej WOŚP przy Zespole Szkół w Michałowie, niespełna 30 kilometrów od granicy polsko-białoruskiej, który nieprzerwanie przez trzy miesiące działał, zapewniając wsparcie medykom i organizacjom pozarządowym.
 
 
Konferencja prasowa wz. z otwarciem punktu pomocy humanitarnej w Michałowie
 
 
Punkt powstał z inicjatywy Fundacji WOŚP w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys humanitarny i miał służyć jako baza zaopatrzeniowa dla osób zaangażowanych w pomoc imigrantom w obszarze przygranicznym. Od początku listopada 2021r . do końca stycznia 2022 r. punkt przekazał działaczom ponad 17 000 artykułów spożywczych, ponad 40 000 artykułów medycznych, ponad 2 500 szt. odzieży (w tym butów) i ponad 1 500 artykułów kempingowych, turystycznych i elektronicznych (np. telefony, powerbanki).
 
Przez dwa miesiące Punkt Pomocy Humanitarnej WOŚP obsługiwali członkowie Pokojowego Patrolu. Łącznie zaangażowało się aż 125 wolontariuszy w czerwonych koszulkach.
 
 
Zaprosiliśmy do współpracy wszystkie organizacje pozarządowe, instytucje i środowiska, stojące na straży praw człowieka, apelując przy tym o umożliwienie aktywistom działania w strefie stanu wyjątkowego.
 
 
Oprócz zakupów realizowanych zgodnie z listą potrzeb, do Punktu Pomocy Humanitarnej WOŚP trafiło także wsparcie rzeczowe przekazane przez OSP Michałowo, PCK Białystok i Polską Misję Medyczną.
 
 
W związku z intensywnymi pracami nad organizacją jubileuszowego Finału WOŚP, w styczniu koordynację działań w Punkcie Pomocy Humanitarnej przejęła organizacja Salam Lab z Grupy Granica. Dzięki wspólnym staraniom i partnerskiej współpracy Punkt mógł działać dalej bez przerwy do 31 stycznia 2022 r.
 
 
Na działania w obszarze przygranicznym, w tym na zakupy materiałów medycznych, odzieży, a także na logistykę i organizację pracy Punktu, przeznaczyliśmy w sumie ponad 600 000 złotych. Na akcję pomocową w związku z kryzysem humanitarnym wykorzystaliśmy środki, które otrzymaliśmy od Was w ramach 1% podatku.
 
Instalacja punktu pomocy humanitarnej WOŚP.
 
 
 
 

Nieobojętni na krzywdę

W każdej nagłej, kryzysowej sytuacji, robimy wszystko, co w naszej mocy, by dostarczyć potrzebne wsparcie. Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, nieustannie angażujemy się także w pomoc naszym sąsiadom. W ramach tej akcji przeznaczyliśmy do tej pory ponad 23 miliony złotych na zakup sprzętów medycznych dla szpitali w Ukrainie i na terenie Polski, gdzie przyjmowani są uchodźcy. Postawiliśmy dwa punkty pomocy humanitarnej — jeden przy granicy w Szeginie, a jeden w Warszawie. Latem, goszcząc wspaniałych ukraińskich artystów na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, razem z Wami graliśmy w wielkiej pokojowej manifestacji pod hasłem WOJNIE NIE, wyrażając w ten sposób nasz sprzeciw wobec nieuzasadnionej agresji. 

Nasza postawa zainspirowała innych do wzięcia udziału w pomaganiu. Dzięki Waszemu wsparciu dokonaliśmy m.in. zakupu nowoczesnej karetki z pełnym wyposażeniem o wartości blisko 700 tysięcy złotych, która już w tym tygodniu trafi do Charkowa. Oprócz tego zakupiliśmy i dostarczyliśmy do szpitali także:
  • kardiomonitory
  • respiratory 
  • aparaty do znieczulania  
  • koncentratory tlenu  
  • pulsoksymetry  
  • USG
  • EKG
  • Indywidualne Pakiety Medyczne. 


Dowiedz się, jak pomagamy Ukrainie!

 

POKAŻ PODOBNE
2022-10-12 12:10:00

31. Finał WOŚP - walczymy z sepsą!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy - oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

2022-10-21 14:15:00

31. Finał WOŚP zagra za 100 dni!

31 edycja Letniej Zadymy w Środku Zimy zagra 29 stycznia 2023 roku - od tego momentu dzieli nas dzisiaj dokładnie 100 dni! Co już wiemy o zbliżającym się 31. Finale WOŚP? O jakich datach warto pamiętać? Zobaczcie!

2022-10-12 10:41:11

Jak WOŚP wspiera wzrok najmłodszych?

Dzisiaj, 13 października, obchodzimy Światowy Dzień Wzroku! Jest to dla nas w Fundacji WOŚP szczególny dzień. Od 2001 roku prowadzimy Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków, którego celem jest błyskawiczne leczenie wzroku u małych wojowników.

2022-09-22 12:00:00

Otwarcie ulicy im. WOŚP w Mińsku Mazowieckim!

Wczoraj, 21 września w Mińsku Mazowieckim została symbolicznie otwarta ulica im. WOŚP. Jesteśmy zaszczyceni!