Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Z WOŚP przez Europę i Amerykę Północną!

2024-06-04 13:20:00

 

W 32. Finale WOŚP zagrało z nami aż 1 685 Sztabów, w tym 100 w 23 państwach świata! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy, dźwięki Orkiestry dotarły do 5 kontynentów i na oba bieguny! 28 stycznia mieliśmy do czynienia z niezwykłym sonicznym zjawiskiem!

 

 

WOŚP w amerykańskim śnie

 

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zagrało razem aż 13 Sztabów! Patrząc na media społecznościowe prowadzone przez naszych dzielnych lokalnych działaczy, czuć dumę i wzruszenie, że będąc tak daleko od Warszawy, ich serca wciąż wypełniają orkiestrowe idee.

 

32. Finał WOŚP w Austin, fot. Karolina Ferguson Biernacka

 

Wolontariusze w Austin przeszli samych siebie - nie dość, że lista atrakcji nie miała końca, a zdjęcia, z których płynęła czysta radość, zachwycały barwami, to jeszcze udało im się także zamówić pogodę! Liczymy na to, że ekipa, pod przewodnictwem wieloletniej przyjaciółki i wolontariuszki Orkiestry - Ani Zieleniewskiej, podzieli się z nami przepisem na takie słońce! Spójrzcie sami.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WOSP TEXAS (@wosp.austin)

 

Pyszną zabawę przygotowali również nasi wierni sympatycy w Nowym Jorku, Waszyngtonie czy na Florydzie! A to nie koniec. W tym roku zachwyciliśmy się także obszerną fotorelacją naszego Sztabu w Ottawie, który grał wspólnie z Ambasadą Polski! Licznym aukcjom charytatywnym towarzyszyły twórcze warsztaty oraz piękne dźwięki muzyki na żywo. Zdjęcia jasno pokazują, że mamy do czynienia z kolorowym snem na jawie! 

 

 

 

Orkiestrowe serce bije mocno na Starym Kontynencie

 

28 stycznia wezbrała fala czerwonych serduszek, która popłynęła z Warszawy przez niemal wszystkie stolice Europy. Nie sposób wymienić kreatywnych działań wszystkich naszych Sztabów w Europie. Możecie sobie wyobrazić, że spośród 100 zagranicznych drużyn, aż 32 Sztaby powstały tylko w Wielkiej Brytanii. 

 

 

 

Ponadto, europejskie oddziały Orkiestry zagrały hucznie także w Hiszpanii, Czechach, Holandii, Szwecji, Belgii, Francji, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu, Chorwacji, Niemczech, Norwegii, Irlandii oraz na Cyprze!

 

 

 

Relacje z wydarzeń organizowanych przez naszych dzielnych wolontariuszy zabrały nas na wycieczkę przez cały kontynent. Śledząc media Sztabów europejskich, mogliśmy poczuć klimat solidarności i pragnienie niesienia pomocy. Licznie organizowane biegi, zajęcia dla dzieci, pikniki, aukcje charytatywne, degustacje polskiej kuchni łączyły ludzi różnych kultur i pokoleń, budziły świadomość roli wspólnoty dla ratowania zdrowia i życia, wszyscy rozumieli, że „tylko Ty, serca dar, mały gest[…] duszy znak"!

 

 

Kolejny światowy Finał WOŚP za nami!

 

Dzięki naszym wspaniałym Sztabom zagranicznym, Finał WOŚP grał niemalże całą dobę! W czasie kiedy Warszawa startowała z programem wypełnionym atrakcjami, na wschodniej półkuli wysyłano wieczorne Światełko do Nieba. A gdy Europa cieszyła się ostatnimi chwilami wspólnego celebrowania Letniej Zadymy w Środku Zimy, nasze ekipy zza oceanu rozpoczynały granie! W radosnym świętowaniu wtórowały nam także dwie stacje badawcze z obu biegunów Ziemi. I tak dzięki niesamowitemu zaangażowaniu 1 685 Sztabów udało nam się zagrać kolejny, niezwykły, światowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 

 

Dziękujemy, drodzy Wolontariusze, że po raz kolejny byliście z nami! Razem znów pobiliśmy rekord ludzkich serc. Wasze nieocenione wsparcie już wkrótce przełoży się na realne wsparcie polskiej ochrony zdrowia. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce działają 64 takie jednostkiPierwsze zakupy sprzętu dla płuc po pandemii planujemy w czerwcu!

 

 

 

.

POKAŻ PODOBNE
2024-04-19 14:45:00

Pierwsze takie symulatory na świecie!

Celem 30. Finału WOŚP, który zagrał w 2022 roku, był zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej. W ramach realizacji celu zbiórki w środę, 17 kwietnia, podpisaliśmy kontrakt na zakup 4 symulatorów do nauki badania dzieci w kierunku retinopatii wcześniaków za blisko 1,8 miliona złotych!

2024-04-19 10:26:48

Szkolimy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim!

Nasze szkolenia w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie zwalniają tempa! Wczoraj nasi instruktorzy przeprowadzili zajęcia w Łodzi, a dzisiaj szkolimy nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim! Łącznie przeszkolimy nauczycieli i nauczycielki z 40 szkół!

2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!

2024-04-30 12:55:29

Przeszkoliliśmy mazowieckie szkoły!

Dla instruktorów Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" końcówka kwietnia była bardzo pracowitym okresem. Tylko w dniach 24-26 kwietnia przeszkoliliśmy łącznie 111 nauczycieli z mazowieckich placówek!