Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Uczymy ratować

Rusza konkurs dla szkół

2017-02-27 15:00:00

 

Ogromnie cieszymy się, że kolejny raz możemy zaproponować Wam udział w Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy i Uczymy Ratować". Wiemy, że wielu z Was już od dawna wypatrywało ogłoszenia kolejnego terminu i nowych zadań, więc tym bardziej jest nam miło, że możemy zaprosić Was do wspólnej zabawy i nauki. Celem organizowanego przez nas konkursu jest stworzenie  okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych. Już po raz szósty zachęcamy Was do pochwalenia się umiejętnościami, które posiadają uczniowie Waszych szkół. Udział w konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla Waszej szkoły!

 

Szkoły podstawowe z Orli (podlaskie), Łodzi (łódzkie), Ptaszkowa (wielkopolskie),  Kołodziejewa (kujawsko-pomorskie) czy Dąbrowy Górniczej (śląskie) cieszą się już z mistrzowskich tytułów oraz tablic interaktywnych, zestawów komputerowych, sprzętów sportowych (miasteczko rowerowe, zestawów do unihokeja, stołów ping-pongowych itp.), mikroskopów czy aparatów fotograficznych, które były do wygrania w poprzednich edycjach KONKURSU organizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Może tym razem główna nagroda trafi do Waszej szkoły?

 

 

Jak wziąć udział w KONKURSIE?

 

Wszystkie etapy konkursu znajdziecie poniżej. W pierwszym etapie Wasze zadanie jest bardzo proste – należy przygotować plakat (1 strona formatu max. B1) na jeden z wybranych tematów dotyczących ratowania życia ludzkiego.

 

Po zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu należy przesłać FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i pracę konkursową do dnia 12.04.2017 roku (decyduje data wpłynięcia do Fundacji) na adres:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ul. Dominikańska 19c

02-738 Warszawa

Z dopiskiem „KONKURS – województwo …….”

 

 

Etapy konkursu 

 

I Etap (Ogólnopolski) – 27.02.2017 – 12.04.2017 - udział w niniejszym Etapie Konkursu polega na stworzeniu plakatu edukacyjnego (1 strona formatu max. B1) podejmującego tematykę ratowania życia ludzkiego. Plakat musi dotyczyć jednego - wybranego z poniższych - tematu:

  • Łańcuch przeżycia
  • Wezwanie pomocy
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
  • Pozycja boczna  

II Etap (wyróżnione prace I etapu) – 14.04.2017 – 17.05.2017 – udział w niniejszym etapie polega na przygotowaniu pierwszopomocowej gry edukacyjnej. Udział w II Etapie Konkursu biorą zwycięzcy I Etapu Konkursu wyłonieni przez Organizatora.
  

III Etap (Finał) – 01.06.2017 - rywalizacja w Finale polegać będzie na współzawodnictwie Reprezentacji Ratowniczej w konkurencjach łączących w sobie zajęcia ruchowe z wiedzą na temat podstawowych czynności ratujących życie, które obejmuje Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, przeprowadzonej w formie gry miejskiej odbywającej się na terenie miasta Warszawa. 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
Zobacz też