Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja
Finały

Start rejestracji wolontariuszy na 32. Finał WOŚP!

2023-11-13 12:45:20

 

Wielka Orkiestra rozbrzmiewa coraz głośniej! Po niemal miesiącu od startu rejestracji Sztabów nadszedł czas na kolejny ważny etap przygotowań do 32. Finału WOŚP – otwieramy zapisy dla wolontariuszy. To Twoja szansa, aby dołączyć do naszej wielkiej załogi!

  

Zostań wolontariuszem 32. Finału WOŚP

 

Rejestracja wolontariuszy na 32. Finał WOŚP już się rozpoczęła! Podczas zbiórki, działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii – zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem tegorocznej zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

 

Wolontariuszka 27. Finału WOŚP, fot. Dominik Malik

 

Jak zostać wolontariuszem WOŚP? Oto kroki, które musisz wykonać:

 1. Zgłoszenie do Sztabu: pierwszym krokiem jest znalezienie Sztabu, z którym chcesz współpracować. Wszystkie informacje kontaktowe do Sztabów znajdziesz na naszej stronie – lista Sztabów. Przed zgłoszeniem się, zapoznaj się z Regulaminem Wolontariusza.
 2. Rekrutacja: Masz dwie ścieżki rejestracji:
  • Rekrutacja w Sztabie: skontaktuj się ze Sztabem i umów się na spotkanie, zabierając ze sobą wszystkie potrzebne dane i zdjęcie.
  • Rekrutacja online: zgłoś się przez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i uzupełnij formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że miejsca są ograniczone!
 3. Tokeny: Niektóre sztaby wykorzystują specjalne kody (tokeny) w procesie rejestracji. Jeśli otrzymasz token, zarejestruj się na iwolontariusz.wosp.org.pl, wpisz token i poczekaj na potwierdzenie od Sztabu.
 4. Trzy możliwości kwestowania: jako wolontariusz, możesz zbierać pieniądze do tradycyjnej skarbonki, za pomocą eSkarbonki online lub łączyć obie formy wsparcia.

 

Informacje dla osób niepełnoletnich:

Osoby nieletnie powinny zgłosić się do Sztabu razem z opiekunem prawnym. Osoby poniżej 16. roku życia mogą zbierać środki tylko w towarzystwie dorosłego, za zgodą Szefa Sztabu.

 

Twój udział w dniu Finału:

Jako zarejestrowany wolontariusz, otrzymasz identyfikator, puszkę kwestarską oraz serduszka. Pamiętaj, że zbiórka środków odbywa się wyłącznie w dniu 32. Finału WOŚP - 28 stycznia 2024 r. Ważne jest także, abyś przestrzegał zasad, nie odwiedzając mieszkań i nie będąc nachalnym w swoich działaniach. 

 

Zapoznaj się z pełną instrukcją!

 

Studio 27. Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń

 

Rejestracja Sztabów 32. Finału WOŚP

Rejestracja wolontariuszy to kolejny krok w przygotowaniach do zbliżającej się Letniej Zadymy w Środku Zimy. W październiku wystartowała rejestracja Sztabów. Do tej pory zgłosiło się do nas ponad 1 300 ekip! Podobnie do lat poprzednich zgłaszają się Sztaby nie tylko z Polski, ale z całego świata. Na dzień dzisiejszy zgłosili się do nas przedstawiciele Sztabów WOŚP z: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Norwegii, Cypru, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Belgii, Niemiec, Austrii, Francji, Japonii, Hiszpanii, Chorwacji, Australii, Włoch, Tajlandii, Luksemburgu i Kanady.

 

Rejestracja Sztabów trwa do 20 listopada 2023 roku. Jeśli planujesz przeprowadzić zbiórkę lub wydarzenie na rzecz 32. Finału WOŚP i masz zespół gotowych do działania wolontariuszy, zarejestruj swój Sztab tutaj!

 

32. Finał WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Planujemy zakup urządzeń dla:

 • Diagnostyki obrazowej: m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne.
 • Diagnostyki czynnościowej: takich jak polisomnografy i przenośne spirometry.
 • Diagnostyki endoskopowej: systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej czy bronchoskopy.
 • Rehabilitacji: sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywany w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.
 • Torakochirurgii: w tym systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-24 12:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-10-05 16:06:37

Pracuj z nami!

Szukamy młodszego specjalisty/młodszej specjalistki ds. komunikacji i mediów społecznościowych – osoby, do której obowiązków należało będzie rozwijanie strony KręciołaTV oraz kanałów KręciołaTV w mediach społecznościowych. Chcesz pracować z nami? Aplikuj!

2023-10-05 19:35:00

Dołącz do Patrolu w tym sezonie!

Bez wolontariuszy Pokojowego Patrolu ciężko wyobrazić sobie wydarzenia organizowane przez Fundację WOŚP - Finały, Pol'and'Rock Festival i wiele akcji realizowanych pomiędzy nimi. Zapraszamy na kolejny sezon szkoleń Pokojowego Patrolu! Dołącz do naszej ekipy!

2023-09-19 11:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!